Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

רוב רוי - הירדנית

הירדנית ורוב רוי שוכנים זה לצד זה. בעברו הדרומי של הירדן במקום בו שוררים הפסטורליה, השקט והמים.

רקע על האתר

הירדנית היא אתר קדוש לצליינים נוצרים.הנמצא ממש בסמיכות לקבוצת כנרת. נהר הירדן נכנס לכנרת מאזור עמק החולה. מתחתר ומתפתל בתוך קניון צר (ומכאן שמו ירדן הררי). עד אשר זורם לתוך האזור הצפוני של אגם הכנרת. נקודת היציאה שלו בדרום הכנרת באזור סכר דגניה. הוא זורם באזור מאוד רחב עד שמימיו נעצרים. לאחר כ- 2 קילומטרים לערך בסכר אלומות. וזו למעשה הסיבה שהאזור הזה כל כך מלא במים כל ימות השנה( עומק ממוצע של כ – 3 מטרים).

הירדנית  נמצאת בדיוק באזור זה בו הירדן “לכוד”בין 2 הסכרים. ובכך מאפשרת לעשרות אלפי צליינים נוצרים. אשר מגיעים לכאן במהלך כל השנה ובימי חג, לטבול בירדן.  זהו אינו האתר הרשמי לטבילה, על- פי הנצרות, קאסר אל יהוד הוא האתר הרשמי בו נטבל ישו ע”י יוחנן המטביל. אז מדוע מגיעים לכאן צליינים  מכל רחבי העולם לטבול דווקא כאן ?

רוב רוי

הסיבה היא שבתקופת מלחמת ששת הימים, אזור קאסר אל יהוד היה בעייתי לביקור, מאחר ששכן בגבול עם ירדן, שאז יחסיה עם ישראל היו עכורים ולכן הוכשר אתר טבילה חלופי כאן – הירדנית. הכניסה והרחצה למים אסורה למי שאינו צליין או לחלופין למי שאינו נכנס למים בלבוש צנוע. הצליינים, כפי שאתם רואים בתמונות, טובלים עם מעין כותנת לבנה מסורתית.לפי הנצרות מטרת הטבילה היא למעשה טיהור וניקוי הגוף והנפש . טקס זה התחיל במקור ע”י יונן המטביל, שהיה קרוב משפחתו של ישו, ומאז ועד היום נוצרים מכל העולם מקיימים טקס זה כחלק משבעת הסקרמנטים של הנצרות.

האם מותר להתרחץ ?

אז נשאלת השאלה באתם למקום היפה והמיוחד הזה, איפה רוחצים ונהנים מהמים הכל כך שווים הללו שעטופים בחורשת איקליפטוסים, אם אתם לא צליינים ולא מאמינים בישו, אבל בכל זאת רוצים להנות ולהתרענן?

הירדנית

אתר רוב רוי

אז שאלתי את אחד השומרים במקום והוא הפנה אותי לאתר רוב רוי הסמוך, מאזור החנייה בירדנית, ממשיכים קצת לכיוון קבוצת כנרת, ברגע שתבחינו בפנייה שמאלה בדרך עפר עם שילוט “רוב רוי – אתר לשייט קיאקים”, שם ניתן להתרחץ באופן חופשי וללא תשלום. רק קחו בחשבון שקצת קשה יותר לרחוץ שכל פעם עוברות שם סירות. המלצה שלי לעבור לגדה הנגדית,שם נוח יותר לשחות וגם יש שם נדנדות קשורות לעץ לקפיצה למים.

המקום ממש מתאים לטבילה קצרה לפני או אחרי טיול בצפון או באזור זה. יחסית, המקום אינו עמוס באדם. רק צריך להיזהר עם ילדים קטנים ולנהוג ביתר זהירות כי אין שירותי הצלה והמים מאוד עמוקים ולכן קיימת סכנת טביעה במקום מה גם שאין שירותי הצלה.

רוב רוי כנרת

מידע כללי

למעוניינים ניתן להשכיר קיאק למשך שעתיים(בתשלום נפרד), במקום מקלחות ופינות זולא הפונות לירדן, וגםם תה וקפה על גחלים חופשי על חשבון הבית. והכי חשוב מלא ירוק אינסופים מסביב. איך מגיעים: למגיעים מכיוון טבריה – סעו דרומה עד שתגיעו ל”בית ירח” מיד אחר תבחינו בשלט חום ” הירדנית” פנו שם ימינה. ב waze: הירדנית. הכניסה חופשית ללא תשלום.

לסיכום

מדובר על 2 אתרים נפרדים הסמוכים זה לזה הראשון ירדנית- מיועד יותר לבוא לראות ולהתרשם מטקסי הטבילה ומהמקום עצמו שהוא בהחלט יפה ומיוחד והאתר השני מיועד יותר לחוות רחצה בירדן הדרומי שהוא ממש רגוע ושקט בניגוד לצפוני ולהנות לפי בחירתכם משייט קייאקים ו/או רחצה במים.

מה בסביבה

עין נוןעין חיזר מעיין בשביל החמישה: בריכת המשושים ; נחל הזאכי ; שמורת המג'רסה ; טיול בהר ארבל

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הירדנית

מיקום במפה

דילוג לתוכן