Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

בריכת אניעם

בריכת אניעם, אשר ברמת הגולן, או בשמו עין תות. הוא מעיין פחות מוכר לציבור המטיילים אך קרבתו לכביש היא פיתוי שלא ניתן לעמוד בפניו. מחפשים מקום מתאים לטיול קצר בסביבת הגולן ? רוצים להתרענן ? הגולן שהוא כמו יין נושן. יספק לכם את הסחורה המבוקשת ואף יעמוד בה בצורה מצוינת. הגולן הוא חבל ארץ מדהים ביופיו. פיסות הבזלת הפזורות בכל חלקה בו מוסיפות לו הרבה חן. תוסיפו לכך את המעיינות הרבים המסתתרים תחת עצי אקליפטוס עבי הכרס והתמירים שנשתלו בו לפני שנים רבות. זאת במטרה להגן על תושביו מפני הפצצות בלתי פוסקות של הסורים על הדרכים הראשיות. וקיבלתם טיול גורמה.

הדרכים השוממות כלואות בתוך מרחבים אינסופיים של הרים מפוסלים בבזלת. והופכות אותו ליעד אטרקטיבי של מטיילים רבים. אם בא לכם למעיין נוסף ולא שבעתם ממליץ שתגיעו לרחוץ בעין טורבינה שבאזור. אז אם אתם ברמת הגולן ומתחשק לכם להתרענן בלי ללכת מרחקים בחום הנורא מן הרכב עד מקור מים, הקשיבו היטב לקול פכפוך המים הנובעים מסכר-אניעם שהוא סכר בטון הלוכד את מי הנחל הזורמים כאן במהלך החורף והאביב ואוגר אותם בתוך בריכה יפהפיה. בריכת אניעם או בשמו העממי עין-תות, זוהי בריכת מים שמזכירה בצורתה אגם מיניאטורי המוקף בעצי אקליפטוס עבותים, הנמצאים בתוך המים ומחוצה להם. הכניסה למים קלה וכך גם היציאה מהם, אם זאת הם קרים מאוד, כך שתקבלו מנה הגונה של רעננות אם אתם עייפים או מחוממים יתר על המידה.

תיאור הבריכה: הבריכה מרווחת מאוד ועומקה המקסימלי כ-1.3 מטרים בלבד – כך שהיא אידיאלית למשפחות עם ילדים שבאפשרותם לעמוד ולהרגיש את הקרקע, מומלץ להיכנס עם סנדלים כי יש קצת ענפים במים. בסמוך לפתח המנקז את מי המעיין תמצאו שלוליות מים קטנות עם מים נקיים בהן משתכשכות להנאתן צפרדעים בכל הגדלים והצבעים, מומלץ להראות לילדים ולהקשיב לקולות הקרקור אשר שוברים את הדממה השוררת במקום.
לא הרחק מבריכת אניעם נמצאת תצפית מפל עיט שבחודשי החורף והאביב זורם נחל עיט אל תוך המפל.

בריכת אניעם

בריכת אניעם מוצלת ברובה וגם השטח הסובב אותה כך שאם אתם רוצים לעשות פיקניק, מומלץ להצטייד בשולחן מתקפל ולהתנייד איתו למקום, פגשנו, בסמוך למעיין, משפחה שהקימה מתחם אוהלים הצמוד למים והשתכנה שם למשך כמה ימים עם אבזור שורה ראשונה כך שלחובבי קמפינג המקום הוא בהחלט מטרה לשמה. באחד מגדותיה של הבריכה תלו כאן מטיילים, כמו במקורות מים רבים ומעיינות ברמת הגולן, חבל עם מוט למי שרוצה להתנדנד להנאתו בין שמים למים.

 

 

 

בריכת אניעם

קסם בגולן

משם שמנו פעמינו לעבר “קסם הגולן” מתחם השוכן בקרבת קצרין ומספר את כל מה שקרה כאן, ברמת הגולן, מתקופת המקרא ועד היום, בצורה חווייתית מאוד הכל מוגש דרך החושים בליווי סרט אור קולי שבמהלכו גם מותזים זרזיפי מים קלים על הצופים. המסך מעוצב באופן קעור כך שרואים את הסרט בצורה פנורמית, גם מערכת השמע ההיקפית תורמת לתחושה מיוחדת ומחברת את הצופה לרמת הגולן באופן צמוד וקרוב מהמרחבים, הכרמים, האטרקציות, השלג בחרמון, הכנרת, הנחלים וכל מה שיש לגולן להציע ותתפלאו יש לו הרבה מאוד מה להציע לכם.

בתום הסרט נכנסו לחדר סמוך שם נבנתה מפה טופוגרפית של רמת הגולן מיושמת על מודל מפלסטיק קשיח, בליווי תאורה, הממחישים באופן כל כך חד וברור את רבדי ההיסטוריה של הגולן מבתי הכנסת; 37 במספר שנמצאו כאן; מתוארכים ל 70 לספירה; עת ההתיישבות היהודית הייתה חזקה כאן מאוד ועד למלחמות העקובות מדם להשבת הגולן מידי הסורים במלחמת ששת הימים בשנת 1967 ובמלחמת יום הכיפורים בשנת 1973, כדאי מאוד להגיע ולהקשיב להסברים.

בזלת

באותו המתחם הוקמה כאן לפני שנים ספורות מבשלת בירה איכותית הנקראת מבשלת הגולן היא מייצרת מספר סוגי בירות תחת המותג “בזלת”,

אתם בטח סקרנים לדעת מהו תהליך ייצור הבירה שכולנו כה אוהבים אז ככה, ישנן 2 חביות נירוסטה גדולות, בראשונה מתחיל התהליך, בישול של מים ולתת(שעורה או חיטה נבוטה שעברו תהליך של הנבטה ועצירתה בעזרת קלייה על-ידי חום בתנורים) בטמפרטורה של בין 50-70 מעלות צלזיוס.  בשלב זה בתהליך, העמילן שבלתת מתפרק לסוכר. בשלב הבא מפרידים את הלתת מנוזל התירוש ומשם מעבירים אותו למיכל השני להרתחה ב- 100 מעלות צלסיוס ובישול הכישות גם כן, מה שנותן מרירות, ארומה וחומר משמר טבעי לבירה.

בשלב הבא והאחרון מעבירים את הנוזל המורתח למיכלי תסיסה דרך צינורות, מיכלי התסיסה, קרים מאוד, מוסיפים גם שמרים להתססת הבירה, מחכים בסבלנות כחודש, והנה יש לכם בירה מעולה.לאחר שהתענגנו על מגוון הבירות המוצלחות, תוצרת המבשלה, עברנו לחלק הקולינרי של הסיור שלנו, בתוך המתחם של ייצור הבירה ישנה מסעדת בשרים איכותית במיוחד הנקראת ברוהאוס הגולן.ארוחה בשרית איכותית ביותר, הבשרים שהוגשו לנו היו עסיסיים מנתחים איכותיים מאוד, ניכר כי במסעדה שירות איכותי וטוב עם הפנים ללקוח, חלק מהארוחה המוצלחת שלנו ניתן לראות בתמונות המצורפות.

זוהי בהחלט מסעדה שווה למי שמחפש המלצה על מסעדה טובה באזור הצפון ברמת הגולן .לסיכום :הגולן המופלא הוא של כולנו ולכן שווה להגיע ולהעביר לילדינו את מורשת העם שלנו, לא רק דרך ספרים, אלא דרך החושים כדי להטמיע את התובנה שבכל פינה ופינה בטבע היפה הזה מסתתר לו סיפור גבורה, המסביר איך הושג הגולן בדם ויזע רב של מיטב חיילנו.

בריכת אניעם בגולן

הוראות הגעה לבריכת אניעם

המעיין נמצא בין הכבישים 87 ל- 98 על כביש פנימי 808, אם הגעתם מכיוון קצרין פנו שמאלה לכביש 87 ומיד בפנייה הראשונה לכביש 808 נחלוף על פני חוות סוסים ומיד אחריה נבחין בגדר תיל עם רחבה קטנה, נחנה את כלי הרכב שם, נרד במורד לכיוון המעיין ולאחר הליכה של 5 דקות לכל היותר נבחין בפלא.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עין אניעם

מיקום במפה

דילוג לתוכן