בקעת הנזירים טיול

רקע

ששש.. לא להעיר את הנזירים, כאן תמצאו מערכת כוכים בהם ישנו הנזירים שנת ישרים. במערה בבקעת הנזירים. המלצה על טיולים באזור מודיעין. לא הרחק מהעיר מודיעין מכבים רעות.  בתוך יער בן שמן . יש מקום קסום ומיוחד.שעל פי הסיפורים שימש למקום מנוחתם של נזירים שעלו לרגל בדרכם לירושלים. בקעת הנזירים תבחינו מיד במערות עם כוכים מהתקופה הביזאנטית, המערה גדולה ופתוחה.

מערת הנזירים היא מוארת ומאווררת לכן אין צורך בפנסים קצת עזרה לילדים. על- מנת לטפס ולהיכנס דרך חור ענק בקיר. והנה אתם בפנים, בתוך המערה ישנם כוכי שינה, ועל הקירות חרוטים צלבים. כל האזור של בקעת הנזירים נמצא בערוץ נחל גימזו. זהו נחל אכזב הנמצא בלב ליבו של יער בן שמן המרשים. למרות היותו נחל אכזב בתקופות החורף והאביב לובש האזור כולו ירוק ופורח להפליא.

הילדים יאהבו מאוד את הפיתולים והכוכים, ולכן המסלול מומלץ ביותר לילדים בכל הגילאים, שימו לב בהיכנסכם לתוך המערה יש מדרגה זהירות לא ליפול…כ-100 מטר מערבה ממערת אל חביס, נמצאת מערת קבורה מעניינת ביותר מהתקופה הרומית. את הסימנים לכך שמדובר על מונומנט מהתקופה הרומית, ניתן לראות מעיטור של עיט, סמל האימפריה הרומית, שנחרט בכניסה למערה ואף בתוכה, אם נזדחל מעט פנימה נוכל להיכנס לתוכה, וניווכח שהמקום עוטה עלטה מוחלטת לכן רצוי מאוד להביא פנס.

המערה מרשימה מאוד ובתוכה תבחינו בקשתות עם עיטורים, ניתן לעמוד בתוכה מאחר והיא גבוהה דיו בפנים. שמה של מערה זו מוכר כ"מערתא דלוד", אגדות מספרות על תנא נחום, תושב הישוב העתיק גמזו אשר חי במאה ה- 2 לספירה והיה מורהו של רבי עקיבא ובחר להסתתר במערה זו מפני חיילים רומאים שרצו להרגו ..באזור מודיעין ניתן לטייל שעות על גבי שעות לא הרחק מכאן יש מסלול ייחודי ושווה במיוחד בגבעת הברפיליה.

 

עידן בקעת הנזירים

איך מגיעים לבקעת הנזירים:

לחצו בוויז : "בקעת הנזירים".

אפשרויות הגעה ללא וויז:

1. הגעה ממחלף בן שמן: לכיוון ירושלים, במחלף בן-שמן פונים לעבר מודיעין, כביש מס' 443. כעבור חצי קילומטר פונים ימינה לכפר דניאל. כמה מאות מטרים לפני הכניסה לישוב ישנה פנייה שמאלה של דרך עפר טובה המסומנת בסימון שבילים שחור נמשיך בדרך זו יש לשים לב לשילוט – חצים מעץ בדרך המורים על כיוון המקום.

2. ממודיעין נוסעים לכיוון תחנת פז אשר באזור התעסוקה של מודיעין, בכיכר לפני לוקחים ימינה ונוסעים בדרך עפר וממשיכים לפי השילוט עד שמגיעים כ 7 דקות נסיעה.

פנס חובה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
המערה הרומית -בקעת הנזירים

מה בסביבה:

חרבת נכס; גבעת התיתורה; פארק נאות קדומים ; פארק ענבה ; נחל ענבה

• מפה: מפת סימון שבילים מס' 9, "מבואות ירושלים".

בקעת הנזירים המערה הרומית

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בקעת הנזירים

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן