לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

תצפית הר בנטל

רקע

הר בנטל הינו הר הנמצא באזור צפון רמת הגולן , סמוך אליו נמצא הר אביטל. שניהם ביחד צופים על חלקים נרחבים באזור זה וגם על עמק הבכא.

רקע על הר בנטל

הידעתם ? הר בנטל והר אביטל היו בעבר הרחוק הרי געש פעילים. (לפני כמה עשרות אלפי שנים הייתה התפרצותם האחרונה). אחד השרידים שנותרו בשטח  עד היום. כתוצאה מהתפרצות זו, הם שכבות סלע שנותרו בחלק המזרחי של הרים אילו.

לאחר מכן עשינו את דרכינו לכיוון רמת הגולן. עלינו עד הר בנטל הר בגובה של כ- 1200 מטר. בקרבת קיבוץ מרום גולן והעיירה הסורית קונייטרה. תצפית מדהימה על כל אזור הרמה : החרמון, טורבינות רוח, קונטיירה -עיירה שנכבשה בשנת 1967. קיבוץ אורטל סיפח אותה אליו, ולאחר מכן במלחמה בשנת 1973 היא הוחזרה לסורים. ישנה גם תצפית מרשימה על עמק הבכא- שם התרחש קרב עקוב מדם נגד הסורים ב 1973. הר בנטל יחד עם ההר הסמוך לו הר אביטל,כפי שציינתי, היוו יחדיו אזור בעל פעילות געשית, לפני שנים רבות. הר בנטל בתקופת המלחמה היה מוצב פעיל עם בונקרים ומבנים תת-קרקעיים, כיום המוצב אינו פעיל בגלל השקט היחסי השורר ברמה.

בהר בנטל יש בכניסה פסלים סביבתיים של בעלי חיים דמיוניים בכניסה , תצפית מרשימה על האזור כולו , בונקרים תת קרקעיים עליהם יוכלו להיכנס הילדים, מזנון ובית קפה.

מהר בנטל המשכנו בטיול צפונה להר החרמונית. שהוא למעשה הר געש כבוי, שם נמצא עמק הבכא. באזור ניתן לראות טנקים פזורים סביב, עדות למלחמה העקובה מדם שהתרחשה שם בינינו לבין הסורים בתקופת מלחמת יום הכיפורים. בקרב זה ניסו הדיביזיות הסוריות לכבוש את רמת הגולן מידינו. לבסוף נהדפו הסורים ע"י כוחות השריון של צה"ל. גדוד 77 של חטיבה 7 וכוח מחטיבה 188 ובזכות קרב זה רמת הגולן בידינו כיום.

מעמק הבכא המשכנו לאזור יער אודם, אזור עשיר בעצים השרויים בתוך ערפל, שם מצוי יער האיילים. משם המשכנו את הטיול שלנו לכיוון ברכת רם- אגם ענק השוכן למרגלות הר החרמון. טוענים שבעבר הוא היה לוע של הר געש פעיל שאם השנים שהפסיק להיות פעיל והפך למאגר מי גשם. אחרי שהייתם במקום כל כך גבוה וקריר כדאי להתרענן אחרי הטיול פה במאגר בנטל הנמצא למורדות ההר.

הר בנטל באביב

משם ירדנו לכיוון מפל סער והתרשמנו מעוצמת זרימת המים והמפלים הגבוהים. מראה חלומי ויפהפה המראה כמה עוצמתיים הם המים כאשר הם עושים נפילה חופשית ממקום גבוה למקום נמוך – שיעור פיזיקה יחד עם אומנות במיטבם.

לסיכום

הירדן חוצה כבישים, עמקים והרים ברמת הגולן, בדרכו דרומה אל הכנרת. טיול זה שנעשה במהלך חג הפסח באזור כלל את הר בנטל והר אביטל הנישאים לגובה רב. אזור זה של רמת הגולן מזכיר  במידת מה את אירופה. הכל ירוק, מעונן, אוויר קריר נקי וצלול כמו יין הרים. מסביב פסטורליה מדהימה של שקט וטבע ועצמתי. הר בנטל , הר אביטל , עמק הבכא יחד עם נהר הירדן, נהר עוצמתי, שופע, בייחוד בתקופות החורף והאביב, יוצרים תמונה סוריאליסטית . זוהי תקופה אידיאלית ומומלצת לטייל בו ,שהוא נראה במיטבו. שהוא שופע מים רבים וסביבתו פורחת וצבועה בשלל גווני הירוק. אשר מצפה ועוטפת אותו בחום ואהבה. מומלץ לרדת לגדות הירדן. ניתן לעשות זאת כמעט בכל גשר שחוצה אותו לדוגמה, גשר בנות יעקב.

 

 

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הנוף מהר בנטל

המלצת טיול :

תחנה ראשונה – הר חוזק : תל געשי הנמצא במזרח רמת הגולן, בשמורת הטבע "רכס בשנית". יש כאן אפשרות למסלול הליכה כ- 3 ק"מ, באזור עצי האלון העתיקים ,ותצפית על רמת הגולן וסוריה.
(וויז-הר חוזק 1156).
תחנה שנייה: המסגד הנטוש של חושניה -זהו מסגד שחלקו קרס לאחר שפגז פגע בפינת הבניין, המבנה מלא בגרפיטי ואפשר לעלות לצריח שבכניסה למסגד. מקום מרשים ואידאלי לעצירת קפה או פיקניק.הצריח לא מאוד בטיחותי וחובה ליווי מבוגר (וויז-חורבת חושניה).

תחנה שלישית: מרום גולן והר בנטל -בקבוץ יש עצים שבתקופת הסתיו והשלכת ידועים בשינוי צבעם לאדום וצהוב.
תחנה רביעית : הר בנטל – מאחורי מרום גולן, (כפי שמתואר בפוסט שלעיל) האטרקציה המרכזית שחזור של המוצב הצה"לי, תצפית לסוריה, החרמון והגולן.
הבונקרים בהר בנטל

עוד טיולים נוספים ואטרקציות מומלצות באזור רמת הגולן:

יער האיילים- אתר מבוית בתוך יער עם איילים מסוגים שונים ומשונים שהגיעו מכל העולם ובעלי חיים נוספים, חביב ביותר, ביקור חובה למי שמטייל באזור. האם הכניסה כרוכה בתשלום :לא. למי מיועד: למטייל עם חיות מחמד, למטייל חובב היסטוריה וגיאופוליטיקה , משפחות עם ילדים, זוגות.

מסלולים בסביבה:

עין תינה, מאגר עורבים ; השביל התלוי בבניאס ; יער האיילים שביער אודם

קרדיט תמונות : אלוירה גלבוע , יורם טלקר.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

עין נטופה בבקעת נטופה

עין נטופה – מעיין האחים המחודש

עין נטופה המכונה גם מעיין האחים המחודש. הינו מעיין אשר לאורך תקופה ארוכה היה מוזנח מאוד. ורק לאחרונה הוא עבר תהליך שיפוץ רציני . והפך למעיין יפהפה באזור מושלם לטיולים ונוף. המעיין קסום וממנו תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה והמוביל

קרא עוד »
תחילת המסלול הרטוב נחל שוקק

המסלול הרטוב מנחל שוקק לבריכת הטחנה

תיאור בריכה הטחנה בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים. בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים

קרא עוד »
נחל אבוקה בקיץ

נחל אבוקה – הבריכה בנחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר, שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה זורם הנחל היא  גדולה ומרשימה ומזכירה אגם יותר מאשר בריכה. סביב נחל אבוקה יש נקודות ישיבה

קרא עוד »
עין נזם - עמק המעיינות

עין נזם – עין חונזיר – חוויה מרעננת

עין נזם הוא מעיין ענקי ועמוק מאוד הנובע כל השנה ונמצא בשדות החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו אשר בעמק המעיינות תיאור המעיין לאזור בקעת בית שאן 2 פנים ; מאידך האזור עשיר במים רבים מאוד  ומחד האזור  חם מאוד באופן

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »
הכניסה לפארק מיטל

פארק מיטל במשתלת רגב

פארק מיטל אשר בתוך משתלת רגב במושב בית אלעזרי. הינו מרכז מבקרים  ייחודי הכולל :פינת חי, משחקייה, אוסף קקטוסים ענקי (כ 5000 סוגים שונים) , גנים יפניים ועוד. הפארק הוקם לזכרה של מיטל ז"ל – בתם של בעלי המשתלה פועה

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הר בנטל

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן