לוגו אתר בא לי לטייל
חגי גולן

חגי גולן

שמי חגי גולן. מגיל צעיר הרביתי לטייל ולהדריך בהתנדבות במסגרות שונות. בשנים האחרונות, לאחר שפרשתי משירות קבע בצה"ל, הפכתי את תחביב הדרכת הטיולים לתחום עיסוק עיקרי. אני נהנה להדריך כל מי שמבקש לטייל בארצנו היפה, תיירים וישראלים, בני כל הדתות, קבוצות מאורגנות, משפחות ויחידים..תחומי ההתמחות העיקריים שלי הם : ההיסטוריה של ארץ ישראל  והקבוצות הדתיות הנמצאות בה, בצד טיולי טבע

אני שמח לטיולים ברגל, גם כאלו הכוללים מסלולים ארוכים, עד כעשרים ק"מ ביום. אם הליכה היא איטית מדי בשבילכם אפשר לתכנן גם טיולריצה. חוויה מיוחדת המותירה זיכרון עמוק של קשר עם המסלול שלאורכו רצים. עצירות ההסבר נותנות אתנחתות נעימות ומעשירות.

אני מדריך בעברית, באנגלית ובסינית, כך אני יכול להציע לכם, וגם לאורחים שלכם מחו"ל, טיול מותאם שפה (חד לשוני או רב לשוני). 

ארצנו עשירה באתרים ובסיפורים הקשורים לדתות רבות. כיהודי שומר מצוות, בוגר לימודי המזרח התיכון באוניברסיטה והתמחויות בנושא נצרות, אני מציע לכם הדרכות מגוונות באתרים הרבים בארץ הנושאים תכנים וסיפורים הקשורים לאחת הדתות או לכמה מהן. בטיול בחיפה, למשל, נוכל לברר איך הגיעה "מערת אליהו" כאתר תפילה יהודי דווקא לחיפה, מה הקשר שלה לדמותו של אלח'דר באסלאם, ואיך היא קשורה למנזר הכרמליטי המתנוסס מעליה?

במהלך שנות שירותי בצה"ל  שימשתי שנים לא מעטות כעורך ראשי של "מערכות"  – כתב העת המקצועי של צה"ל והוצאת הספרים בנושאי צבא וביטחון. בשנים אלו רכשתי ידע רב בהיסטוריה הצבאית של ארץ ישראל מימי קדם ועד ימינו. ההיסטוריה הצבאית ומורשת הקרב של צה"ל יכולות לשמש ציר עיקרי בטיול או ללוות טיול מכל סוג שהוא. 

אם אתם מחפשים תוכנית ליום ההולדת של הסבתא, לטיול משותף של קבוצת חברים או לבני הדודים שהגיעו מחו"ל, אשמח לבנות אתכם את התוכנית המתאימה בדיוק לטעמכם. 

אני שומר שבת, ולכן אינני מדריך בשבתות ובחגי ישראל (בחול המועד בשמחה.

בפנייה לחגי נא ציינו שהגעתם דרך אתר "בא לי לטייל".

דילוג לתוכן