לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

הר מסור - נחל מסור

רקע

הר מסור הוא הר הנמצא באזור הערבה בשמורת עין יהב. הר זה קיבל את שמו המיוחד בעקבות צורתו המשוננת כמסור. נחל מסור הזורם בחודשי החורף מתחת להר מסור נשפך במתנקז בסופו של דבר אל נחל ערבה. מראשו של הר מסור נשקפים נופים רבים בצד מזרח כל יישובי הערבה התיכונה (עין חצבה ,חצבה, עידן, עין יהב).  ובאופק הרחוק הרי אדום. הנסיעה אל תחילת המסלול אינה קצרה ואף מפרכת  12.5  קילומטרים שלמים. יפרידו בינכם ובין תחילתו של מסלול הר מסור. מטווח 90 היא הדרך בה תיסעו זהו אזור המשמש את חיל האוויר לאימונים שוטפים . במהלך הדרך תפגשו בשרידי מטוסים ורכבים צבאים.עצי שיטה הפזורים בדרך העפר מבליחים את קרני השמש ואת נופי המדבר שפשוט לא נגמרים.

הדרך להר מסור

בסוף דרך זו תגיעו אל תחילת המסלול המסומן בצבע אדום. חשוב לדעת זהו מסלול מעגלי קצר יחסית אורכו כ 2,500 מטרים בלבד סיפור של כשעה וקצת הליכה. אך העלייה להר מסור קשה ומאתגרת מאוד.ההליכה בסימון האדום אל מחוץ לערוץ נחל מסור פוצחת את הטיול בחדווה והנאה לאחר הליכה קצרה בקניון מסור ובין מעוקים  לבנבנים מתחלף הסימון  לצבע ירוק. זה הסימן שמתחילה העלייה להר. הטיפוס קשה כי מדובר בעלייה מאוד תלולה היעזרו ביתדות הברזל שבסלעים כדי לעלות מעלה.והיזהרו לא להחליק.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
קרני שמש בהר מסור

פסגת הר מסור מתנשאת לגובה של כ 200 מטרים ומספקת תצפית מרהיבה לאזור הערבה. בחודשי החורף מתמלאים גבי הנחל במי שיטפונות . לאחר שנהניתם מהנופים ופתחם פקל קפה על הר מסור. חיזרו עם הסימון האדום רדו לאט בירידה תלולה(אל תתביישו לגלוש עם הישבן למטה כי רמת התלילות חדה מאוד ) ולכו  כ 0.6 ק"מ . עד תגיעו לרכביכם.

*** יש אפשרות גם לעשות את המסלול הפוך  מהחניה לטפס להר מסור. להמשיך עד לירידה ואז להשתלב בנחל מסור  עד  שמגיעים לאזור חניה בחזרה.

*** שימו לב זהו שטח אש, אם הגעתם במהלך סוף השבוע או בחגים  אין צורך לתאם עם הצבא. ואם הגעתם במהלך אמצע השבוע עליכם לתאם עם הצבא בטלפון : 08-9902927.

טיול להר מסור

איך מגיעים

בוויז : מושב חצבה.

עליכם לנסוע על כביש 90 , אם הגעתם מצפון עיברו את קרוקולוקו חוות התנינים , לאחר מכן חילפו על עין חצבה ופנו ימינה לדרך עפר (בצד הנגדי תראו פנייה לעבר בית ספר שדה חצבה). פה נדרשת מכם סבלנות רבה כי מדובר על נסיעה של כ – 12 קילומטרים בדרך עפר שאמנם רכב פרטי יכול לעבור אך עדיין זה לא כביש. חשוב מאוד כל הזמן לנסוע עם הדרך המסומנת בצבע ירוק (לא לפנות לציר המעיינות בשביל המסומן שחור שתפגשו במהלך הנסיעה).

קרדיט צילומים : גלי שיק

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מושב חצבה

מיקום במפה

דילוג לתוכן