לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

טיילת ארמון הנציב

רקע

טיילת ארמון הנציב היא טיילת מלאת חיים הצופה על כל ירושלים ותתפלאו יש המון. ריכזתי עבורכם מה תראו מטיילת ארמון הנציב מימין לשמאל.

מה אפשר לראות מן הטיילת

ארמון הנציב – מטה האו"ם בצד ימין,  טיילת גולדמן הנמתחת כחוט השני מתחת, גדר הביטחון, שכונת אבו דיס, גב'ל מוכאבר (ההר הכביר) ,  שכונת אל -עזרייה, בית הקברות היהודי בהר הזיתים, בית החולים אוגוסטה ויקטוריה, כנסיית העלייה השמיימה, האוניברסיטה העברית, שכונת סילוואן הנמצאת בוודי למטה, מסגד אל -אקצא, כיפת הסלע, הגבעה הצרפתית, חומות העיר העתיקה, בית כנסת החורבה שברובע היהודי, כנסיית הגואל, מנזר דורמציון , שכונת אבו תור, מלון המלך דוד, ימק"א, מרכז העיר, שכונת טלביה(קוממיות), מנזר סנט קלייר, יער השלום, תיאטרון ירושלים, טיילת שרובר הנמצאת ממש מתחת, שכונת תלפיות בקצה השמאלי ביותר.

מעבר לכל הרבה מקומות בירושלים שניתן לראות כאן. אפשר לטייל לאורך הטיילת בחלק העליון ישנם פסלים סביבתיים כגון זוג המטיילים מברונזה. או פסנתר שהוצב במקום. בגדול  טיילת ארמון הנציב בנויה מ 3טיילות המחוברות בינהן .
בחלק המזרחי ביותר , סמוך לעמדת האו"ם מתחילה טיילת גודלמן שהיא הטיילת החדשה ביותר. היא משלבת אומנות מודרנית בדמות "פסל הסובלנות" הנישא גבוה. טיילת זו אורכה כ 1 ק"מ לכל כיוון יש בה גם את מצפור גולדמן, הצופה מכתף ההר על שכונת ג'באל מוכאבר . עוד בטיילת זו פיר מים עתיק בעומק של כ 50 מטרים. מערות קבורה ומצבות זיכרון לזכר 9 החיילים שנפלו בקרבות שהיו כאן במלחמת ששת הימים. הטיילת הזו עוברת ממש סמוך לעמדת משקיפי האו"ם היכן שישב בעבר הנציב הבריטי. שקיבל החלטות רבות המפורסמת הייתה הפצצת טחנת הרוח במשכנות שאננים שעל -פי החשד , ארגון ההגנה איחסן בה נשקים.

הנוף הפרוס מארמון הנציב

טיילת נוספת הנמצאת בחלק המרכזי של ארמון הנציב. נקראת  "טיילת האז"  בטיילת זו  זו 3 מצפורים שהראשי נקרא "מצפור טיילת האז" . ממנו זו ניתן להשקיף למעשה כמעט על כל העיר ירושלים ועל האתרים המרכזיים בה.
אם תלכו בטיילת זו שחלקה אפילו מוצלת , היא אמנם קצרה מאוד. אבל מתחברת באופן טבעי ובלתי מורגש עם טיילת שרובר הנפרסת עד קצה הטיילת. יחד שתיהן האורך שלהן הוא כ 1.5 ק"מ לכל כיוון. במפגש הטיילות ישנן מדרגות אבן המובילות לשבילים פנימיים ולמדשאות הנמצאות מתחת. משפחות רבות מגיעות בשבת לשבת על מחצלת להתענג על הנוף ועל האוויר המזוקק והנקי כל כך שעובר כאן. גם ספסלי עץ מאפשרים לאנשים האוהבים לשבת בגפם ולהאזין למוזיקה.

הגדולה של טיילות זו היא שכל אחד יכול למצוא לעצמו פינת חמד לשבת בשקט ראוי לציין שהמקום מאוד מטופח , נקי עם צמחייה רב גונית ופרחים השזורים בתוך הגנים. ישנם גם שבילים מונגשים המחוברים לטיילת.

עוד מקום נחמד אותו גילינו במהלך הטיול בארמון הנציב הוא קשתות אבן התלויות ממש מתחת לטיילת העליונה שהפכה לאתר צילומים רציני.

מצד מערב מסתיימת טיילת שרובר המתחברת ליער השלום.  ביער השלום ישנו גן הרפתקאות וישנם סיורי סגווי, היוצאים מתוך אזור הספורט האתגרי וממשיכים לאורך כל טיילת ארמון הנציב.

זוהי בהחלט המלצה שווה לטיול באזור ירושלים בתקופת הסתיו וראשית החורף.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הפסלים בארמון הנציב

איך מגיעים לטיילת ארמון הנציב

הכי פשוט בוויז "ארמון הנציב" . אם הגעתם מתל אביב היכנסו לירושלים דרך כביש 1 , עלו על מחלף הר החוצבים. המשיכו בנסיעה לכביש 50 , שחוצה את ירושלים מצפון לדרום. במחלף גולומב פנו שמאלה , לאחר מכן פנו ימינה לרחוב יעקב פת. שמאלה ליהודה הנשיא , המשיכו כל הזמן ישר עד שתגיעו לרחוב רבן יוחנן בן זכאי. כל הזמן ישר ברחוב גנרל פייר קינג ימינה אחר כך שמאלה לרחוב יהודה , המשיכו אותו עד שתחצו את רחוב "דרך חברון" . היכנסו לרחוב דניאל ינובסקי (ישר) ברגע שתגיעו לכיכר גדולה פנו שמאלה אל תוך חניון לכלי רכב גדול. זוהי טיילת ארמון הנציב . חנייה חינם.

הפסנתר בארמון הנציב

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיילת ארמון הנציב

מיקום במפה

דילוג לתוכן