Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

מעיין סודי במטע

בתוך היישוב מטע מסתתרים להם כמה מעיינות מעניינים ביותר שאינם מוכרים לקהל המטיילים . עין עוז הוא אחד מהם , זהו מעיין הנמצא בתוככי היישוב מטע הנמצא בהרי ירושלים.

מיקומו המפתיע של עין עוז בליבו של יישוב ולא  בטבע הפתוח, די מעורר פליאה. ואכן שמגיעים למעיין מגלים בריכת בטון בצורת שוקת בעלת מבנה טרפזי.

המחובר לצינור שחור המזין את הבריכה במים ללא הרף ודואג שכל הזמן היא תהיה מלאה. השוס הגדול הוא שנכנסים לבריכה ויושבים בתוכה נשמע קול המים הנשפכים מחוץ לבריכה החוצה. ממש כמו באמבטיה שהמים עולים על גדותיהם רק בטבע הפתוח.

איזור המעיין מוצל לחלוטין . אמנם בריכת המעיין אינה גדולה אבל אדם אחד יכול לשבת בתוכה בשקט. עומקה  של הבריכה כ – 70 סנטימטר. אל תתבלבלו את שם המעיין בעל אותו השם  לזה שנמצא בנחל שילה עליון שהינו בעל רגישות בטחונית.

למעט אפליקציית עמוד ענן , אין שום מידע אודות המעיין הזה ואינו מצויין בשום מקום. חשוב מאוד לשמור על ניקיון המעיין ולקחת את הפסולת איתכם. במרכז היישוב ישנה מדשאה גדולה עם 3 מתקני כושר וליד עצים ענקיים ומבנה עתיק. ממש במרכז בחלק

התחתון תמצאו את הנביעה המזינה אתת המעיינות הסודיים הנמצאים למטה. שמה של הנביעה היא עין אגס. נחמד לשכשך בתוכה את הרגליים יורדים אליה במדרגות והיא בעלת מבנה מרובע . כאשר בפנים יש צינור המזרים מים.

מן הבריכה הזו יש פתח ממנו יוצאים המים וזורמים לתוך שטח הנמצא מתחת לנביעה אזור זה יפה הוא מלא בעצי פרי בשרניים אחד מהם הוא הפטל האדםדם התאנה והרימון. מומלץ ללכת לנקודה זו ולנוח לצד פלגי המים של המעיין תחת עצי הפרי ואף להנות

מהפטל. כדי להגיע לכאן עליכם להקיף את המעיין הזה מימין תראו כניסה לדרך עפר גדולה ולאחד המשקים של המושב. הבוסתן נמצא מימין.

מעיין עוז במטע

אם תמשיכו פנימה יותר  ממש כמה מטרים תגלו מעיין נוסף מרשים ביופיו העונה לשם עין רועי או עין נמלה .זהו מעיין שקוע מתחת לפני האדמה וצריך לרדת אליו (לא מערה). מעל המעיין יש עץ בעל מבנה ענפים מיוחד המזכיר נבל. בתוך הבריכה שאורכה כ -7

מטרים ורוחבה כ- 3.5 מטרים שוחים להנאתם דגי זהב ענקיים בצבעים לבן וכתום. אל חשש הם לא יגעו בכם. עומקו של מעיין זה כ- 1.5 מטר והוא משרה אווירת  שקט רבה כי הוא נמצא בפינה מרוחקת יחסית מהכביש הפנימי של היישוב.

מי המעין נקיים ומרעננים , מעל המעיין יש רחבה די גדולה.

2 המעיינות האילו, הצמודים זה לזה, הם בעלי גוון מיוחד במינו כי הם נמצאים בתוך שטח של יישוב פסטרולי ושקט. כמו כן מכאן במרחק של כקילומטר הליכה תוכלו להגיע לעין מטע.

המעיין הסודי שבמושב מטע

איך מגיעים לעין רועי ועין עוז

היכנסו ליישוב מטע (סעו על כביש 375 -אם הגעתם מבית שמש אז פנו שמאלה מכביש 3855). בכניסה ליישוב סעו כל הזמן ישר עד לחלק התחתון שלו . עד שתגיעו למרכז היישוב שם פנו שמאלה ורדו לכיוון בית הכנסת כדורי לאחר מכן קחו ימינה ומיד שמאלה

לדרך עפר רחבה ואפורה . אם הגעתם למגרש ספורט על שם ליברטי סימן שאתם במקום הנכון . ממש באזור בו מתחילה צמחייה עבותה תגלו משמאלכם מעבר בין הצמחייה שם נמצאים 2 המעיינות. נא הקפידו על הניקיון מדובר על מעיינות סודיים ובלתי

מוכרים וטוב תעשו אם תשמרו על המקום הזה לעצמכם ולא תפיצו אותו על- מנת שיישאר כך קסום ומיוחד ולא המוני , רועש ומלוכלך.

המעיין במטע

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מטע

מיקום במפה

דילוג לתוכן