חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

שמורת אגמון הנקיק

רקע 

תכירו את אגם הנקיק, אגם מלאכותי יפיפייה במרכז הארץ. במערב ראשון לציון, סמוך לאגם הסופרלנד ישנו אגם נסתר בלב חורשת אקליפטוסים בו תוכלו להנות מטיול קצר וחוויתי לכל המשפחה.
זהו  אגם מי נגר מלאכותי הנחפר יחד עם אגם הסופרלנד בשנת 1992 ע"י חברת מניב, אורכו כקילומטר והוא משמש לאגירת מים עודפים מאגם הסופרלנד. ליד האגם מצויות משאבות מים שתפקידן לשאוב מים מהאגמון הנמצא ליד הסופרלנד כאשר יש סכנת הצפה ישירות לאגם הנקיק.

מי הגשמים נאספים על ידי מערכת צינורות ניקוז, מובלים בתעלות ומוזרמים לאגם הסופרלנד במערב העיר, משם הם מועברים בשאיבה לאגם הנקיק הממוקם בסמוך. אגם הנקיק הינו אגם  מחלחל בחלקים ממנו ושם מתבצעת עיקר ההחדרה של מי הנגר למי התהום. חברת המים מניב הקימה שתי תחנות שאיבה שמטרתן להעביר מאות אלפי מ"ק מאגם הסופרלנד לאגם הנקיק.

תיאור מסלול 

על גדות האגם צומחים קני נחלים, עצי ערבה ואקליפטוסים המספקים צל ברוב חלקי המסלול וככל שתתמידו בהליכה תמצאו פינות חמד עם נוף מרהיב הצופה אל האגם, אגם זה מושך אליו מידי שנה צפרים רבים ולא בכדי, בתקופת הנדידה תוכלו לצפות במיני עופות מים וציפורים בניהם אנפית הבקר, שלדג לבן חזה, ברווזים , לבנית גדולה , מגלן חום ועוד. המסלול אינו נגיש לעגלות, מתאים מאוד לרכיבת אופניים. אפשר לטייל סביב האגם משהו כמו 45 דקות  הליכה כ 2.5 ק"מ לערך .באזור קו מישור החוף הדרומי יש עוד נקודת עניין ששווה לשלב אותה ביום הטיולים שלכם (צריך רכב כדי להגיע אליה) היא נקראת שמורת שפך נחל שורק פלמחים.

 

 

הליכה באגמון הנקיק

איך מגיעים ?

בוויז: תצפית אגם הנקיק.
עלו על כביש 431 לכיוון ראשון לציון , פנו לכיוון הסופרלנד ימינה לשדרות מרילנד ,לאחר שחלפתם על פני פארק האגמים של ראשון לציון ואזור יס פלנט פנו שמאלה, החנו את הרכב בחניית התצפית הצופה אל האגם וצאו להליכה רגלית על גדות האגם, כדאי להביא איתכם מחצלת ואוכל כדי להנות מפיקניק מפנק. שימו לב שהמסלול הקרוב לאגם הוא בגדה הדרומית ואם תרצו להקיף את כולו תאלצו לעשות זאת על שביל המתרחק מהאגם. צירפתי תמונה בה תוכלו לראות את המסלול שאני עשיתי.

תצפית אגמון הנקיק

דגשים ואזהרות

הרחצה באגם הנקיק אסורה.

הדייג באגם מותר ללא רשתות.

הכניסה ללא תשלום.

 

 

 

אגמון הנקיק בראשון לציון

למורת רוחי יש הרבה זבל שאנשים השאירו בעקבותיהם ,בבקשה שמרו על הנקיון ועל הטבע של כולנו זה מכער את הנוף ומסכן את החיות באיזור.🙏
תהנו 🌷

קרדיט תמונות והכנת הכתבה: שלומי לוי

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תצפית אגם הנקיק
דילוג לתוכן