לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בריכת צאנן

רקע

בריכת צאנן ההיא בריכה קרירה ומרעננת. בצורת ביצה צדדיה באורך של  כ- 5 מטרים לערך ואילו עומקה מגיע עד כמטר. באזור יער מראשה – דרך צנובר, זורם לו נחל גוברין נחל הזורם בחודשי החורף והאביב בלבד(נחל אכזב) באזור שפלת יהודה. נחל זה מתחיל את דרכו באזור הר חברון ומסיים אותה, לאחר זרימה ארוכה שבדרך עובר סמוך לנחל האלה וליד תל צפית, עד אשר מתאחד עם נחל לכיש שכידוע נשפך לים התיכון באזור אשדוד.
בריכת צאנן ונחל גוברין הם שלמים שסך החיבור בינהם עולה על השלם.

בין צמחיית הקנה העבותה. הנישאת אל על גבוה וצמחייה עשירה וירוקה המעטרת את מבושיו של נחל גוברין. מסתתרת הבריכה. סכר קדום שנבנה על  נחל גוברין. יצר כאן מעין חסם בנחל שאצר ואגר מים בתוך בריכת מים קרירה וצלולה. המים בחודשי החורף ובאזור מרץ- אפריל- מאי נקיים מאוד. תודות לנחל גוברין שזורם ומחייה. כמו לב פועם את בריכת צאנן  ואת הצמחייה הרבה שסביבו.

נחל גוברין מזין את בריכת צאנן.  הנחל זורם במקביל לכביש 35. זהו כביש חוצה יהודה. במקום ישנם גם שבילי הליכה אשר עוברים בסמוך לתוואי הנחל. זה יפה להגיע בחודשי האביב לטייל לאורך גדות נחל גוברין ולראות הכל פורח, מוריק ומלבלב. את שביל ההליכה סביב הנחל אפשר ללכת בכחצי שעה, או להגיע מבריכת צאנן לכיוון מערב ואז לחצות את נחל ולחזור מזרחה מצידו השני של נחל גוברין עד שתחזרו לבריכת צאנן.

הבריכה נמצאת הרחק מפארק עדולם – פארק עם מערות רבות, עתיקות ויער צרפת, הנמצא מעברו השני של כביש 35. כמה דגשים לגבי הבריכה , ראשית אין כמעט צל פרט למספר עצים בודדים ולכן קחו בחשבון שהאזור איננו מוצל. שנית מקומות ישיבה אין, אלא אם כן הספקתם לתפוס את את אותם מעט מקומות מוצלים. שלישית: הבריכה מלאה במים רק עד תחילת הקיץ.

דרדר סגול

הבריכה מתאימה לכל המשפחה , המים קרים ומרעננים ביותר מסביב ניחוחות של נענע משובלת הגדלה על גדות הנחל וסביב לבריכה. הכניסה אינה כרוכה בתשלום. ניתן להגיע עם רכב עד הבריכה. מקומות נוספים הנמצאים בסמוך לבריכת צאנן : באר נאווה -באר בעומק של כ 25 מטרים. ובוסתן נחושה הנמצא בגדותיו הדרומיים של נחל גוברין.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
נחל גוברין

איך מגיעים לבריכת צאנן :

בוויז "בריכת צאנן"

סעו בכביש 38 משער הגיא לכיוון בית שמש עד שתגיעו לצומת נחושה שם פנו שמאלה סעו כ 5 ק"מ עד שתראו בצד ימין שלט של ק"קל : "יער מראשה",זוהי "דרך הפטרולים", פנו שם ימינה , הגעתם לדרך עפר המשיכו ישר וחצו את נחל גוברין (בהנחה שהוא אינו מלא מאוד) , אם הוא מלא ולא ניתן לעבור אותו קחו שמאלה וסעו בדרך עפר כקילומטר עד שתגיעו לבריכת צאנן.

סלע ליד יער מרשה

מה בסביבה:

בית גוברין; חורבת מדרס :תל שוכה -גבעת התורמוסים ; ממצפה משואה לתל גודד ; מנזרי בית ג'מאל ; שביל הבורות והבארות בפארק בריטניה ; גן לאומי תל צפית

אם הגעתם עד פה לא הרחק מכאן כחצי שעה נסיעה לערך נמצאת בריכת מים על נחל ירמות . הראויה גם כן לרחצה.

רוצים גם נוף יפה שמשקיף על כל אזור השפלה סעו לתל עזקה

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בריכת צאנן

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן