פארק נשר

רקע

הגשרים התלויים בפארק נשר נמצאים בתוך שטח של  פארק יפהפה עם תצפית נוף עוצרת נשימה באזור הכרמל, הפארק משלב שני גשרים אשר תלויים מעל לאפיק נחל קטיע אשר מכוסה חורש מוצל, ובו מערה נחמדה -מסלול זה מכונה דרך אורי.

המסלול המומלץ הוא המסלול  המעגלי המסומן בירוק. ועובר לסימון הכחול. אחר כך לירוק ונגמר בסימון השחור. אופציה נוספת היא טיול הלוך וחזור עם הסימון השחור (המסלול הקווי). המסלול השחור המוביל לגשרים מתאים לנכים ועגלות תינוק.

קצת רקע על פארק החבלים בנשר- בשנת 2004 הוקם מעל אפיק הנחל גשר תלוי שאורכו 70 מטרים הוא הנישא על ידי כבלי פלדה מסיביים וחזקים. הוקם במקום גשר תלוי נוסף הנמצא כ-150 מטרים מערבית לגשר הראשון.

בשנת 2009 נחנך  מסלול הליכה ייחודי. המסומן בצבע ירוק שמו  "דרך אורי". המסלול הוכשר לזכרו של סגן אורי בינמו. בנו של אבי בינמו שהיה ראש עיריית נשר ויליד העיר. אורי נהרג בפעילות מבצעית בכ"ח בכסלו תשס"ו. נר חמישי של חנוכה (29 בדצמבר 2005). וקיבל לאחר מותו ציון לשבח. בכניסה לפארק הוקם אתר הנצחה לזכרו, פסל חנוכייה מעץ. הפסל נחנך ביום 15 בדצמבר 2009. שביל זה יורד אל מורד נחל קטיע. עובר ליד שתי מערות שבאחת מהן נתגלו סימני התיישבות מתקופות קדומות. המשכו של השביל מוביל אל שני הגשרים התלויים בפארק נשר, הנה מפת המקום.

מפת פארק נשר

הגשרים התלויים בנשר נמצאים מעל לערוצו של נחל קטיע, זהו אמנם נחל אכזב אך בעל תוואי מענין וייחודי. מן הגשרים הגבוהים ניתן לצפות  על המדרון הירוק והפורה שנמצא תחת אוניברסיטת חיפה הסמוכה, כיאה לכרמל  האזור כולו מכוסה  בחורש טבעי סבוך וצפוף.

בעת הליכה על הגשרים תרגישו בתנודות קלות שהן חוויה ואטרקציה בלתי רגילה לילדים- להרגיש בין שמים לארץ. מסלול טיול נוסף שניתן לעשות בפארק נשר הוא  לחצות את הנחל בגשר הראשון  ולחזור דרך הגשר השני. כדי להגיע לגשר הראשון  יש ללכת בדרך עפר טובה  כ-  10 דקות לערך שמשמאלכם  למטה נמצא ערוץ נחל קטיע .לאילו מבניכם שאוהבים את ההליכה בתוך הטבע הפראי – חצו את ערוץ הנחל וטפסו במעלה הגדה הדרומית של הנחל אל הגשר. מסלול זה נמשך כ -30 דקות  ומתצפת על מורדות הכרמל .

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שלט פארק נשר

נחל קטיע :זהו  נחל אשר נשפך לעבר נחל נשר בכיוון מזרח. הנחל מתחיל מאזור הר טללים. דרומית לנחל נמצאת מחצבת נשר ומערבית אליו תבחינו במגדל גבוה – זוהי אוניברסיטת חיפה. בצד צפון נראות שכונותיה של נשר. בתחילה נחל זה היה מוזנח והיה יעד לשפיכת פסולת בניין ,ברבות השנים קק"ל  הבינה את הפוטנציאל הגבוה של המקום והכשירה פארק אורבני  בתוך ליבו של הכרמל  המקום כולל : שבילי הליכה , פינות ישיבה לפיקניק, נקודות תצפית, ברזיות מים, 2 גשרים תלויים בארוך 70 מטרים כל אחד, מתקני משחק לילדים ואנדרטה.

לסיכום: באפשרותכם, כפי שציינתי, לעשות מספר מסלולי הליכה בפארק נשר :
הראשון-  קל מאוד שאורכו כ 1.5 ק"מ – הכולל רק את ההליכה על 2 הגשרים והתצפית .השני –  אורכו כ 3 ק"מ והוא כולל את ההליכה בנחל קטיע ב"דרך אורי " ואת המערות .

הוראות הגעה לגשר התלוי בנשר : בוויז – פארק נשר ( הפארק נמצא בכניסה לשכונת רמות יצחק בנשר).

שימו לב :החנייה בתשלום.

קרדיט תמונות וסיוע בהכנת הכתבה : חן אבוטבול.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פארק נשר

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן