Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

בריכות ניצנים

בריכות ניצנים הקרויות גם אגם ניצנים. הם מי תהום מתוקים אשר פרצו מתוך האדמה היישר אל פני השטח וכיסו את כל השטח עד קו הצמחייה ואגן חולות ניצנים.

תופעה זו נגרמה באופן מלאכותי כתוצאה מהתערבות האדם בטבע , לצרכים תעשייתיים . המחצבות שהיו פה באזור קדחו וכרו מתוך האדמה בחיפוש אחר מחצבים . שלפתע מי תהום הגיחו מתוך המחצבה דבר שהוביל ליצירת 3 בריכות יפהפיות עם מים מתוקים.

הבריכות נפרסות על פני אזור נרחב שהבריכה המרכזית והגדולה מזכירה אגם הלקוח ממדינה באירופה. הבריכות מוקפות בצמחייה רבה כגון : קנה מצוי. אמנם גובה המים לא עובר את ה 1.7 מטרים לערך בנקודה הכי גבוהה שלו.

אך עדיין ניתן לשוט בו עם סירה או לשחות בו (אך לא לשתות).

טיול סביב בריכות ניצנים

רבים מהנופשים המגיעים לכאן הם כאילו שהגיעו לעשות קמפינג על גדות הבריכה המרכזית . בשבתות יש רבים שכאילו , ניתן גם להביא מזרונים מתנפחים ולשכב עליהם להנאתכם בזמן שהמזרן שט לו.

חובבי הטיול יוכלו לעשות כאן שביל מעגלי המסומן באדום. אורכו כ 3.5 ק"מ והוא מקיף את אזור הבריכות. תוואי המסלול משתנה הוא מתחיל בכניסה מקטע צר שמשמאל הבריכות ומלפנים צמחייה הסוגרת אותו מכל עבר. בהמשך בקצה הבריכות ישנה הלכה במים (עד גובה הברך). המובילה במעלה השביל לנקודה מעל אזור הבריכות, שם נפנה שמאלה ונמשיך כל הזמן ללכת עם הסימון האדום.

באזור נצפו מחילות וגירית אחת שחמקה במהרה לשיחים. כמו כן לטאות רבות גם כן. המסלול הינו בעל אופי חולי – בינוני ואינו קשה מאוד להליכה. מתוך המסלול ישנם שבילים היורדים לאגם , אפשר לרחוץ ולחזור חזרה.

דיונות החול בניצנים

אפשר גם ללכת בתוך המים בין הבריכות רק שימו לב בחלק מהמקומות במעברים בין הבריכות, יש גזעי עצים במים לכן יש ללכת לאט בתוך המים . אחת מהנקודות היפות והמרשימות של המסלול הניקרת בדרככם. הן דיונות החול נקיות מאוד ובעלות גוון חום -זהוב שמעל נשקף נוף הים התכול. אפשרו לילדים לרוץ על הדיונות יחפים. אגב הסרט המיתולוגי "גבעת חלפון אינה העונה" צולם כאן.

המסלול מתחיל ממש לפני מבנה נטוש עץ וגג מקש רעועים. שימש בעבר כקופות של חוף ניצנים(היום יש אזור חנייה עם אספלט ופנגו בהמשך – בחוף הים במקום). בכל אופן ממש לפני מבנה זה פנו ימינה לעבר חניית עפר גדולה . החנו את הרכב והתחילו ללכת פנימה אל תוך שביל צר המתחיל בקצה הפנימי שמאלי של אזור החנייה.המסלול מסתיים בחלק העליון המערבי של האגם ויוצא הישר אל כביש הגישה לחוף ניצנים. הליכה קצרה מזרחה על מדרכה תביא אתכם חזרה לתחילת המסלול.

מסלול בריכות ניצנים

דברים חשובים שיש לדעת

אין צורך בתיאום

הכניסה בחינם

חשוב להביא כובע ושתייה

הרחצה על אחריותכם אין מציל במקום

בריכת ניצנים נמצאות סמוך לשמורת הטבע חולות ניצנים הנמצאת בצידו השמאלי של כביש הגישה לחוף. למטה מצורף מסלול מוקלט מפורט של מסלול ההליכה בבריכות ניצנים.

איך מגיעים לנקודת ההתחלה

בוויז : בריכות ניצנים .

אם הגעתם מירושלים עליכם להגיע לכביש מס' 7 המחבר את כביש 1 ממזרח לאשקלון ואשדוד. אם הגעתם מגוש דן סעו על כביש 4 דרומה . בכל אופן עליכם לעבור את העיר אשדוד, לאחר מכן במחלף עד הלום , ימינה לכיוון קשת טעמים, עליכם לנסוע למטה לכיוון היישוב של מפוני גוש קטיף "ניצן". (שימו לב צומת ניצנים ניסגרה ויש להגיע דרך ניצן). ברחוב שנקרא תרשיש. חילפו על פני ניצן מימינכם ואז סעו ימינה על כביש 3631 לעבר בסיס טירונים ניצנים. כל הזמן ישר עד שתגיעו לבוטקה נטוש החנייה מימין.

היכן לטייל ליד

הדיונה הגדולה באשדוד ; שפך נחל לכיש ; מצודת אשדוד -ים

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

 1. אתם לא מעודכנים .
  האגם שהיה פיסת טבע מקסימה ומתוחזקת הפכה להיות לשלולית מסוכנת לרחצה ומוזנחת ברמות .
  סגרו את הגישה לחוף ע"י בולדר אדמה .השבילים לא מתוחזקים ואין גישה לחושות לאורך הנחל.
  בקיצור.
  אין למה להגיע.
  חבלללל.

  1. שלום שלמה ראשית תודה על העדכון , אגב יש גישה לבריכות ולמסלול מסוף המסלול אתה ממשיך אחרי הבוטקה ועובר את השער המיתולוגי של החוף בצד ימין תראה שביל הליכה העובר בין הדיונות זו הדרך החליפית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בריכות ניצנים

מיקום במפה

דילוג לתוכן