לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

אשקלון -פארק חדש

רקע

צילום :אחי בנאי

אקו פארק אשקלון הינו  פארק חדש שייפתח בחג סוכות הקרוב (תחילת אוקטובר 2023 ). במקום הוכשר האגם מלאכותי הגדול בישראל.

הפארק כולל : אלפי עצים ירוקים, נקודות תצפית מרהיבות, מתחמי יוגה ופילאטיס, אמפי עם 880 מקומות ישיבה ושבילי הליכה וריצה לא נגמרים; פארק האקו-ספורט שייפתח בקרוב באשקלון הוא האטרקציה התיירותית החדשה שאתם חייבים להכיר

משהו טוב קורה באשקלון בשנים האחרונות, אלפי משפחות חדשות מרחבי הארץ בוחרות לקבוע בה את מקום מגוריהם החדש. כבר שנתיים ברציפות שהיא בצמרת הערים המבוקשות בישראל למגורים. זוהי אחת הערים הצומחות בישראל מבחינה דמוגרפית, מחזיקה בפרס החינוך הארצי והיא אחת מהערים העתיקות בעולם עם היסטוריה עשירה וענפה; לאשקלון רצועת החוף הארוכה בישראל (12 ק"מ), גן לאומי אשקלון נחשב במשך שנתיים ברציפות לגן המתוייר בישראל. כמות התושבים בעיר, נושקים את 170,000.  הם מביעים שביעות רצון גבוהה מאיכות החיים בעיר .במדד שפורסם לאחרונה על ידי הלמ"ס – במיוחד מאפשרויות הקידום בתעסוקה, מאיכות החיים באופן כללי ומהיצע הפארקים והשטחים הירוקים.

בעיריית אשקלון לא מסתפקים בזאת, ומשלימים בימים אלו ממש את הפארק החדש שיציע כ-600 דונם של שטחים ירוקים נוספים בעיר להנאת התושבים.

הפארק החדש באשקלון

צילום:אחי בנאי
הפארק החדש באשקלון , יהווה את גולת הכותרת העירונית בכל הנוגע לאיכות חיים, פנאי ותיירות. ויהיה פנינה אמיתית לכל חובבי הטבע והבילוי בחיק הטבע. הפארק יישמר את ערכי הטבע הקיימים במקום, גם ישמש כמוקד למידה וחינוך וגם יעניק הזדמנויות בילוי לכל המשפחה שטרם נראו כמותן בעיר בפרט ובאזור בכלל.

הפארק מתוכנן כפארק עירוני עכשווי וסביבתי, המשמר את המשאבים הטבעיים והמערכות האקולוגיות הקיימות במקום, ובהתאם לחזון העירוני שמובילה העירייה ישמש מרכז לפעילות אתלטיקה וספורט ימי. שטחו של הפארק הוא חלק ממסדרון אקולוגי הנמתח ממזרח למערב. בדרומו דיונות חול ובצפונו אגן טבעי היוצר בריכת חורף גדולה.

בריכת החורף מהווה חלק משמעותי ממערך הניקוז הטבעי בדרום העיר, שסבל עד כה מבעיות הצפה. הפרויקט מנצל את מי הנגר של השכונות הקיימות והמתוכננות ומתעל אותם באמצעות פתרונות נופיים והנדסיים אל שני גופי המים של הפארק.

תכנית הפארק נשענת על היחס בין שני גופי מים – בריכת החורף הטבעית ואגם מלאכותי חדש שמחזיק בתואר האגם המלאכותי הגדול בישראל שיכיל עד 182 אלף קוב מים. בריכת החורף היא בלב חלקו הטבעי של הפארק ומתוכננים לצידה מסתורי צפייה בציפורים ומרכז לחינוך סביבתי. כאן נכנסות לתמונה גם רשות הטבע והגנים וקרן קיימת לישראל כשותפות מלאות לכל תהליך ההקמה, שמירת ערכי הטבע והעצמתם עם פתיחת הפארק באמצעות מגוון פעילויות, הן לתלמידי העיר באמצעות סיורים כיתתיים ותוכניות לימוד והן למבקרים הרבים שצפויים לפקוד את הפארק החדש.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
אקו פארק -אשקלון

צילום :אחי בנאי
אחת המטרות העיקריות בהקמת הפארק, מלבד היותו אטרקציה תיירותית ברמה לאומית, הייתה לקדם אותו כמוקד חינוכי לכל דבר.

העיר אשקלון משופעת באתרי טבע, היסטוריה וארכיאולוגיה מהשורה הראשונה בישראל. האקו ספורט הוא אחד מהם וכפי שכיום תלמידות ותלמידי העיר, מהגנים ועד בתי הספר היסודיים מבקרים באופן קבוע בגן הלאומי אשקלון, הם יבקרו גם בפארק החדש, כחלק מתוכנית הלימודים השנתית שלהם, הם ילמדו על הסביבה הטבעית הקיימת שם שמהווה בית למינים ולזנים שונים של ציפורים ובעלי חיים, הם יחשפו לסוגי הפרחים, השיחים ואלפי העצים שנשתלו בפארק.

ויכירו מקרוב את כל מה שיש לעיר להציע, גם בהיבט הזה וכך יוטמעו בהם עוד יותר ערכי האהבה והשמירה על הסביבה. הלמידה עצמה תהיה בצורה חווייתית ולא שגרתית, באמצעות כיפות גיאודזיות שקופות גדולות שיוצבו בשטחי הפארק ומהן הם יוכלו לתצפת על האגם ועל המתקיים והנעשה בו.

סביב האגם מתוכננים האזורים הפעילים, בהם מסלולי ריצה, מוקדי ספורט שונים, בתי קפה, אמפי פתוח, מתקני משחק, מדשאות ואזורי פיקניק. שבילי הליכה ושבילי אופניים שוזרים את שני חלקי הפארק ויוצרים אבחנה בין האזורים השקטים והפעילים בפארק.

בימים אלו, מותקנת בפארק מערכת סינון ייחודית מסוגה בישראל הכוללת משאבות בורג עוצמתיות שהובאו במיוחד מאיטליה היישר לפארק באשקלון. מערכת המשאבות תהיה אחראית לסינון מי האגם כך שניתן יהיה לקיים בהן פעילויות ואטרקציות ימיות שישלימו את חוויית הבילוי על המים, בפארק הירוק. מתחם המשאבות עצמו תוכנן בצורה כזאת שיהיה שקוף למבקרים וניתן יהיה להבחין בפעילות השאיבה והסינון של מי האגם וכיצד הם חוזרים בחזרה לאגם.

אקו פארק אשקלון החדש

צילום : אחי בנאי
לצד כל אלו, יכלול הפארק אמפי עם כ-880 מקומות ישיבה וישמש להופעות ואירועים קטנים שיתקיימו גם הם בפארק, ישירות מול האגם. לאלו שירצו לסעוד בפארק, יחכה מתחם הסעדה שיתפרש על שטח של 2,000 מ"ר ויציע הזדמנויות קולינריות שונות ומגוונות.

הפארק, מציע גם חוויה ספורטיבית, הן למטיבי לכת והן לחובבי ספורט וכושר, לאורכו כשלושה ק"מ של שבילי אופניים, הליכה וריצה היקפיים שמתחברים לשבילים ראשיים בעיר ויוצרים יחד מערך שבילים עצום בהיקפו לכל תושבי העיר. ממש על קו האגם, לצלילי המים המרגיעים, קיימים דקים שישמשו למתחמי יוגה ופילאטיס ובשאר שטחי הפארק, ניתן למצוא מגרשי ספורט וטניס ומתקני משחק ייחודיים לצד שפע של מתקני כושר.

השילוב המדויק בין הטבע לספורט בפארק, יוצרים חוויה מיטבית של איכות חיים לכל המבקרים בפארק ובעיקר לתושבות ותושבי העיר אשקלון, כולל תושבות ותושבים עם צרכים מיוחדים, שיוכלו ליהנות משפע של אטרקציות מהנות לכל המשפחה, מקטן ועד גדול, מבילוי על שפת האגם, מחוויית סירות פדאלים בתוך האגם, מהליכה, ריצה ורכיבה בכל שטחי הפארק, מפעילות ספורטיבית מרגיעה במתחמים ייעודים ומשעות של הנאה צרופה ואיכותית בשעות הפנאי.

אז בחג הסוכות הקרוב ,קיפצו לאשקלון לאטרקציה החדשה שידברו עליה עוד הרבה זמן..

איך מגיעים : בוויז :פארק אקו ספורט אשקלון.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אקו פארק ספורט אשקלון

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן