נחל מודיעים

נחל מודיעים  מתחתר בין סלעי ענק ולצידו חורש מדהים ביופיו. נחל הנמצא באזור היישובים שילת וחשמונאים.
זוהי המלצת טיול לחורף לאחר הגשמים. נחל מודיעים  הוא אחד ממקורותיו של נחל איילון. זהו נחל בחבל מודיעין סמוך ליישוב חשמונאים הנקרא גם רמת מודיעים, צפונית ליישוב שילת. שלצידו צומחים :רקפות כלניות ,מצוקים מרשימים ,יערות.

לא הרבה מכירים את הנחל הייחודי הזה, בעיקר מהסיבה שאינו שופע מים במהלך השנה אלא רק בחורף, וגם רק בשנים מאוד גשומות, הנחל הופך למלא מים והזרימה מרשימה וחזקה מאוד מאחר שדי נדיר בארצנו, מראות שכאילו, ומבחינה סטטיסטית רוב החורפים בישראל מוגדרים כשחונים.

ככל הנחלים שפיעת המים בשיאה בעונת האביב, זאת מאחר שלאחר הגשמים הראשונים הרציניים בתקופת ינואר האדמה יבשה, וכל המים נספגים באדמה רק לאחר גשמים רבים, הנחל זורם ושוקק חיים.

עוד במקום ניתן לטייל, בשמורה שמקיפה את אזור הנחל יפהפיה ומרשימה, ניתן לטייל לאורך הנחל עם בעלי חיים שגם יפיקו הנאה לא קטנה מהעניין או בצוותא עם בני משפחתכם אם נמשיך כ 2 ק”מ במורד הנחל נגיע לקיר הנקרא “מצוק שילת”, זהו מצוק ידוע בגובה 50 מטר אליו מגיעים חובבי גלישת מצוקים, ניתן לעשות שם סנפלינג, לחובבי האקסטרים שביניכם .

 

 

זרימות בנחל מודיעים

דבר לא לשכוח לתת ילדים להשליך אבנים לתוך הנחל.
הוראות הגעה לנחל מודיעים: מצומת שילת ניסע צפונה לכיוון היישובים : חשמונאים, שילת, לפיד קריית ספר, קצת לפני חשמונאים נבחין בגשר שלצידו דרך עפר גדולה, רדו אליה וחנו בצד, במורד דרך זו נמצא הנחל.

שיטפונות בנחל מודיעים

לסיכום נחל מודיעים הוא חוויה מיוחדת בתקופות החורף, עת הנחל זורם ומלא מים.

נחל מודיעים זורם בחורף

מה בסביבה: פארק ענבה; נחל נטוף; בלוג טיולים.
אהבתם? מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו: מטיילים מכיייפים ומשתפים.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חשמונאים
דילוג לתוכן