לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

עמק המעיינות המלצות

רקע

פארק עמק המעיינות וניר דוד​

פארק עמק המעיינות הוא פארק משגע שהוכשר בשנים האחרונות והונגש לציבור . הפארק נמצא ממש בצמידות לסח'נה(גן השלושה) ונמצא מאחוריו . בכניסה לפארק ישנה חניית עפר ענקית . ההגעה למעיינות שבפארק אינה אפשרית עם כלי רכב ממונע אלא עם :אופניים , ברגל , רכב גולף. ניתן להשכיר במקום אופניים ולרכוב עם כל המשפחה בין המעיינות הרבים הזורמים בשטחי הפארק.

בפארק עמק המעיינות  הוכשרו מקומות ישיבה ועצי אקליפטוס גדולים להעניק צל למתרחצים ולמבלים בפארק. היתרון הגדול שלו טמון בכך שהוא מרכז את מרבית המעיינות עם שבילים ודרכים מסודרות . כך שבניגוד לעבר שהיה צריך להגיע בדרכי עפר לא מוכשרות ומסודרות למעיינות . כמו כן מעיינות אילו סבלו מהזנחה ולכלכוך כי לא היו תחת קורת גג מסודרת .

מומלץ להגיע למקום בשעות הבוקר המוקדמות משתי סיבות האחת זהו ממקום מרכזי שנוהרים אליו מטיילים מכל הארץ שנית אזור זה של בקעת  בית שאן חם מאוד בייחוד לקראת שעת הצהריים. ושלישית יש כאן הרבה אפשרויות למסלולי הליכה וגם להתרחץ ברחבי הפארק ולכן כדי להספיק מומלץ להגיע מוקדם.

בכניסה לפארק יש חנות נוחות בה ניתן להשכיר את האופניים ורכבי הגולף ולשוטט בין המעיינות היפים שבפארק.להלן רשימת המעיינות שבפארק.

בקרבת הפארק יש את אחת מהאטרקציות הבולטות באזור העמקים (חרוד , בית שאן )  נחל האסי . זהו נחל שכידוע היה שנוי במחלוקת  בין הציבור לקיבוץ ניר דוד שלא הכניסו את הציבור הרחב לנחל שעובר בשטחם . בשנים האחרונות בהתערבות בית המשפט הוכשר במקום קטע רחצה לציבור עם כניסה חופשית.

אזור עמק חרוד והגלבוע​

אזור עמק חרוד התברך במים רבים ובשנים האחרונות החלה תופעה של הסדרת והכשרת מקומות עבור ציבור המטיילים במטרה למנוע הרס של אזורים חקלאיים ובריכות דגים. מהלך זה גרם לכך שמטיילים רבים המגיעים לאזור בייחוד שחודשים חמים יכולים להנות ממקומות הכוללים מים ואטרקציות שחלקם כוללים גם לינה בעיקר למשפחות עם ילדים .

למשל פארק החושים שהוקם בחורשת גדעון ומעיין חרוד בו יש חניון קמפינג מסודר למשפחות כולל בריכות מים רדודות. היתרון הגדול הוא הקרבה בין המקומות והגעה פשוטה עם רכב עד המים.

אזור עמק בית שאן​

אזור עמק בית שאן יתברך בכמויות מים עצומות . דבר המאפשר התרעננות בטוחה כל ימות השנה ובעיקר בקיץ. סביב עמק בית שאן ישנן קיבוצים ויישובים רבים המתפרנסים : מתיירות ,גידול דגים וחקלאות. נוכח העושר במים ופוריות האדמה . ברדיוס קטן מאוד אפשר לכסות את מרבית המעיינות באזור בלי לנסוע הרבה. וכך להנות מיום רחצה מהנה עם שלל אפשרויות בלי לנסוע עם המשפחה שעות בפקקים. אין ספק שאזור עמק בית שאן  בצפון הוא המוביל מבחינת מטיילים בתקופת הקיץ.

יתרה מכך מעבר לרחצה אפשר לשלב טיולים באזור זה למשל בקניון נחל חרוד , או בגשר הקנטרה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

  1. מעיין הנעורים מעיין הרעות אריאל לי ישאג מהגלעד אל העמק .
    רוח טובה מנשבת במדרונות הגלבוע ואור רך משתקף במימי העיין .
    מקרב עין הג’אלה עד קרב הנוריס מי יתנני מעוז לאהוב ?

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן