לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בית העלמין הצבאי הבריטי

רקע

בית העלמין הצבאי הבריטי בהר הצופים. סיפור מעניין על מה שקרה כאן בישראל בתקופת המנדט הבריטי. אם כן בואו לבקר באנדרטה לזכרם של חיילים בריטים ואוסטרלים מתקופת האימפריה הבריטית בארץ ישראל. ושלבו טיול בירושלים. במרום הר הצופים שוכן לו אתר מורשת מרשים וייחודי. בית הקברות הצבאי הבריטי בירושלים. על כל אילו אשר נהרגו במהלך קרבות בתקופת מלחמת העולם הראשונה בפלסטין ובמצרים ונקברו במקום.

בית עלמין זה הוא אחד מתוך 6 בתי עלמין בריטים אשר הוקמו בארץ בתום מלחמת העולם הראשונה. להלן הרשימה: בית העלמין ברמלה, בית העלמין בבאר שבע ועוד. אחד הספורים המרגשים והעוצמתיים הוא של טוראי הארי פוטר שהיה בחטיבת הראשונה של ווסטרשייר. הוא הגיע לפלסטניה באוניה עם שאר הלוחמים מחטיבה זו מסאותאמפטון שבאנגליה לנמל חיפה בהפלגה שארכה כשבועיים.

הוא הגיע לקראת סוף ספטמבר שנת 1938 ועסק בתובלה מחיפה לירושלים שנת 1939. כנופיית ערבים ארבה להם בשולי הדרך באזור חברון וירתה לעברם. פוטר וכמה מחבריו נהרגו מהירי . הארי פוטר נקבר כאן והוא אחד מהסיפורים ההירואים של מלחמת העולם הראשונה.

המקום עצמו מטופח להפליא. המצבות מסודרות כמו דומינו בצורה סימטרית, כאשר כל בית הקברות טובל בתוך גן מטופח ופורח. עם מדשאה ירוקה המקנה למקום נופך של חיים., למרות שמדובר בבית קברות וזה למעשה ייחודיות המקום לטעמי .גם אתר ההנצחה עצמו מרשים ביופיו, איך שנכנסים ניתן להבחין בו ממול צלב בצורת שיש גדול כמו כן באתר ישנה קפלה שהוקמה לזכר הנופלים סה"כ 5800.

בית קברות בריטי בהר הצופים

ישנה גם אנדרטה לזכרם של 3300 חיילים, מתוך אותם 5800, אשר מקום קבורתם לא נודע עד היום. בית העלמין הצבאי הבריטי הוא מופת וזיכרון הממחיש את  תרומתם במלחמת העולם הראשונה . קולם של החיילים מהדהד ונשמע למרחקים וקול שריקת הכדורים שפילחו שקטעו באכזריות נראים , אם מפעילים את הדמיון.

בית קברות זה שכן בעבר הרחוק  מחוץ לגבולותיה של ירושלים הבריטית וסימן יותר מכל את נקודת המפגש של כל הדתות : איסלם , נצרות , יהדות.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
המצבה של הארי פוטר

בית הקברות הבריטי הוקם בשנת 1927 והיה מחוץ לגבולות האימפריה הבריטית בירושלים .מומלץ לשלב בביקור טיול רגלי בטיילת הר הצופים המשקיפה על כל העיר ירושלים ועל צפון מדבר יהודה .

האנדרטה בהר הצופים

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בית קברות צבאי בריטי

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן