טיול ביער מודיעין

רקע

טיול מיוחד, בעל אופי טבעתי, כטולל פריחות משגעות של כלניות, רקפות ועוד פרחים יפים.

למסלול ארומה של יער מתובל עם מרחבים מופלאים וירוקים.

המסלול מתחיל בדרך נוף יער מודיעין סמוך לתחנת הרכבת פאתי מודיעין. ממשיך ליער השבויים והנעדרים. עולה לכיוון חורבת רגב (מצפה אבי חן) וחוזר חזרה דרך שביל ישראל.

יער זה , בדומה לעיר מודיעין מנותק מיער בן שמן ונמצא דרומית לו. ממש במפגש בין כביש 431 לכביש 1 מערבה(ליד מחלף ענבה).

היער כולל הרבה עצים כגון ברושים ואורנים. בגלל הימצאו בכיוון דרום ניתן לראות כי חלק לא מבוטל מהעצים עירום ויבש בחלקו התיכון ומלא רק בחלקו העליון בצמרת.

הסיבה קשורה לקרני השמש העזות המכוונות היישר לעצים אילו מכיוון דרום.יער זה פחות צפוף באופיו מיער בן שמן. כמו כן יער זה כולל המון קרחות. אך בתקופת החורף והאביב מדובר במחזות מרהיבי עין של שטחים ירוקים הכלואים בין עצי היער. פריחות של כלניות בשלל צבעים ורקפות.

חלק מהמסלול עובר ב"יער השבויים והנעדרים" – מדובר למעשה על יער שניטע ע"י קק"ל ובמרכזו יש את אנדרטת "ערים בלילה". אנדרטה שהוקדשה לזכרם של חיילי צה"ל שנפלו בשבי האוייב במהלך שירותם הצבאי בדרך להקמת מדינת ישראל.

יער מודיעין הוא יער "אנונימי" יחסית ופחות מדובר. אך יש בו המון פינות פורחות של רקפות וכלניות. שבילי הליכה מסומנים, סינגל ענבה שחוצה אותו. ועוד אתרים ומוקדי עניין שנרחיב עליהם בהמשך.

הליכה דרך נוף מודיעין

תיאור המסלול

אורכו של המסלול 8 קילומטרים והוא מעגלי, משך המסלול כ 3 שעות הליכה. זהו מסלול יפהפה שסובב סביב יער מודיעין. חלקו עובר ב "דרך נוף יער מודיעין". לנוחיותכם מפה מוקלטת של המסלול.

המסלול מתחיל לא הרחק מתחנת רכבת פאתי מודיעין. חוצים את נחל ענבה שבימי גשם מלא במים ולא ניתן לחצות אותו. ועולים בשביל טוב לכיוון דרך נוף יער מודיעין.

לאחר הגשמים ובימים שמשיים יש מרבדים של כלניות העוטפות את הקרקע ושל ציפורן החתול בגוון צהוב. הנוף בשלב זה כולל המון עצי זית עם גזעים עבים . סממן לבוסתן ענק שהיה כאן . במהלך הדרך ניתן למצוא גם מתקנים חקלאים כגון : גתות.

העננים פזורים בשמיים כחולים ונקיים. ומזכירים טלאים לבנים משובצים בתוכם. לאחר העלייה בשביל צר (נקודת ההתחלה של המסלול בסוף הכתבה).פונים שמאלה וממשיכים כל הזמן עם השביל הרחב המסומן בצבע ירוק (לא כל העת). אך חשוב להקפיד כל העת על הליכה שמאלה.

ברגע שתראו את גשר הרכבת ממודיעין לתל אביב – פנו ימינה והמשיכו עם השביל. סביבכם תמשיכו לראות עצי זית וקצת עצים גדולים כגון :עצי חרוב. המשיכו בהליכה שמאלה , כעת עזבו את הסימון הירוק ולכו עם הסימון השחור. לכו איתו כל הזמן עד שתגיעו לשדרת עצי ברוש רבים מימינכם ומשמאלכם.

המסלול בדרך נוף יער מודיעין
המסלול בדרך נוף יער מודיעין

זהו "שער הכניסה " ליער השבויים והנעדרים , בין עצי היער ניתן לראות בחורף מלא רקפות ורודות עם עליהן בצורת תלתן גדול וירוק. המסלול עובר באזורים עם קרחות יער מרשימות הצבועות בצבע ירוק בהיר. שסביבן קבוצות עצים מתוך היער.

שתגיעו לנקודה בה תראו מימינכם שלט "סינגל ענבה" – זהו שביל צר לרוכבי אופניים החוצה את המסלול. המשיכו ישר עם הדרך הרחבה בירידה.

עד שתגיעו לאזור פתוח וענקי, כאן פנו שמאלה, שימו לב לערימת סלעים הניצבת משמאלכם. לא ידוע מי שם אותה אך היא בהחלט מוסיפה חן ויופי לסביבה.

לכו כל הזמן עם השביל עפר ישר ולמטה עד שתגיעו להתפצלות שביל רחב שמאלה ושביל צר יותר ימינה.

קחו את הדרך ימינה ולכו איתה כל הזמן לאחר הליכה קצרה תראו מימינכם אנדרטה. זוהי אנדרטת "ערים בלילה" לזכר השבויים והנעדרים של צה"ל. האנדרטה מקבלת משמעות אחרת בימים אילו כש – 136 מחטופינו עדיין בעזה. מומלץ להיכנס פנימה ליער ולהביט בתמונות של שבויים ישראלים אשר שוחררו ועל שבויים ישראלים כפותים. ודמויותיהן חקוקות על מצבת אבן.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
פריחה ליד יער מודיעין

מכאן המשיכו על הזמן ישר עם השביל המסומן בירוק , מימינכם יער ברושים ואורנים יפה גיליתי שם כמה פטריות אורניות. ומשמאלכם אזור פתוח עם צמחייה נמוכה , שיחים וכלניות בצבעים אדום ולבן. בהתפצלות השבילים הבאה פנו ימינה לכו כל הזמן ישר , מימינכם תראו את יער מודיעין עוטף את כל הסביבה.

המשיכו  בהליכה שמתחילה להיות בעלייה קלה , שוב תגיעו להתפצלות שבילים ,שמאלה ירוק המוביל לתל גמזו וימינה שביל המוביל לכיוון חורבת רגב .

קחו ימינה המשיכו ועלו עם השביל לגבעת רגב – זו הייתה חווה חקלאית קדומה .יש בה עד עצם היום הזה עצי זית וכן בורות מים. להסבר מלא על המקום היכנסו לקישור זה : גבעת רגב.

מן הגבעה יש נקודת תצפית על יער בן שמן מימין והיישוב גמזו במרכז אזור השפלה ומשמאל יער מודיעין.

מכאן צאו מאזור הגבעה למעלה פנו ימינה עם סימון מאוד ברור של שביל ישראל, רדו בפיתולים למטה וימינה עם הסימון כל הזמן. שימו לב בחורף יש המון שלוליות מים על המסלול. יש מעבר צדדי יבש (יחסית).

שביל ישראל יוציא אתכם מהיער בהתפצלות הבאה , תראו משמאלכם את הכביש הפנימי לאזור התעשייה ליגד סנטר. כאן פנו ימינה לכו עם השביל הרחב עד שתראו משמאלכם שביל נוסף. קחו פה שמאלה רדו עד למטה חצו את נחל ענבה . רכביכם מימין.

יער השבויים והנעדרים

קישור לנקודת התחלה של המסלול בוויז: תחילת מסלול

חשוב להצטייד בכמות מים מספקת + כובע + נעעלי הליכה נוחות + אוכל קל.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

הבריכה העליונה בעין חניה

עין חניה – גן לאומי הרי יהודה – פארק ירושלים

גן לאומי עין חניה הוא אתר ארכיאולוגי מופלא ואטרקטיבי למשפחות עם ילדים. במקום מעיינות בהם ניתן להתרחץ, ניקבות, שרידי כנסיות ומזרקות מים ועוד. המקום הוא חלק ממעיינות פארק ירושלים שהוכשר בצורה מרשימה. עין חניה נמצא על ערוץ נחל רפאים. בתוך

קרא עוד »
פארק כפר סבא

פארק עירוני כפר סבא – פארק יצחק ולד

פארק עירוני כפר סבא(פארק יצחק ולד)  הוא פארק עירוני המאפשר למבקרי הפארק להנות משפע אפשרויות בילוי. בתוך הריאה הירוקה של העיר כפר סבא. לא צריך להיות תושב העיר כדי להבין את הפוטנציאל הגדול הטמון בפארק. אם אתם ספורטאים בנפשכם תוכלו

קרא עוד »
מקורות הירקון ליד כפר הבפטיסטים

מקורות הירקון ליד כפר הבפטיסטים – לטייל ולהתרענן

מקורות הירקון ליד כפר הבפטיסטים הן אפשרות מעולה לטייל ולהתרחץ.  לאורך נחל הירקון בחלקו הנקי והלא מזוהם יש המון נקודות למנוחה , שאנטי לפתוח פק"ל קפה ולהנות מהשקט הרב ומקול ציוץ הציפורים. הפופולרית נמצאת כ – 400 מטרים בלבד הליכה

קרא עוד »
עין לבן בהרי ירושלים

עין לבן – מעיינות שווים בירושלים

הוא אמנם לא לבן כמו שמו אבל יופי זו אחת התכונות שמאפיינות את עין לבן שבירושלים מעיין אשר ממלא בריכה רחבת ידיים בלב גן לאומי נחל רפאים אשר בירושלים. אם אתם מחפשים המלצות לאטרקציות עם ילדים בחינם? בדיוק עכשיו שהקיץ

קרא עוד »
מערת התאומים טיול

מערת התאומים – שמורת הטבע נחל דולב

מערת התאומים מערת התאומים היא מערה יפהפיה הנמצאת בשפלת יהודה לא הרחק מן העיר בית שמש, על התוואי של נחל מערה בתוך שטחה של שמורת נחל דולב. ההליכה אל המערה אורכת מהחניון של השמורה כ 30 דקות, מרחק של כ

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »
הכניסה לפארק מיטל

פארק מיטל במשתלת רגב

פארק מיטל אשר בתוך משתלת רגב במושב בית אלעזרי. הינו מרכז מבקרים  ייחודי הכולל :פינת חי, משחקייה, אוסף קקטוסים ענקי (כ 5000 סוגים שונים) , גנים יפניים ועוד. הפארק הוקם לזכרה של מיטל ז"ל – בתם של בעלי המשתלה פועה

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יער מודיעין

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן