חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

הגבעות הדרומיות מודיעין

גבעות דרומיות מודיעין – "ההרים תרקדו כאיילים גבעות כבני צאן.." , בואו לבקר בגבעות מוריקות שסביבכם שקדיות לבנות להפליא.
טיול לשבת , הגבעות הדרומיות אשר ממוקמות לצידה של העיר מודיעין -מכבים רעות. טיול זה מוגדר כטיול קל ומשלב בורות מים פעילים, מערות, עתיקות, שקדיות(בעונה), רקפות והרבה ירוק. בהחלט מומלץ בתור טיול עם ילדים, בעיקר בגלל הקרבה והקלות שבטיול.

ליתר דיוק מיקום השמורה בתוך העיר מודיעין, דרומית לשכונת בוכמן ולרעות, שכונות היוקרה, והן בהחלט אטרקציה מעניינת, הכוונה כמובן לגבעות, בייחוד בתום תקופת הגשמים ובתקופת האביב.

אתר זה הוא חלק מהפרוזדור האקולוגי בין מודיעין לירושלים. בגבעות אילו פריחה מרשימה של אירוסים ,רקפות ,כלניות ,פרגים סביונים ועוד .לקראת סוף החורף (אזור ינואר פברואר) גם השקדיות לובשות לבן. במקום ישנם מיני בעלי חיים רבים : ציפורים, צבאים, שועלים, עקרבים ועוד. מבנים ארכאולוגיים, מתקני חקלאות עתיקים ושרידי בוסתנים. מהמקום ישנה תצפית על האזור וניתן לראות את : עמק איילון, פארק קנדה והרי ירושלים.

לטעמי האטרקציה הגדולה עבור הילדים היא באר מים פעילה שניתן לשאוב ממנה מים בעזרת קופסת שימורים, באמצעות חבל המחובר אליה. אנחנו אפילו הסתכנו וטעמנו מהם עם מטיילים נוספים, טעמם ייחודי ומתוק מאוד. אני באופן אישי שתיתי ונשארתי בחיים. (אבל ראו הוזהרתם ככלל אין זו המלצה לשתות ממקור מים לא ידוע).

במקום תבחינו במספר מערות קטנות ומעניינות, אליהן ניתן להיכנס, רק שלגדולים בינינו יהיה קצת קשה כי הן לא מאוד גדולות אבל מרשימות כן.

הוראות הגעה לגבעות הדרומיות במודיעין, ישנן 2 אפשרויות :

אפשרות ראשונה : ניסע לכניסה הדרומית למודיעין, אם אתם מגיעים מכביש ירושלים -ת"א (כביש 1) רדו במחלף לטרון המשיכו בנסיעה לכיוון פארק קנדה (כיוון צפון), תחלפו על פניו ותיסעו עם השילוט לכיוון מודיעין, כביש 3, לאחר מכן נפנה שמאלה עם השילוט למודיעין. ממש לפני הכניסה לתוך העיר(רמזור ראשון).

ישנה שכונה שנקראת בוכמן, שם נפנה ימינה לשדרות מנחם בגין, ברגע שנגיע לכיכר הראשונה נבחין בצד ימין במורד תלול עם שלט הגבעות הדרומיות ניתן להחנות את הרכב על הכורכר ולרדת רגלית במורד ולהמשיך ללכת בשביל.

אפשרות שנייה : קצת יותר מסודרת, היא פשוט להמשיך עוד כ 2 כיכרות ואז כיכר לפני הכניסה לרעות תבחינו במבנה ,דמוי בוטקה. בדיוק לידו בתוך הכיכר תבחינו בשלט עם גדר תיל, "הגבעות הדרומיות", נחצה את הגדר ונמשיך עם השביל. מסלולי טיול שווים במיוחד לכל המשפחה בייחוד בחורף ובאביב .לסיכום לא לשכוח : קרם הגנה, מים, כובע ומצב רוח.
למי מתאים: מעולה כאטרקציות לילדים. המסלול אינו נגיש כלל וכלל. הכניסה חופשית ולא כרוכה בתשלום כלשהו.

רוצים טיפים והמלצות על טיולים לפי עונות, מוזמנים להצטרף לקבוצה שלנו בפייסבוק : מטיילים מכייפים ומשתפים
מה בסביבה: נחל מודיעים; גבעת שר.

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שביל הגבעות הדרומיות
דילוג לתוכן