חורשת הנופלים

בשאר יישוב שבגליל העליון , לא הרחק מאתר ההנצחה לחללי אסון המסוקים , הוקמה ע"י תושבי שאר יישוב,  חורשת עצים גדולה לזכרם של החיילים. החורשה כוללת 73 עצים (לכל חייל – ננטע עץ ) והיא קרויה  "חורשת הנופלים" – חורשה זו נמצאת בסמוך לנקודת הכניסה לנחל חרמון תחתון בה ניתן להתרחץ. בחודשי הקיץ המקום הומה אדם והאמת אפשר להבין מדוע , המים נקיים, צלולים וצוננים וחבויים בתוך חורשה מרשימה הכוללת עצי תות ,עצי ברוש ועוד. היתרון הגדול שבקטע זה של הבניאס המים רדודים , מה שמאפשר לילדים ולכל בני המשפחה להנות מחסדיו של נחל מרהיב העין הזה.

באזור זה של הנחל , יש בריכות שכשוך ורחצה מוצלות ע"י עשרות עצים עבי כרס שהענפים שלהם כמו פרגולה ענקית שיוצרת אזור מוצל די גדול , מי שמעוניין בשחייה של ממש יש במקום גם אזור עם מים עמוקים. שימו לב הירידה לנחל נעשית ע"י אחיזה בענפיהם העבותים של העצים שסביב הנחל. זוהי בהחלט נקודת התרעננות אם אתם בטיול באזור הגליל העליון – בעיקר מומלץ בקיץ להגיע לכאן לאחר טיול הליכה שאתם מיוזעים ועייפים וזקוקים ל"זריקת מרץ". חורשת הנופלים כוללת מספר חלקים :חורשת עצים, אתר הזיכרון,  ואזור עם מים זורמים. הבחירה לנטוע את החורשה בנקודה זו הסמוכה לנחל הבניאס, נובעת מהסיבה  שהמסוקים ריחפו מעל הזה בדיוק בהמתנה לשעת השין  לתקוף בלבנון וכאן הם התנגשו זה בזה והתרסקו לתוך שטחי שאר יישוב , אחד מעל עץ אלון בן 400 שנה , והשני על עץ תאנה.

חורשת הנופלים בשאר יישוב

מומלץ גם לפני או אחרי הביקור בחורשת הנופלים לשלב  בטיול היומי שלכם , ביקור ב"אתר ההנצחה לחללי אסון המסוקים"  במקום הוקמה אנדרטה ופארק מוריק עם מזרקת מים וסלעים סביב ,לזכרם של חללי אסון המסוקים שכידוע זכור  אירוע טרגי  ומצער מאוד בו קיפחו את חייהם 73 חיילים בתאונת מסוקים, אשר התנגשו אחד בשני,  מעל אזור עמק החולה (בין שאר יישוב לקיבוץ דפנה).

חורשת הנופלים בבניאס

איך מגיעים לחורשת הנופלים הסמוכה נחל חרמון תחתון : יש להיכנס לתוך שאר יישוב (דרך שער הכניסה)  לאחר מכן פנו ימינה וסעו לאורכו של הכביש ולאור הגדר המקיפה את היישוב , לימינכם תראו נחל זורם , זהו נחל דפנה (היוצא מנחל דן),  המשיכו בנסיעה עד אשר תגיעו לשער בצבע צהוב- זהו שער הכניסה לחורשה (שימו לב שער זה לעיתים סגור כי בעלי הצימרים והיישוב שאר יישוב מחזיקים במפתחות שלו) , המשיכו בנסיעה כל הזמן ישר עד שתזהו שלט "חורשת הנופלים" – חנו כאן הירידה לנחל נמצאת כ -100 מטרים מהרכב . או בוויז : " חורשת הנופלים שאר יישוב" (הקליקו על הכפתור של הוויז).

דגשים :

  1. שימרו בבקשה על הניקיון , כך לא יצטבר לכלכוך שיהרוס את גן העדן הזה ומטיילים נוספים יוכלו להנות.
  2. כדאי להיכנס עם סנדלים / נעליים המתאימות למים יש סלעים במים .
  3. זהירות לעיתים יש זרמים במקום – שימרו על הילדים.
  4. המים קרים מאוד כ 16 מעלות כל ימות השנה.

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חורשת הנופלים שאר יישוב
דילוג לתוכן