הגן הבוטני בירושלים

הגן הבוטני בירושלים נמצא לא הרחק מגבעת רם בהצטלבות הרחובות זלמן שניאור ובצלאל בזק. גן בוטני מוריק ויפהפה של ירושלים. אוצרות טבע מתורבתים רבים נמצאים בגן הבוטני של ירושלים. זהו גן המשתרע על פני שטח של יותר מ 150 דונם. ומכיל לא פחות מ- 6000 זנים של צמחים אשר הובאו לכאן מהעולם כולו. כבר בכניסה לגן הבוטני מצפה לכם אגם מרהיב ומרגיע אשר נמצא למרגלותיו של הגן הבוטני .

היתרון הגדול של גן זה, מעבר לעובדה שהוא משמר זנים של צמחים מכל העולם. שלא תמיד מצליח לשרוד בטבע. למשל ישנם זנים שהובאו מאוסטרליה. לאחר השריפה הגדולה שאירעה באוסטרליה והנזק האקולוגי הגדול שנגרם שם לאוכלוסיית הצמחים, קיים יסוד סביר כי בלי נוכחות שלהם בגנים בוטניים מסוג זה, לא תראו אותם יותר.

למי שמתקשה ללכת. מוגבל בתנועה או פשוט לא בא לו לטייל ברחבי הגן, ישנה רכבת שעומדת לרשות הקהל הרחב אשר מקיימת סיורים של פרחים ברחבי הגן הבוטני. מעבר להיותו אתר תיירותי  ואטרקציה לכל המשפחה. משמש הגן הבוטני כחממה מחקרית בתחום החינוך והמדע.

בתוך האגם הוצבו פסלים סביבתיים ייחודיים כמו זה בתמונה של צמחה הקנה שגדל במים רק כאן הוא עשוי מפסולת זכוכית (בצד ימין בתמונה). הגן הבוטני בירושלים הוא גן אשר למעשה מהווה “אפוד מגן” לצמחים אשר נמצאים בסכנת הכחדה בטבע. כאן משמרים הרבה זנים שכאילו ע”י כך שמרבים אותם ומשתמשים. בין השאר בזרעים שלהם להשגת מטרה נעלה זו.

ערך נוסף שבו מתמקד הגן הבוטני הוא קהילה -חיבור בין צמחים לאנשים במרחב מוגן ובטוח לצמחים. חיבור זה מנחיל ערכים חינוכיים של שמירה על הטבע. כך שבבואנו לטייל בטבע. נשכיל להבין את החשיבות בשמירה על הטבע בכלל ועל הצומח בפרט – שצמחי ופרחי הבר , צריכים לעמוד בראש מעיינותינו.

הגן הבוטני בירושלים
בגן עצמו מתנהלים קורסים ובית ספר לבוטניקה לאילו המעוניינים להרחיב את השכלתם הבוטנית, כמו כן בגן מתקיימים מדי פעם אירועי תרבות ואומנות במרחבי הגן הבוטני. הגן עצמו מחולק לשישה אזורים שכל אחד מייצג צמחים מיבשת אחרת בעולם. אחד הצמחים המיוחדים אשר גדל כאן בחממה,  הוא תאוברומת הקקאו שהובא מאמריקה הלטינית מהרי האנדים אשר בדרום אמריקה והתגלה לפני כ- 4000 שנים.
בגן הבוטני ניתן להגיע עם קבוצה מאורגנת או כמבקרים עצמאים ולעשות סיור עצמאי בגן. חשוב לציין כי בירושלים  ישנם 2 גנים בוטניים אחד כאן סמוך לגבעת רם והשני בהר הצופים במתחם האוניברסיטה העברית. בגן הוכשרו שבילי הליכה מבוטנים בהם ניתן לפסוע ולהביט בצמחים הייחודיים אשר משולטים עם תיאור הצמח, ארץ מוצא, תנאי גידול וכדומה.
האגם בגן הבוטני
פרטים והוראות הגעה לגן הבוטני בירושלים: כתובת – זלמן שניאור 1, ניות, ירושלים.  טלפון- 02-6794012 ; פקס: 02-6793941 .  אי -מייל – info@botanic.co.il . בוייז : קפית בגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים.
הגעה בתחבורה ציבורית :רחוב הרצוג קווי אוטובוס : 17, 19, 32 יש לרדת בצומת ניות.
אופציה נוספת להגיע לרחוב יהודה בורלא:קו מספר  9 לרדת בתחנת בורלא/דודזון, ללכת במורד המדרגות, לכיוון תחנת הדלק ושם לפנות ימינה. אופציה שלישית :להגיע לרחוב בצלאל בזק:קווי אוטובוס  9, 42 לרדת בתחנת האוטובוס בזק/זלמן שניאור משם לרדת במדרגות, ללכת לכיוון תחנת הדלק ושם ולפנות ימינה.

שעות פעילות הרכבת – סיבוב ראשון : 11:00 – 11:30 סיבוב שני: 12:00 – 12:30  סיבוב שלישי : 13:00 – 13:30.
לקבוצות (מעל 15 איש) אפשר להזמין סיור ברכבת הפרחים, מדי יום בכל ימות השבוע בטלפון 02-6794012 שלוחה 2.

מים בגן הבוטני
הכניסה לגן הבוטני היא בתשלום . ניתן גם לטייל להנאתכם סביב האגם (ללא תשלום).
מחירים : מחיר רגיל: 35 ש”ח. מחזיקי כרטיס ירושלמי: 28 ש”ח. חייל / סטודנט / גמלאי: 25 ש”ח.
לקבוצות: ישנה אפשרות סיורים מודרכים בעברית, אנגלית וערבית בתאום מראש.
לאירועים ופעילויות ופרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר ולפנות אליהם ישירות : הגן הבוטני ירושלים.

מה בסביבה:

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הגן הבוטני בירושלים
דילוג לתוכן