חניון הדרדרה

רקע

הגעתם לטייל בצפון באזור רמת הגולן ואת מאוד רוצים לשבת ולעשות פיקניק באזור מוצל עם קצת מים שולחנות ומרחבים לילדים. אז חניון הדרדרה מתאים לכם בדיוק.

חניון הדרדרה המכונה גם בטעות חניון האשמורה(חניון אחר הנמצא ליד קיבוץ חולתה). הוא למעשה פארק לאומי לפיקניק בתוך חורשת עצים עבותה. החניון  לא הרחק מאם הדרך ו כ -2 ק"מ צפונית לגשר הפקק. קק"ל הכשירה כאן מקום חביב למדי עם פלג מים צנוע אך מוסיף ממד של חיים לחניון זה.

רקע על הדרדרה

בשנת 1934 רוכשת הכשרת היישוב( חברה ציבורית  לאומית לרכישת קרקעות ). את מה שכונה בזמנו "זיכיון החולה". זהו זיכיון שכלל למעשה את רכישת קרקעות האגם וביצות החולה . זאת במטרה להבטיח רצף טריטוריאלי המקנה שליטה על אזור עמק החולה . ובכך למנוע מהסורים להשתלט על קרקעות אילו. בהמשך לתהליך מואץ זה של רכישת קרקעות , מאוחר יותר בין השנים 1934-1937 רכשה קק"ל את אדמותיה של דרדרה אשר שימשה בעיקר לעיבוד חקלאי ושטחי מרעה של חברי קיבוץ חולתה הסמוך. כ 1300 דונמים סה"כ.

דרדרה הייתה למעשה האחזות יהודית בודדה בצידו המזרחי אגם החולה. ובעקבות כך הותקפה רבות ע"י הסורים במלחמת העצמאות ולאחר מכן נעזב המקום. במהלך מלחמת ששת הימים אירעו כאן קרבות קשים עם הסורים שבסופם כוחותינו כבשו בחזרה את המקום.

חניון דרדרה

לקראת שנת 2000 הפך המקום לאתר הנצחה והוקמה במקום אנדרטה לנופלים לחברי עמותת "אייל " שנפלו במקום ולצידו חניון לפיקניק ולפנאי.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
חניון דרדרה - פיקניק

חניון דרדרה הוא חניון מוצל ומטופח באזור הגליל העליון ובהחלט יכול להיות נקודה לעצירה ולהפסקה בין טיול לטיול. אפשר לעשות במקום מנגל. במקום פחי אשפה, שבילי הליכה מוצלים וגשר עץ מעל הנחל.

הכניסה לדרדרה

איך מגיעים לדרדרה

בוויז : חניון הדרדרה

סעו על כביש 918 מגדות לכיוון גונן.  כ 5 ק"מ צפונית לרפטינג נהר הירדן , תראו ל הכביש שלט עץ חום "חניון הדרדרה" – פנו איתו ימינה , סעו על כביש עפר באזור עם מטעים , עד שתגיעו לאזור חנייה. חנו את הרכב עיברו גשר עץ והנה הגעתם לחניון דרדרה.

נא שימרו על הניקיון – אין תירוץ ללכלך יש מלא פחים בשטח החניון עם שקיות בתוכם.

היכן ניתן לטייל באזור

נחל הגילבון ; עין ירדה ; חמאם בנות יעקב

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון הדרדרה

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן