חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

מאגר עורבים

מאגר סודי ומיוחד סמוך לצומת ווסט אשר ברמת הגולן, מפיק מעט דיבורים והרבה מים חמים- מאגר עורבים.מחפשים המלצה על טיול לחורף באזור הצפון? אז לאילו שאוהבים את רמת הגולן בפרט ואת אזור הצפון בכלל, צפויה חוויה מאוד שונה ולא רגילה, עם הגיעכם לאזור צומת ווסט, מעבר לעובדה שתפגשו פארק פסלים יפה בקרבת הצומת, בהמשך הדרך הפתלתלה והמעוקלת בשיפוליהם הנאים של הרי הגולן; תמצאו את הבריכה הסודית שמעניקה למבקרים בה טבילה חמה ונעימה ומיוחדת במינה.

את מאגר עורבים הנראה כאן בפניכם ממלאים צינורות מים עבי כרס, אשר עושים את דרכם הארוכה מעמק החולה עד לכאן למעלה, המים הגיאוטרמיים נקדחים ממעמקי האדמה ויוצאים החוצה בעוצמה רבה, אל הבריכות, בטמפרטורה של 30-40 מעלות צלזיוס. המקום זוכה לביקורים של תושבי הקיבוצים הסמוכים בעיקר עין זיוון ואורטל, אך לא רק, השמועה עשתה לה כנפיים וגם מי שלא תושב המקום בא להנות מרחצה ראויה הוגנת וחמה.

 

במקור המים הובאו לכאן מתוך רעיון לסייע בטיפוח החקלאות ברמת הגולן ,הסובלת מלא מעט שנים שחונות, כמות המים המוזרמת לכאן ממלא כל העת את הבריכות ומשם מגיעים המים לחלקות החקלאיות. בזכות המים הללו, אשר בקידוחן הושקע כסף רב ע”י אגודת “מי גולן” הפירות המופקים מוצלחים במיוחד. מיותר לציין כי נופיו הקסומים של הגולן נשקפים מכל זווית שרק תרצו ומעניקים למקום נופך אירופאי מובהק בייחוד בתקופת האביב, מה שנותר זה להגיע מצוידים בערכת קפה ולהתענג בספא בטבע. מקום נוסף להתרחץ בו במעיינות חמים הוא מאגר בנטל שגם כן נמצא באזור הגולן.

 

באזור הצפון מאגרי מים רבים ומגוונים אחד המוכרים והגדולים באזור הצפון – רמות מנשה הוא מאגר גלעד. אם אתם רוצים לטייל בעוד מקומות באזור אז יש את הבאים: השביל התלוי בבניאסהלגונה בנחל דןהחרמון.
וכמובן איך לא פרות הגולן משוטטות להנאתן באזור ומלחכות להן עשבים למכביר.

אז איך מגיעים לפלא המרהיב הזה:
לאחר שהגעתם לצומת ווסט(צומת האמיר) אשר ברמת הגולן, עליכם להגיע לכיכר המחברת בין הכבישים 959 ו- 978. בכביש 959 סעו כ-100 מטרים לכיוון הקיבוצים; גונן ולהבות הבשן; בצד ימין בדרך, תבחינו בדרך עפר עם מעבר לבקר; חנו את רכביכם ופסעו ברגל על דרך העפר עד אשר תגיעו אל המאגר.
הצטרפו אל הקהילה שלנו ותקבלו טיפים והמלצות שוות -סמנו לייק לדף שלנו בפייסבוק : בא לי לטייל בארץ ישראל.
תאריך ביקור:22/05/2018

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאגר עורבים עליון
דילוג לתוכן