Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

קיסריה עיר קסומה

בגן לאומי קיסריה הקיסר נפל על הראש, בואו להכיר את מפעלו העצום של הורדוס בהיסטוריה של ארץ ישראל הקדומה.

תיאור גן לאומי קיסריה

טיול  קלאסי לשבת בגן לאומי קיסריה. זוהי אחת מאתרי העתיקות שהשתמרו בצורה מאוד גבוהה בארץ ישראל, קיסריה היא אתר מיוחד מאוד לביקור. גן לאומי קיסריה מאגד בתוכו, עתיקות, נמל עתיק, חוף ים, מופע אור קולי תלת ממדי, מסעדות ונקודת תצפית יפהפייה על הים התיכון והוא כיום תחת ניהולה המסור של רשות שמורות הטבע .

לתייר המטייל בגן לאומי קיימים 3 מוקדים מרכזיים לביקור :הראשון : הנמל העתיק. השני : התאטרון הרומי. השלישי : שרידי העיר הרומית. לגן הלאומי 2 כניסות : הדרומית, המיועדת גם לנכים או לעגלות עם תינוקות, דרך מישורית לחלוטין .משם נגיע ישירות לרחבת התאטרון ששוכנת מול הים שם נראה שרידי עמודים שנשתמרו. והשנייה, הצפונית שקצת פחות נגישה מאחר שיש שהריצוף הוא סוג של סלעים, על-מנת לשוות למקום חזות של פעם.

קצת היסטוריה של המקום המיתולוגי: העיר קיסריה הוקמה בתקופה ההלניסטית, הוקם שם יישוב פניקי במאה ה 3 לפני הספירה, שנקרא סטרטנוס פירגוס. תפקידו המרכזי של יישוב זה היה למעשה להוות עיר נמל קטנה. במאה ה 90 לפני הספירה כבש אלכסנדר ינאי את המקום, במשך 2 דורות נותר היישוב בעל צביון יהודי ובמאה ה 63 לפני הספירה, כבשו הרומאים את המקום כחלק מכיבוש ארץ ישראל כולה.

במאה ה 2 לפני הספירה שכלל הורדוס את העיר ושיפר אותה מאוד ע"י : בניית נמל מודרני, שווקים שוקקי חיים, רחובות מרווחים, מרחצאות חמים, מקדשים מרשימים ומבנים ציבוריים מפוארים. כמו כן בעיר קיסריה דאז נערכו תחרויות ספורט פומביות, הצגות ומשחקי גלדיאטורים בהיפודרום וברחבת האמפיתאטרון, ניתן לראותם, במהלך המעבר בטיילת בין הצד הדרומי של הגן לצד הצפוני. הורדוס גם בנה את אמת המים המפורסמת שלו שהזרימה מים מפארק אלונה -מי קדם עד לכאן מה שאפשר לקיים כאן חיים שלמים שכידוע בלתי אפשריים בלעדיהם.

עמודים בקיסריה

הטיילת מרשימה מאוד כאשר מצידה השמאלי הים במלוא הדרו מתנפץ על הגשר ומותיר מתזי מים ומימין הגן הלאומי עם כל העתיקות מה שמשרה אווירת היסטוריה עם טבע וארכיאולוגיה . המקום מאוד רומנטי ומרגיע למחפשים שקט ושלווה מומלץ להגיע בשעות בין הערביים בה השמש שוקעת.

בצד הצפוני של הגן ניתן להתרשם מהמרחצאות הרומיים ממבנים עתיקים חקלאיים ומחסנים שישמשו כפי הנראה לאחסון מזון ואביזרי חקלאות. בסוף הטיילת נגיע לאזור גלריות האמנים והמסעדות, מומלץ בחום לבקר בחנות "בית הסביבון", שם מוצגים סביבונים מיוחדים במינם שהם גם מוצעים למכירה.

ניתן לאכול באחד המסעדות לרגלי חוף קיסריה, להתרחץ בחוף עם מתחשק ולסיים במייצג ייחודי הנקרא "מסע בזמן ",המתאר את הדמויות המרכזיות ועמים ששלטו במקום משם נמשיך למצודה, מגדל משוחזר שם נצפה במייצג הנקרא "מייצג הזמן", ותצפית מרשימה על כל הנמל. בסוף הסיור, מומלץ ביותר לחזות בשקיעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות ולנשום אוויר רענן וטרי מהים. קיסריה היא שילוב מדהים בין טבע , ארכיאולוגיה המביעה בצורה פיזית דרך שרידים מרשימים את כוחה העצום של האימפריה הרומית בישראל.
סיור בקיסריה הקדומה

גן לאומי תת -ימי שנמצא בקיסריה

מתחת לים בתוך שטחי הנמל העתיק בו שוכן גן לאומי קיסריה. נמצא גן לאומי ראשון בישראל מתחת לים.  צוללנים מטעם רשות העתיקות גילו שלל רב: אוניות סוחר טרופות, פסלונים , מטבעות זהב ועוד.
כל המונומנטים הללו שופכים אור על מה שקרה כאן בדיוק לפני כ -2000 שנים.

במקום זה בנמל קיסריה- הנמל המודרני ביותר של העולם העתיק. שרבים כינו אותו פלא ארכיאולוגי והיה לנמל החשוב ביותר בתקופת ישראל הקדומה. הורדוס, שכונה הבנאי הגדול, בנה אותו בתוך הים הפתוח – תוך שהוא חשוף לגלים ,סחף ומערבולות. ולא במפרץ סגור המקל רבות את מלאכת בניית נמל.

מועדון צלילה קיסריה ורשות העתיקות מקיימים סקרים וחפירות ארכיאולוגיות מתחת לפני הים. הם לא עוצרים לרגע אחד ומדי יום מושים מקרקעית הים: שוברי גלים, קורות עץ עתיקות , פסלונים ומה לא. הנחבאים מתחת לים. נמל עצום זה הוחרב 100 בדיוק לאחר הקמתו, הוא נחרב לתוך הים ושרידיו נותרו כעדות חיה המספרת את הסיפור המלא. לא בכדי מגיעים לכאן ארכיאולוגים מכל העולם לחוות ולראות מקרוב את הגן לאומי התת ימי הראשון בישראל. מוזיאון תת ימי המיועד לצוללנים ומשנקלים. תגלית נדירה של אוצרות העבר.

סיור בגן לאומי קיסריה

מידע כללי

הכניסה למקום כרוכה בתשלום. כמו כן במקום ניתן לצלול.
שעות פתיחת הגן: חודשים אפריל עד ספטמבר שעות פתיחה 08:00-18:00, חודשים אוקטובר עד מרץ שעות פתיחה 08:00-16:00 בימי שישי שעה לפני השעות המצוינות למעלה.

הוראות הגעה לגן לאומי קיסריה:

ליד כביש החוף, סמוך ליישוב קיסריה ומערבית ליישוב אור עקיבא. למגיעים מכביש החוף יש לנסוע דרך המחלף הסמוך לתחנת הכח של חברת חשמל : "אורות רבין" ומהכביש הישן באופן זהה או דרך אור עקיבא.

מה בסביבה

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גן לאומי קיסריה

מיקום במפה

דילוג לתוכן