Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

סיור עששיות קלעת נמרוד

איך שהעלטה עולה מבצר נמרוד משנה פאזה והופך להיות מעניין ומסתורי יותר. מה שהופך את הסיור בו בשעות הערב הרפתקה אמיתית.
במורדותיו של החרמון תמצאו את המבצר הגדול ביותר הקיים בישראל מתקופת ימי הביניים. אכן מדובר על מבצר עם שרידים מרשימים מאוד המתארים את שאירע בתקופה מאוד מעניינת בהיסטוריה. מעבר לממצאים ההיסטוריים המעניינים שתראו פה. מפאת גובהו של האתר הנופים הנשקפים מקלעת נמרוד הם רבים: עמק החולה, דרום רמת הגולן, הרי נפתלי ועוד.

רשות הטבע והגנים עורכת סיורי עששיות ליליים באתר. הסיורים כוללים הדרכה של המונומנטים השונים במקום. למשל: כתובת ביברס- סולטן ממלוכי אכזרי, מגדל החומה, מאגר מים, מעבר סתרים ועוד.

מבצר נמרוד הנשקף היטב מהכניסה לאתר נבנה ע”י המוסלמים. הוא נבנה במטרה לחלוש על כל הדרך עד לדמשק ומבוצר מאוד. המבצר נבנה בתחילה בשנת 1230 לספירה לערך כמבצר קטן וצנוע ע”י הצלבנים. הוא נועד בעיקר להדוף את הצבא הפולש שרצה להגיע מאזור עכו בכיוון מערב לאזור דמשק בכיוון מזרח. בהמשך השתלטו על המקום הממלוכים ב- 1260 לספירה לערך לצורך כך נבנו כאן חומות אימתניות המרשימות בגודלן ובחוזקן .

מבצר נמרוד בלילה

סיור העששיות

בתחילת הסיור במבצר נמרוד קיבלנו לידינו עששיות שהאירו את דרכנו למבצר האפל .הרגשנו כמו גמדים קטנים שעולים במעלה ההר עם עששיות בידיהם..

בתוך המבצר התוודענו לקשתות אשר נבנו כאן ברוח התקופה ואפיינו את האדריכלות הממלוכית בין השנים 1260 ל- 1517.

החפירים אשר נבנו פה במיוחד להגן על המבצר החזק והגבוה שנועד להלך אימים על אילו שינסו לתקוף אותו- אותם חפירים נבנו לאורך החומה המבוצרת עם אבנים ענקיות כאשר בתוכן ישנו פתח קטן המאפשר לראות ולהבחין בתוקפים ובמיקומם ובכך אפשרו להכניס כלי נשק לפתח הצר ולהגיב להתקפות.

סיור עששיות

התאורה מוקרנת על המבצר ומקנה לו מראה עוצמתי ומרשים מאוד בייחוד האבנים המסותתות שבנויות אחת על השנייה ויחד יוצרות חומת מגן ארוכה אשר נמצאות לאורך כל המבצר.

הדרך לתוככי המבצר מלוות במדרגות רבות.

בנוסף התגלו במבצר סממנים מובהקים של באר מים עתיקה ששימשה את יושבי המבצר לרחצה ושתייה.

אורכו של המבצר הוא לא פחות מ 400 מטרים מה שמראה על ביצור בעל היקף רב מה שנתן למצודה זוויות תצפית רבות ונרחבות על הדרך בין צור לדמשק שבאמצע הדרך הבניאס.

מדרגות מבצר נמרוד

כתובת ביברס- הכתובת המפוארת והגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל ונחשבת לממצא ארכאולוגי בעל ערך היסטורי רב מאוד.

הוראות הגעה למבצר : ניסע ממפלי סער על כביש 99 לאחר מכן נפנה שמאלה ונעלה על כביש 989 המוביל לנווה אטיב ולחרמון לאחר כ- 4 קילומטרים של עליות תלולות נבחין לשמאלנו במבצר.
אז אם אתם מחפשים המלצה על טיול מאתגר באזור הצפון, זה יתאים לכם.

לצורך תיאום סיור עששיות יש להתקשר לטלפון הבא :3639 *

היכן עוד אפשר לטייל בסביבה:

עין חרמון ; נחל דן -תל דןהטנק הסורי בבניאס; השביל התלוי בבניאס ; נחל שניר – פארק החושים ; עין פיזל

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מבצר נמרוד

מיקום במפה

דילוג לתוכן