אגמון פולג- אודים

רקע

שביל אגמון פולג ובריכת אודים עובר סביב אגם קטן וחביב שבקרקעיתו מחצבת כורכר עזובה. במאגר יש מים בכל ימות השנה. רשות ניקוז ונחלים שרון הקימה כאן באפריל 2019 פארק צפרות יפה שבחורף פוקדים אותו מיני עופות מים שונים. וגם בקיץ  לא משעמם כאן ואפשר לטייל מסביב לאגם ולהנות מציוץ ציפורי השיר. מי האגם מתוקים, אופיין של הצמחים ובעלי החיים השוכנים במים ובגדות האגם סביב ,הם מהתקופה בה זו הייתה ביצה של נחל פולג. הכניסה למים אסורה. השביל של האגמון עובר דרך 2 נקודות עניין: מצפור המצוק ומצפור הביצה. אילו הם מצפורים הצופים מצוק הכורכר על האגם ועל יישובי הסביבה  כגון : אודים הסמוך. אורכו של השביל הוא כ -900 מטרים לערך. המקור של מי האגמון הוא מי תהום. יש שיחי פטל שבעונה נותנים פרי.

 

תיאור המסלול

אם אתם בעניין של טיול משפחתי המיועד גם לתינוקות ולילדים צעירים , אז אגמון פולג ובריכת אודים זה בול המסלול המתאים עבורכם. השביל מונגש לעגלות תינוקות וכיסאות גלגלים וממש יפה מאוד שהוא נגיש לכולם . אם נוסיף לכך גם שיחי פטל שגדלים על גדותיו של אגמון פולג וניתן להנות מפירותיהם המתוקים בקיץ יחד זו משוואה המקיימת נוחות, טיול באיזי , באזור המרכז בלי טרחה גדולה – טבע נטו. השביל אמנם חשוף לשמש אך באזורי המצפורים מוצל לחלוטין. התחילו את המסלול בטיפוס קל לנקודת התצפית המהממת על האזור מכאן המשיכו ללכת שבצד הדרך נמצא בית הקברות של אודים , הדרך נופית ומהממת שהאגמון נשקף מלמעלה מוטב להגיע בחודשי החורף ולהביט בנוטריות ובעופות מים הפוקדות את האגמון. מכאן התחילו לרדת למטה לחורשת האקליפטוסים שתוביל אתכם בבטחה אל תחילת המסלול .שמו של המקום בעגה הארכיאולוגית הוא ג’זירה שזה אי.

אגמון פולג

איך להגיע :

האגמון נמצא דרום – מזרחית למושב אודים שליד נתניה בוויז : אגמון פולג. – המקום נמצא בקצה רחוב שומר במושב אודים.
שימו לב יש להיזהר בהליכה על מצוק הכורכר ולא להתקרב לשפת המצוק!
נא לשמור על הניקיון !

קרדיט תמונות : צביקה פרוש.

היכן ניתן לטייל באזור:

גן לאומי חוף השרון  ; שמורת ביתן אהרון ; אגמון חפר ; שמורת אירוס הארגמן ; גשר הצבים -נחל אלכסנדר ; שמורת שער פולג ; גן לאומי אפולוניה

 

 

 

אגמון פולג

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אגמון פולג
דילוג לתוכן