חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

נחל פרס

נחל פרס – הרים מפוסלים, עוצמת טבע שלא ניתנת לתיאור ונחל יפהפה עם גבי מים בתוכו. טיולים בדרום, חנוכה הגיע ואתו הקור, מה שמביא אותי להדרים לאזור הערבה, האזור בעונה זו של השנה מזמין טיולים , תנאים נהדרים ,מזג אויר קריר, השמש אינה חזקה והרבה בעלי חיים יוצאים גם הם לטייל נוכח מזג האוויר הנהדר. גב פרס נחל פרס הינו אחד המסלולים המיוחדים במינם, מדובר במסלול הכולל גבעות , מסלולים פתלתלים ובסוף המסלול הקינוח גבים מרהיבים.

נחל פרס, הוא מסלול נגיש ומתאים למשפחות ,אם עושים כמובן את החלק הכולל את הגבים בלבד,תוואי השטח גם הוא אינו קשה מדי , ההליכה עד הגבים עורכת כ 40 דקות בנחת, לכן המסלול המדובר הופך אותו לאטרקטיבי במיוחד. לאחר שיטפונות יש מים בגבים וניתן לשחות בהם או לשכשך בהם רגליים, באזור ניתן לראות יעלים ואפילו עכברים בין הגבים, אחת האטרקציות באזור הגבים הם סלעי ענק בצורות מיוחדות כגון : משולש פיצה בגודל אסטרונומי וקוביות ענקיות פשוט מקסים ומיוחד מאוד. כמו כן ישנה תצפית מרהיבה על האזור כולו .

נחל פרס הינו נחל אכזב שאורכו כ 17 ק”מ , תחילתו סמוך לצומת צפית , וסופו בנחל תמר ,כלומר זהו נחל המתחיל מצפון מזרח הנגב ומסתיים בדרום מזרח הנגב. קצת היסטוריה : המקום שימש בעבר הרחוק כדרך רומית עתיקה, זאת בזכות זאת שהתוואי שלו הוא של עמק סגור ופרוס ,כלומר לא מורגשות בו רוחות.

לסיכום מדובר על מסלול חביב ביותר ומהנה המתאים כמובן לעונות החורף אביב – לא להגיע בגשם או בשיטפונות.
הוראות הגעה מפורטות בסוף להלן צילומים מהמקום.

למי מיועד: נפלא בתור טיול משפחות. הוראות הגעה :סעו בכביש 25 מדימונה לכיוון קודקודו הדרומי ביותר של ים המלח , לאחר שתחלפו על מצד תמר תבחינו בשלט בצד שמאל של הכביש "גב פרס" פנו לשם חנו את הרכב זו תחילת המסלול.  מה בסביבה: עין בוקקנחל ערוגות עין פלוטית מוזמנים לבקר דף הפייסבוק שלי : בא לי לטייל .

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחל פרס חניון תחתון
דילוג לתוכן