Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

נחל צלמון

נחל צלמון הוא השילוב המושלם של טיול משפחות הכולל: בריכות מים צלולות, אזורים מוצלים, שביל הליכה ונופי גליל.
בחופשת הקיץ החלטנו לבקר באזור הגליל המערבי . הגענו לנחל צלמון לתחילת המסלול. שלט ברור של רשות הטבע והגנים  מורה למטייל כי מדובר בשמורת טבע מוכרזת. הנופים ההרריים שעטופים בחורש טבעי צפוף בצבע ירוק עד.  הזכירו לנו קצת את יוון. ההליכה לאורך נחל צלמון מסומנת בצבע כחול. היא אמנם מתחילה בשמש ושביל עפר בצבע חום- כתום.  שמהר מאוד מתחלף בבריכות מים בצבע ירוק טורקיז. ומפלי מים שחותכים סלעים המוצבים בשמורה כמו ניצבים בסרט הוליוודי.

שימו לב ישנה  אזהרה בכניסה לשמורה שהמים מזוהמים , עם זאת רבים נכנסו לבריכות היפות וגם אנחנו לא עמדנו בפיתוי לנוכח המים שנראו כה זכים וצלולים, שברנו את החום הנורא ברחצה בבריכות ונכון לרגע כתיבת שורות אלה אני עדיין בחיים… לאחר מנת הרענון חזרנו לתוואי השביל המסומן בכחול ולבן והמשכנו בהליכה, השביל אמנם צר אך נוח להליכה.

נחל צלמון מסלול

לכל אורך המסלול פגשנו בנופים קסומים, צמחייה עבותה כגון: קנה, אולמוס שעיר, חרוב ועוד. בריכות מים רדודות מאפשרות לילדים קטנים לשכשך רגליים, לצידם תפגשו דגים שמרגישים מאוד נוח עם הנוכחות שלכם. היתרון הגדול של מסלול ההליכה בנחל צלמון זה שהוא קצר כ-1.5 ק”מ בערך, ואורך כחצי שעה הליכה. הינו מקביל לאפיק נחל צלמון ואפשר לרדת לנחל לתפוס פינה מוצלת לקפה או פיקניק ולהמשיך חזרה .

לאורך כל הדרך תפגשו בעצי חרוב שהופכים את המסלול למוצל בחלקו וקריר, ריחו המתוק של החרוב מורגש היטב באוויר. אחת הנקודות השוות במסלול היא לא הרחק מסופו סמוך לבוסתנים ולאזור טחנות הקמח -מדובר על בריכת מים רחבה שכל כולה מוצלת לחלוטין.

רחצה בנחל צלמון

נחל צלמון הוא נחל איתן הזורם כל ימות השנה, הוא מתחיל את  דרכו בהרי מירון יורד מטה וממשיך את דרכו במבנה ומסלול מיוחד הוא מגיע עד לכאן מאזור פרוד ושפר מכאן ממשיך למאגר צלמון ומשם פונה שמאלה לכיוון הכנרת ומסיים את דרכו סמוך לקיבוץ גינוסר.  מקורותיו המרכזיים של נחל צלמון הם עין פרוד ועין רמיאל .

לאחר הליכה לא רבה מהאזור המוצל והיפה תלכו בדרך צרה שסביבכם תפגשו בסדרה של שרידי טחנות קמח עתיקות אשר ניצלו את אפיק הנחל להפעלת טחנות הקמח, שרידים אילו נראים בבירור בסוף המסלול .  אמת המים העבירה את המים מנחל צלמון לתחנת הקמח.

מסלול נחל צלמוןן כפי שציינתי מרתק מיוחד ושונה מכל השאר. הוא מתחיל משפר יורד לפרוד , ממשיך לרדת ימינה  מתחת לקיבוץ מורן. משם מגיע לכפר ראס אל עין ומבצע תפנית חדה לכיוון דרום. שם הוא פוגש את המקום היפה הזה שמתואר לעיל . לאחר שעוזב את שמורת נחל צלמון היפה עושה פנייה חדה שמאלה לכיוון מזרח. ונכנס היישר באלגנטיות לתוך מאגר צלמון המפוטם היטב ומוזן כל העת מהמוביל הארצי. הנחל חוצה את המאגר וממשיך בהתמדה לחלק התחתון והמערבי ל הכנרת שם באופן סופי ומוחלט הוא נשפך לכנרת באזור נוף גינוסר.

נחל צלמון מסלול

מאפייני המסלול : מסלול זה הוא מסלול קווי .אורכו 1.5 ק”מ . משך הליכה : חצי שעה . מתאים למשפחות. הכניסה חופשית.איך מגיעים בוויז : “גן לאומי נחל צלמון” נקודה זו שנמצאת על כביש 804 לפני צומת ראמה מומלצת להתחלה כי כך תעשו את המסלול בירידה ולא בעלייה , אפשר להשאיר רכב שני בסוף המסלול במפרץ חנייה ליד הכפר סלמה.

היכן מומלץ לטייל באזור : מפלי פרוד ; סיור בכפרים הדרוזים בגליל

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גן לאומי נחל צלמון

מיקום במפה

דילוג לתוכן