בריכת המנחת בגליל העליון

רקע

לאוהבי הטבע , השלווה המקום הזה בדיוק בשבילכם. בריכת המנחת בקרית שמונה, הצמודה לפארק המטוס. היא למעשה בריכת מים טבעית הנמצאת על ערוצו של נחל עיון בקטע הדרומי שלו. לא מדובר במפלים היורדים מגובה רב כמו חלקו העליון של נחל זה.

אבל בריכת מים רדודה, דרכה חוצה הנחל וזורם בשיפוע קל , דרך סלעים וצמחים. נחל עיון הוא נחל שבדומה לנחל שניר מתחיל את דרכו בלבנון. הוא מתחתר דרך קניון רחב וגדול ידיים. חותר כמו שחיין מיומן, דרך הנקודה הצפונית של ישראל – מטולה. משם הוא יורד ומתנפץ מטה בעוצמה. על תוך מרחביו של עמק החולה המוריק והפורה, משם מתמזג נחל עיון עם חברו משכבר הימים , נחל שניר. ומשם כבר כולכם יודעים לאן הם ממשיכים..

נשאלת השאלה מהיכן ניתן לו השם "בריכת המנחת". ובכן ממש סמוך לנקודה זו , נמצא מנחת מטוסים ישן של העיר קרית שמונה.

בריכת המנחת - פארק המטוס

בריכת המנחת ונחל עיון יחדיו הם עונג צרוף, לא מדובר רק בבריכת מים בטבע בה ניתן לטבול . אלא מסלול הליכה רטוב לאורך הנחל המאפשר רחצה בבריכות שבדרך שלמרבה הפליאה הן בעומקים שונים, מ30 ס"מ ועד מטר.

אם אתם אוהבי רביצה ופחות בקטע של טיול. תוכלו לשבת מתחת לגשר שהוצב בפארק ותהנו הן מזרימת המים ומהמפלונים הלבנים הקטנים הנוצרים בעקבות מפגש מרתק ומרהיב בין המים הזורמים לבין הסלעים הניצבים ללא ניע בקצה הבריכה.

הניגוד(הסלעים) בין דומם לחי בועט(המים הזורמים), יוצר סימביוזה מעניינת ומופלאה. המאפשרת להנות גם מרחצה נעימה במי הנחל וגם להביט בזרימה החיננית של הנחל לאורך ערוצו היפה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הגשר בבריכת המנחת

יתרון נוסף של בריכת המנחת שבקרית שמונה , היא העובדה שלאחרונה הוקם פארק יפהפה הצמוד למים, הנקרא "פארק המטוס" הפארק כולל שולחנות בטון לישיבה. מה שיאפשר לכם בנוסף לרחצה לעשות פיקניק. פה חשוב לציין שעליכם לשמור על הניקיון. כדי שהמקום ימשיך להיות יפה ונעים לביקור גם לבאים אחריכם. וגם שאתם תבואו לביקור נוסף יהיה לכם כיף.

טיול לבריכת המנחת בנחל עיון

ולשאלה שכולכם וודאי מתחבטים ורוצים לדעת , איך מגיעים?

בוויז :בריכת המנחת.

לגבי ההגעה , שימו לב בכניסה לפארק המטוס ישנו שער , כאשר הוא פתוח ניתן להמשיך ולנסוע עד לבריכת המנחת. כאשר הוא סגור עליכם ללכת ממנו כ 7 דקות עד הבריכה (הליכה של 250 מטרים לערך).

מהשער לאזור בריכה ניתן להגיע ב-2 דרכים שביל נגיש או שביל לא נגיש הכולל מדרגות בטון עם מעקה ברזל היורדות מטה לבריכה.

למי שאין וויז :

עליכם לעלות על כביש מס 99 הידוע והמוכר המחבר בין שני אזורים מרתקים הגליל העליון ואצבע הגליל. אם הגעתם מקרית שמונה, לאחר נסיעה של כ 2 ק"מ מהצומת, עליכם לפנות ימינה, מיד תראו את פארק המטוס. אם השער פתוח תוכלו להמשיך , כפי שצוין, בנסיעה קצרה ולהגיע עד לשפת הבריכה.

צילומים: אלוירה גלבוע

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בריכת המנחת

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן