בריכת הנופרים
לא לכל המטיילים מתחשק לנסוע הרחק  לצפון  או להדרים למרחקים אינסופיים כדי לחוות ולהנות מהטבע . מסתבר שבאזור המרכז יש מלא מקומות שווים לטייל . רגע לפני הסגר הצפוי, שלומי לוי יצא לטייל ותיעד עבורכם מקום שקט, חביב גם לפיקניק וגם לבילוי של כמה שעות עם כל בני המשפחה.
ליד גן לאומי ירקון  תל אפק ממש בחצר האחורית של העיר שוקקת החיים  פתח תקווה מסתתרת לה פנינת טבע קסומה ויפה הנקראת בריכת הנופרים היפה.  רישמו לפניכם טיול קצר עם מיקום אידיאלי לפיקניק וטיול במרכז הארץ.בריכת הנופרים היא בריכת מים שפעילה כל ימות השנה. היא ניזונה ממקורות הירקון, אורכה כ- 100 מטרים לערך. והיא מוקפת בצמחיית קנה אשר אופיינית לאזורים עם מים. בסביבה יש מגוון רחב של צמחייה למשל : עצי ערבה וצמחיית של גדות נחלים כגון הרדוף הנחלים. הבריכה מכונה על שם צמח הנופר, צמח מים אנדמי  הגדל בבריכות מים. בחודשי הקיץ הוא בעל פריחה מרשימה של צהוב קטיפתי עבה ומוצק שלעיתים נדמה כי הפרח אינו מלאכותי , הפרח מכסה את כל פני הבריכה וצובע אותה בצהוב וירוק. בשאר ימות השנה הנופר אינו פורח אך עליו מכסים את בריכת המים ומעניקים לה כסות ויופי.
הנופר הצהוב הוא פרח רב שנתי בעל תפרחת צהובה , אשר גדל בבריכות מים בישראל . בעבר אזור התפוצה של הנופר היה בעמק החולה ועם השני הוא תורבת ובית הגידול שלו הוא גם בגנים מלאכותיים כמו גני הנדיב.
גן לאומי ירקון

תיאור המסלול

הבריכה מהווה את “כספת הטבע” של הירקון ומעניקה לצמחים ולבעלי חיים רבים המתקיימים כאן בשמורת ירקון הגנה ומסתור. מקורות הירקון היא קבוצת מעיינות גדולים הנובעים בסמיכות זה לזה ומזינים את נהר הירקון. רוב המים נשאבו ע”י חברת מקורות ולכן היה חשש להתייבשות הנחל ועל כל לפני שנים ספורות הוחלט להזרים כמות מים קבועה  כדי להחיות את הירקון. המים שמוזרמים לתוך הנחל פורצים דרך צינור אל תוך בריכה עגולה ויפה המתהדרת בפרחי הנופר הצהובים. אל תוך הבריכה הכניסו את הדג לבנון הירקון , זהו דג שנכחד בגלל ההתייבשות של מקטעי הנחל וכעת הושב לכאן. אם תרצו להמשיך ולטייל בשטחי הגן הלאומי ירקון אז לא כדאי שתפספסו את הפילבוקס  (בניין שמירה קדום) ובהמשך את גשר בית הבטון  הנמצא כ 600 מטרים הליכה מכאן  – זהו מבנה ששימש כבית משאבות והוקם בשנת 1912 ומכאן אם תמשיכו עוד כ 200 מטרים תגיעו לנפתול האבוד הנמצא ממש בקרבת כביש 5 .
בריכת הנופרים בשמורת ירקון

איך מגיעים לבריכת הנופרים : בוויז הזינו : בריכת הנופרים

חנו את כלי הרכב ברחבה הסמוכה לשער והתחילו  בהליכה רגלית של כ- 800 מטרים בשביל עפר המסומן בסימון שביל ישראל. בסופו של  השביל תגיעו אל שער הכניסה מימין, איך שתעברו את השער תגיעו לגשר סלעים נחמד דרכו עובר נחל לאחריו תבחינו בבריכת  מים יפהפייה בצבע תכול – ירוק זוהי בריכת הנופרים. סמוך לבריכה יש רחבת פיקניק שקטה ומוצלת. ניתן צפות בבריכת הנופרים מ 2 מקומות שונים: הנקודה הראשונה, כמה עשרות מטרים בודדים אחרי גשר הסלעים, מימין תבחינו במדרון ותחתיו נמצאת הבריכה. ( למרות שמוצל פחות מומלץ לפיקניק בגלל המדרון התלול. )  והנקודה השנייה ושהיא מומלצת יותר ( חלק מפספסים כי חשבו שזה סוף המסלול ) רחבת הפיקניק הגדולה והמוצלת . המשיכו עוד כמה פסיעות פנימה ותחשפו לכל היופי הזה.
קרדיט תמונות הכתבה : שלומי לוי – https://www.instagram.com/shlomi_levi_/
שעות פתיחה: שעון קיץ : א’-ה’ ושבת: 8:30-16:30 ו’ וערבי חג: 8:30-16:30
                    שעון חורף כמו קיץ רק סגירה שעה לפני.
*** נא לשמור על הניקיון.
*** חל איסור להיכנס למים.
תצפית על בריכת הנופרים

כפר הבפטיסטים

מקום נוסף בו מומלץ לבקר הוא כפר הבפטיסטים הנמצא לא הרחק מהמקום יש שילוט בצבע חום בולט בכניסה לכפר. הבפטיסטים הם זרם בנצרות , זוהי עדה שהחלה דרכה בשלהי המאה ה 17 באנגליה  והקימה את מרכזה בישראל כאן. בתחילה המקום היה בית יתומים וכיום שינה ייעודו למרכז תפילה עבור חברי הקהילה. הבפטיסטים אינם מכירים בטקס ההטבלה של תינוקות כמו שאר הזרמים בנצרות מהסיבה שהם סבורים שכל תהליך האמונה צריך להיות מבוסס על בחירה אישית ועל רצון חופשי בכל גיל. המילה בפטיסט בלטינית היא מטביל הכוונה כאן היא שכל אדם שרוצה להשתייך אליהם צריך לטבול עצמו במים כדי להימנות עם העדה.
גודל המקום כ 300 דונמים – יש בו גם מגרשי בייסבול, יש לציין שמרבית המאמינים גרים בארה”ב.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בריכת הנופרים
דילוג לתוכן