חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין בוקק בלילה

מיהו הנחל שנשפך מהר בן נשר ונשפך הישר לתוך ים המלח? רמז נוסף -נחל קטן בנחלי מדבר יהודה רק 15 ק"מ אורכו.
יוצאים לטיולים בים המלח את עין בוקק אסור שתפספסו. למרות הקור העז שפקד אותנו במהלך נובמבר -דצמבר 2011. תקופה זו עדיין מתאימה לטיולים באזור דרום ים המלח. זאת בגלל המזג האוויר החם היחסי השורר במקום כל ימות השנה. הצעה לטיול ייחודי ומעניין ביותר, טיול לילי, הליכה לאור ירח לאורך ובתוך ערוץ הנחל ולאחר מכן קינוח צעדה במיצר זוהר.

שני המסלולים קרובים אחד לשני ושוכנים בקרבת בתי המלון אשר בקרבת ים המלח, הטיול המתואר נעשה אמנם באופן מאורגן, אך כל מי שחשקה נפשו בטיול שכזה יכול לעשותו גם עם מספר מצומצם של אנשים. טיולנו מתחיל בשמורת עין בוקק הידועה השוכנת בצוק תמרור. ניתן להגיע לשמורה דרך ערד, אזור מצוק ההעתקים, יורדים לכיוון ים המלח ואז בצומת T ימינה, אילת ושמאלה, ירושלים  עין גדי, נפנה שמאלה לאחר כ-5 ק"מ נסיעה נגיע לחניון עפר רחב ידיים עם שילוט בולט. נחנה את רכבינו ונחל בהליכה לתוך ערוץ הנחל, בהתאם לתוואי הנחל.

כפי שאתם רואים בתמונות הירח פשוט זרח באותו ערב והראות הייתה טובה אם זאת מאחר שהולכים בתוך הנחל יש סבך, סלעים, ענפים ושאר ירקות שעשויים להכשילכם ולהפילכם וזה לא נעים. לכן חשוב לבוא מצוידים היטב : פנס, נעליים סגורות, בגדי החלפה .להפתעתי הרבה המים בכלל לא היו קרים, כי מדובר במקום הנמוך ביותר בעולם .הזרימה הייתה נפלאה, אורך המסלול בחשיכה, מתחילת המסלול עד הנביעה, כ-1.5 ק"מ לכל כיוון.

מומלץ שהצטרף לטיול שלכם אדם בעל רקע קרבי, כי עדיין מדובר על טיול בעלטה מוחלטת .כמובן יש לתאם עם חברה להגנת הטבע האם תנאי מזג אוויר ותנאי השטח במועד הטיול המתוכנן אפשריים בכלל. המסלול כולו עובר בתוך הנחל, אמנם מדובר על מפל מים שנע בין 10 ס"מ ל-40 ס"מ באזור הבריכה ולכן מדובר על טיול מים לכל דבר ועניין .

חשוב להצטייד בנעלי הליכה למים או לקשור שקיות לנעלי ההליכה. מי שיש לו עוד מרץ יכול לחזור חזרה בכביש ולהיכנס למצר זוהר מסלול הליכה חביב עם נוף מדברי טיפוסי. ולכל מי שגדול עליו להגיע בערב לטיול שכזה יכול באופן עצמאי לבוא בשעות היום ולעשות את המסלול אז גם רואים את יופיו והמבנה המיוחד של הנחל. המלצה על מקום ממש שווה באזור שלא הרבה מכירים היא פטריות ים המלח.

סיימתם את הטיול, נהנתם, עכשיו זה זמן ללכת לישון שנת ישרים במלון עין גדי. למי מיועד: בעיקר טיולי משפחות אבל גם לזוגות. מה הסביבה: נחל ערוגות; מעיינות חמים עין קדם ים המלח; עיינות צוקים.

מסלולים נוספים באיזור

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין בוקק
דילוג לתוכן