המתחם הצרפתי נוטראדם

רקע

המתחם הצרפתי בירושלים – נוטראדם הינו התגלמותה של ההיסטוריה, התרבות והמורשת העתיקה בעת המודרנית.
מגיעים למתחם הצרפתי בירושלים. עדיף להחנות בחוץ ולהיכנס רגלית. מדובר במבנה מפואר בעל חזות ארכיטקטונית הדורה עם נגיעות של האם טרזה וערסל הנצרות מוגש כמנת גורמה למבקר שבא לכאן.

פעם בימים העתיקים. תקופת הצליינות. פקדו את המקום צליינים ואם לדייק בפרטים בשנת 1888 כבר הפך מרכז נוטרדאם לבית הארחה מלא אורחים. שלצידו מרכז הוספיטלרי (ביה”ח הצרפתי) שקיים עד עצם היום הזה. ולא בכדי הפך למבוקש כל -כך. מיקומו האטרקטיבי לא הרחק מכנסיית הקבר ומכנסיית העלייה אפשר לאורחיו הצליינים ללון בנחת כאן ולהשקיע את האנרגיה שלהם בתפילה באחת מהכנסיות הסמוכות.

המתחם הצרפתי בירושלים

במלחמת ששת הימים ספג המבנה המפואר פגיעה קשה שדרשה שיפוץ רציני, כדי להשיבו למצבו הנוכחי, בהתאם להכרה בערכו ההיסטורי, הרוחני והתרבותי של המקום, הכס הקדוש שבאחריות האפיפיור פאולוס ה -6 , שיקם את המקום באופן משמעותי , גם ממשיכו, האפיפיור יוחנן פאולוס השני , נהג כך. הם הפכו את מרכז נוטרדאם למרכז הצליינים הבינלאומי של הוותיקן בירושלים -ארץ הקודש.

מאז ועד עצם היום הזה שם לו למטרה, מרכז נוטרדאם, לאפשר לכל אורח חווית אירוח לצד חוויה רוחנית עמוקה. מה שמאפשר לכל צליין הוא תייר החפץ להטביע חותם בארץ הקודש והתחבר לנצרות בצורה מכובדת ומהנה.
בתוך המבנה שלפניכם שוכן בית מלון מפואר עם במחיר של כ -1000 ש”ח לזוג ללילה. בתוך המבנה יש חדרי אירוח וגם קפלה הנקראת “גבירתנו של השלום” – זהו מקום תפילה המאחד ומהווה נקודת מפלט וביקור עבור נוצרים מכל רחבי העולם. במקום נערך טקס אכילת לחם הקודש ,מדי יום בשעה 5:30 ומיסה יומית בשעה 6:30.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
נוטראדם ירושלים

הנוף הנשקף מגג מרכז נוטרדאם הוא מיוחד גם הפסל המונומנטלי עם 2 צריכי האבן הענקיים, במקום הוכשרה מעין טיילת עם כיסאות ישיבה מהמקום יש תצפית על חלקים רבים של ירושלים ועל המקומות הקדושים כגון: כנסיית הקבר (אשר לפי האמונה הנוצרית שם הוצלב ישו, נקבר וקם לתחייה – הכנסייה נמצאת ברובע הנוצרי). מקום נוסף הנראה בבירור הוא כנסיית העלייה ( כנסייה חשובה הנמצאת בהר הזיתים שעל-פי המסורת הנוצרית עלה ממנה ישו לשמיים  40 יום לאחר תחייתו).מקום נוסף הקדוש למוסלמים הוא הר הבית עם כיפת הזהב הידועה.

תצפית מגג המתחם הצרפתי בירושלים
נקודה מעניינת נוספת הנשקפת מכאן היא הרובע הנוצרי מהכניסה לרובע דרך השער החדש ועד לרובע עצמו על מבניו .

העלייה לגג זה למי שאינו אורח המלון כרוכה בתשלום סמלי של 10 ש”ח. כמו כן על גג זה יש ספסלי ישיבה למי שרוצה לשבת ולצפות בירושלים ממעוף הציפור, מומלץ להביא מצלמה או משקפת יש הרבה מה לראות מפה. הצטרפו אל הקהילה שלנו ותקבלו טיפים והמלצות על טיולים בארץ, קבוצת מטיילים מכייפים ומשתפים

מה בסביבה:

הגן הבוטני בירושליםמערת צדקיהו ; עמק הצבאים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השער החדש

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן