בריכת נחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר , שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה הנחל היא  גדולה מרשימה וכוללת  זרמי מים קרים וחמים, אמנם צל אין הרבה סביב הבריכה וגם הרבה מקומות ישיבה אין כאן למרות שהבריכה מוקפת בעצי איקליפטוס גבוהים וצמחיית קנה האופיינית לגדות נחל. מה שכן יש מים נעימים בשפע שמאפשרים עטיפה מלאה של הגוף ורענון מלא. אם אתם אחרי טיול , או אם הילדים מנג’זים לכם מאחור במהלך הנסיעה. שווה לעצור כאן. אל תשכחו להצטייד במזרוני ים ובמשחקי מים הבריכה ענקית. הקרקעית של הבריכה בוצית בדומה לעין נזם שנמצא באזור.

 

עין צמד

את נחל אבוקה מזין, באמצעות צינור רחב ועבה, מעיין הנקרא “המסיל הגדול”  המכונה גם עין צמד – זהו מעיין הזורם מתוך צינור מתוך האדמה היישר החוצה אל תוך בריכה יפה עם דגיגים קטנים בתוכה שינקו לכם את העור ברגליים ביעילות ובמהירות מה שנקרא בשפה המקצועית ” פילינג” . אפשר להתרחץ ולהתרענן בכיף בבריכה ,המים בה רדודים ואינם עמוקים כך שזה מתאים גם לילדים קטנים. ישנו מעיין נוסף הנמצא בין נחל אבוקה לעין צמד ושמו המסיל הקטן. המסיל הוא שמו של כפר ערבי שהיה כאן בתקופה של טרום המדינה.

הבריכה בעין צמד

ההגעה לבריכת אבוקה

בוויז : עין אבוקה.  איך מגיעים : אם באתם מכביש 90  – פנו שמאלה לכיוון נווה איתן (כביש 6688) המשיכו לנסוע ובכפר רופין ליד חממת השרימפסים פנו ימינה לדרך עפר ליד השטחים החקלאים המשיכו לנסוע עד שתגיעו ליד דקלים הבריכה נמצאת סמוך לדקלים.(הבריכה נמצאת צפונית מערבית לכפר רופין) .

בכל אופן כל המקומות שצוינו כאן נמצאים על אותו ציר אפשר להתחיל בעין צמד וללכת ברגל עד בריכת אבוקה לאורך הנחל , או לנסוע עם הרכב.

נא לשמור על הניקיון.

הבריכה במסיל

היכן ניתן להירטב ליד נחל אבוקה

גן גורועין הנציבגן השלושההמפלים הלבנים ; עין מודע ; עין יזרעאל ; עין שוקק ; עין נזם ; נחל הקיבוצים

קרדיט תמונות : תומר לוי

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אבוקה
דילוג לתוכן