לוגו אתר בא לי לטייל
דב פרידמן

דב פרידמן מורה דרך והיסטוריון

שלום ,שמי דב פרידמן, מורה דרך בארץ ב-35 השנים האחרונות, וגר עם משפחתי באזור ירושלים.

עם נחיתת הקורונה, פסקו נחיתות התיירים, ולאחר כמה חודשי בטלה, החלטתי כהיסטוריון חובב. לבצע הסבת מקצוע, ולהוציא לאור רומן היסטורי. שותפי להרפתקה הספרותית הוא המלך אגריפס הראשון, נכדו רב העלילות של המלך הורדוס הגדול, ושל אשתו מרים החשמונאית.

גיליתי, תודות למחקרו של הארכיאולוג גבריאל ברקאי. כי "יד אבשלום" בעמק הקדרון, היא, קרוב לוודאי, מצבת קברו של אגריפס, ויצאנו יד ביד, להחזיר לאגריפס ומשפחתו את כבודם האבוד!.

האיש, שאבו נרצח בידי סבו הורדוס, כשהיה בן שלוש, הוברח על ידי אימו לרומא, שם גדל כחברם של הקיסרים לעתיד, קלאודיוס, וקליגולה המטורף, (אגב – ידידו הטוב ביותר של אגריפס). חזר לארץ כמלך בחסות רומא, מינה את הכוהנים הגדולים בבית המקדש, פעל נגד שליחיו של ישו הנוצרי, ומת מוות מיסתורי, והוא בן ,53 בתיאטרון קיסריה.

בניו, אגריפס השני וברניקי, המשיכו במפעליו. אך דרדרו את המצב מול רומא, למלחמת החורבן והגלות. ברניקי היפה והתככנית, הייתה לאהובתו של טיטוס, מחריב ירושלים, וכמעט.. כמעט לקיסרית רומא.

בעקבות הספר, שהוצאתי במהדורה דיגיטלית, אני מוביל מטיילים בירושלים, (הקדרון והרובע היהודי), הרודיון, תצפית יריחו מוואדי קלט, בית גוברין, קיסריה, (בה נולד אגריפס, ובה מצא את מותו!), וכן אתרי מלחמת החורבן בגליל ובגולן: יודפת, ציפורי, טבריה, מגדלא, גינוסר וגמלא.

הספר (הדיגיטלי), במחיר הנחה של 40 ₪ למשתתפי הטיול בעקבות אגריפס, 8 שעות (בירושלים וואדי קלט בלבד), לא כולל מחיר הטיול, 50 ₪ לרוכשי הספר, 75 ₪ למטייל ללא רכישה. הטיול מיועד למשפחות ובודדים. מספר מטיילים מינימלי בטיול זה: 15 מטיילים.

(הטיול בקיסריה וחלק מאתרי הגליל, במחיר שייקבע בטלפון ביני לבין המטיילים, על פי אורכו המשוער!).

רקע היסטורי

יש לי היכרות עמוקה עם אתרי קרבות מלחמת השחרור, (הקסטל, שער הגיא, לטרון, קרית ענבים, הר אדר, נבי סמואל, פרשת הל"ה וסופה הטראגי). כמעט כאילו נלחמתי שם, (אך לא, הייתי רק בן שנתיים אז!) יום טיול מכוניות פרטיות באזור זה: 60 ₪ לאדם, מינימום 15 מטיילים.

שירתתי  בצבא, בין רמאללה ושכם, (בנימין ואפרים), ויש לי סיפורים מבפנים על תושבי האזור, ועל המלחמה בארגוני הטרור, כמו גם על אירועי התנ"ך באזור עשיר זה. יום טיול מכוניות פרטיות באזור זה: 75 ₪ לאדם, מינימום 15 מטיילים.

אשמח להוביל קבוצות מטיילים, (במכוניות פרטיות או באוטובוס שכור), ולשלב היסטוריה שירה טבע וקולינריה, ביום שלא תשכחו.

ניתן לרכוש את הספר: אגריפס ובניו – ממלוכה עד חורבן הבית, באתר, במחיר של 45 ₪ בתשלום דרך ביט.

 

הספר הדיגיטלי

הספר הדיגיטלי שכתבתי נקרא :" אגריפס ובניו – ממלוכה עד חורבן הבית".

 

אם ברצונכם לרכוש אותו  ישנו קישור בתחתית.  אשר יאפשר לכם לעיין בספר בספר עד עמוד 30 בחינם. אהבתם? ריכשו אותו , בעגלת הקניות שלמו 48 ₪ בביט, ועם קבלת ההודעה, אפתח לכם את הספר בשם משתמש וסיסמא אישית.

 

אשמח אם תשתפו אותי בהתרשמותכם בסיום. ועוד חשוב מכך, שתפו את הקישור עם מעגל חברים ומכרים, כולל הרשתות… בתקווה שאגיע למטרה הבאה – המהדורה המודפסת.

https://www.tiktakti.co.il/catalog/dov-friedman/

דילוג לתוכן