לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

המנסרה מכתש רמון

רקע

המנסרה

המנסרה מזכירה סיפור על נגר ששכח את חומרי הגלם שלו על גבעה בלב מכתש רמון. בתוך המכתש  תפגשו בגבעה עם אבנים בצבעים וצורות ייחודיות זוהי המנסרה הידועה כמעט לכל ציבור המטיילים. המנסרה היא אקסמפלר גיאולוגי נדיר, זוהי גבעה שבראשה אבני חול, הבנויים כעמודים משושים סימטריים אשר נחים להם בערימה גבוהה המזכירה לוחות עץ בנגרייה. המנסרה נוצרה כפי הנראה כתוצאה מחדירת מאגמה לוהטת לתוך הגבעה, אבן החול הותכה במעלה הגבעה, הפכה לנוזל וגובשה מחדש לעמודים קשים העשויים קוורציט . ישנו שביל הליכה עשוי מעץ עם חבלי ברזל המשמים כמעקה, אורכו כ 300 מטרים לערך והוא מוביל אל המנסרה.

הוראות הגעה למנסרה 

ממרכז המבקרים, נמשיך עם כביש 40 דרומה ונרד לעבר המכתש , מעלה העצמאות, לאחר 6 ק"מ נסיעה נבחין בשלט המפנה אותנו ימינה למנסרה, מן הכביש לדרך העפר המסומנת בסימון שבילים ירוק המוביל לעבר המנסרה.

אתר אבן רוח מים 

ממש בסמוך למנסרה ישנו אגם מרהיב שנוצר ממש בתוך המכתש. האגם הוא טבעי לחלוטין שנוצר כתוצאה ממי גשמים רבים שירדו בחורף. שמו של האתר:  "אבן רוח מים" והוא נמצא בתוך מכתש רמון(ליד המנסרה). בעבר הייתה כאן מחצבה עתיקה וכיום אינספור צבעים של חולות יפהפיים. אפשר להביא בקבוקים חד פעמיים ריקים ויבשים מהבית, לעבור בין תלוליות החול הצבעוניות ולמלא שכבות שכבות לפי צבע עם הילדים את הבקבוק ולבסוף תיווצר יצירת מופת של בקבוק עם שלל שכבות צבע לקישוט בבית או בסלון. זוהי אטרקציה נפלאה לילדים.

מהאגם שבאתר "אבן רוח מים " ניתן להבחין במנסרה שאת תמונותיה ניתן לראות בבירור, למטייל באזור הנגב, זוהי חוויה יוצאת דופן לראות ניגודים שכאלה מים ומדבר בנשימה אחת. הייתם מאמינים שמדובר בנגב שלנו, הנגב הרטוב.

המנסרה  ואתר אבן רוח מים  זה לתפוס "שתי ציפורים במכה אחת".

המנסרה במכתש רמון

הוראות הגעה לאתר אבן רוח מים:

בהמשך הכביש כ 200 מטר לכיוון דרום ניתן להבחין בשלט : "אתר אבן רוח מים", ניכנס עם הרכב ומיד נבחין באגם מרהיב עם חול צבעוני סביבו, המלצות לינה באזור : פונדק רמון, אורחנים בדואים, אוהלים בדואים אותנטיים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
אבנים אדמה ורוח במכתש רמון

זוהי  המלצה על אתרי חובה באזור המכתש המתאימים לטיול בעונות: סתיו, אביב, חורף, מסלול זה עשינו בסוף מרץ 2010.

אתר אבן רוח מים

למי מיועד: למטייל שאוהב נופים אינסופיים שממה ומדבר. לסיכום: טיולים בדרום אינה רק אמרת שפר אלא עולם ומלואו של אפשרויות טיול מעניינות בייחוד למשפחות אבל לא רק.

מה באזור עוד לטייל:

הר גמל; נחל ארדון; מצפה רמון.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המנסרה

מיקום במפה

דילוג לתוכן