לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

בריכות גידי -שומרון

רקע

המלצה על מעיין מטריף שממש קרוב למרכז הארץ, בריכות גידי אשר בחוות יאיר ביישוב יקיר. נכון זה אמנם מחוץ לקו הירוק באזור השומרון, אבל זה בתוך ישוב יהודי. בריכות גידי הוקמו לזיכרו של גידי גדעון יחזקאל. אביו של גידי היה לוחם באצ"ל ונחשב לאחד המתיישבים הראשונים שהגיעו ליהודה ושומרון הוא היה זה שהקים את היישוב ביתר עילית והיישוב שערי תקווה. גידי לחם בתעלת סואץ מכפר חרוב שבצפון . ירד גידי לימיית שם הקים את ביתו עם משפחתו. לאחר פינוי ימית עבר גידי לגוש קטיף . הוא היה איש חלוץ אהב ופעל ללא לאות למפעל ההתיישבותי הציוני. לאחר הפינוי מגוש קטיף עבר גידי עם משפחתו לחולות חלוצה. בשנת 2019 הלך גידי לעולמו.

בריכות גידי הן למעשה 4 בריכות מלאכותיות שעומקן כ 45 ס"מ וצורתן אובלית. הבריכות מקבלות את המים שלהן ממשאבות מים אשר מזינות את הבריכה הגבוהה מבין ה 4 ומשם זורמים המים מטה לבריכות הנמוכות יותר. צמוד לבריכות הוצבו ספסלי עץ .הבריכות משולבות בתוך נוף תנכ"י עוצר נשימה.המים אינם קרים וקצת חמים.

סביב הבריכות ישנו חורש טבעי שמצל על חלק משטח הבריכות, העץ השולט כאן הוא אלון מצוי. בגלל שהבריכות הן מלאכותיות אז מוזרם לתוכן כלור כדי למנוע זיהום והתרבות חיידקים.

הבריכות הן משנת 2017 והוקמו בתוך חוות יאיר זה מאחז אשר הוקם לראשונה בשנת  1999 וקרוי על שמו של יאיר שטרן ז"ל שהיה בזמנו מפקד ארגון הלח"י. כאמור ההתנחלות קטנה מאוד ולא חיים בה יותר מ 100 משפחות.

חשוב :

להיזהר מהחלקה
לא לקפוץ לתוך הבריכות
לשמור על הניקיון
לא להבעיר אש
לא לשהות במקום בשעות החשיכה.
הנוף בבריכות גידי

איך מגיעים

הבריכות נמצאות מדרום להתנחלויות יקיר ונופים ובתוך חוות יאיר.

בוויז : מעיין/בריכות חוות יאיר.

אם הגעתם מדרום בכביש 6 צאו במחלף קבם ימינה לכיוון מזרח, סעו כל הזמן ישר חילפו על פני מחלף ראש העין ומחלף עזר. המשיכו ישר וחילפו על פני מחלף שער שומרון. צומת אחרי צומת ברקן פנו ימינה לכביש 505 לכיוון רבבה, בפניה הראשונה פנו ימינה לכביש 5066 , המשיכו כל העת ישר וחילפו על פני רבה . בפנייה הבאה פנו שמאלה לכיוון ההתנחלות יקיר, בכיכר הראשונה פנו שמאלה ובפנייה הבאה שוב שמאלה לכיוון חוות יאיר. היכנסו ימינה לתוך חוות יאיר, מכאן בתוך היישוב סעו שמאלה עד שתגיעו לתוך אזור החנייה של בריכות גידי.

חשוב : לא ניתן להגיע בשבתות או בחגים היישוב הוא דתי.

צילומים: שרון וגיא רוזנפלד

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בריכות גידי

מיקום במפה

דילוג לתוכן