Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

הר גמל

הטבע במלוא התגלמותו הדרימו למרכז הנגב והביטו כיצד הטבע פיסל בהוד והדר את בעל החיים שכה אופייני למדבר הר גמל.

היי שם בדרום הרחוק שוכנת, מצפה רמון, עיירה ציורית שקטה ופסטורלית. העיירה שוכנת סמוך ללוע עצום ורחב ידיים. גמל רב ממדים ואימתני מטייל לאיטו, לאחר שגמע עשרות קילומטרים במדבר. והגיע סמוך ללוע הגדול. ואז עצר מלכת את תנועתו מתוך חשש כי יפול לתוכו. ויקפח את חייו זהו הר גמל המשקיף אל תוך לועו של מכתש רמון.

מאז ועד היום עומד הגמל לא זע ולא נע על שפת הקניון האדיר. כמו נציב מלח. ומביט במכתש רב הממדים ובנוף עוצר הנשימה הנשקף ממנו. הגמל כידוע הוא סמל אוניברסלי למדבר. על שפת מכתש רמון. על גבעה קטנה אליה ניתן לטפס, קיימת דמות גמל מסלע ועל שום כך נגזר שמו “הר גמל”.

בלב ליבו של הנגב נמצאת טיילת מכתש רמון, אשר הר גמל נמצא בתחילתה או סופה (השאלה מהיכן בחרתם להתחיל) היא טיילת קסומה והנוף הנשקף ממנה מזכיר לעיתים את הסרט הבדיוני “מסע בין כוכבים” בו הם מבקרים ומגלים כוכבים. רק שכאן לא תפגשו חלליות, אך תוכלו לחוש את האווירה אשר במכתש רמון. היא מכניסה את המבקר לניתוק קוסמי.
את מסלול הטיול להר גמל אנו התחלנו ממלון בראשית הנמצא על אחד ממצוקי המכתש. פאר ויוקרה מלאכותיים מנסים להתחקות אחר עוצמתו הבלתי ניתנת לתפיסה של המכתש. מסלול הטיילת ממשיך דרומה ועובר במרכז המבקרים רמון לזכרו של אדם מיוחד במינו, אילן רמון אסטרונאוט הישראלי הראשון שקיפח את חייו בעת התפוצצות החללית שעה ששבה לאטמוספרה .

זמן ההליכה אל הר גמל אינו רב , לאחר הליכה של כ 30 דקות לערך מקצה הטיילת תגיעו אליו.

הר גמל במצפה רמון
במהלך מסלול ההליכה ילוו אתכם יעלים המסתובבים על המצוקים ועל הטיילת עצמה באופן תמוה לחלוטין לא ברור כיצד הם מצליחים ללכת כמו לוליינים בקרקס על שפת המצוקים ולא ליפול מטה.
במהלך ההליכה לאורך טיילת המכתש, נבנו נקודות תצפית על שפת המכתש. עוד בדרך מנופי המכתש הקסומים בזוויות שונות ,האוויר הצח המגיע מהמכתש נקי לחלוטין מכל זיהום. הטבע ביצע בו עבודת אומנות אלוקית, המעוטרת בגוונים שונים של חום-אדמדם נופים בראשיתיים נשקפים לאורך כל המסלול.
טיול להר גמל
בתום המסלול נגיע להר גמל “נטפס על גבו” ונשקיף ממנו על המכתש. גובהו של הר גמל כ- 900 מטרים. סך כל המסלול המוצע כאן הוא כ- 30 דקות לכל כיוון בהליכה שלווה ורגועה. והוא בהחלט סביר ונוח חלקו מלווה במעקים וחלקו לא. ניתן גם לוותר על כל ההליכה ולהגיע ישירות להר גמל, פשוט לנסוע עם הרכב פנימה לתוך מצפה רמון שאתם ממשיכים לראות משמאלכם כל הזמן את המכתש מימינכם תראו בניינים ואזור מגורים, סעו עד תראו משמאלכם הר שלראשו גמל. יעלים הולכות לאורך המצוקים של המכתש ונראה כי כל רגע הן הולכות ליפול פנימה. זו פשוט הצגה יוצאת דופן להביט בהן פוסעות לאיטן בנונלנטיות ויורדות אל תוך פיו של המכתש. ניתן להביט בהן באופן ברור מהר גמל ולהבין איזה בעל חיים נבון וזהיר הוא היעל הנובי.
יעל במצוקי מכתש רמון
אז אם אתם במסע טיולים בדרום, אל תוותרו על הגעה להר גמל.
האם כרוך בתשלום : לא. נגישות: אין בכלל. למי מיועד: למטייל האוהב נופי מצוקים והרים ולכל בגילאים.

מה בסביבה:

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רחבעם זאבי מצפה רמון

מיקום במפה

דילוג לתוכן