אפרת אסף

אני, אפרת אסף, גרה בירושלים מתמחה בטיולים בירושלים בדגש על היסטוריה, סיפורים והבאת הפרטים הקטנים והחשובים העושים את העיר מגוונת ומרתקת כל כך. מדריכה גם באתרים ארכיאולוגים באזור ירושלים כמו רמת רחל ועוד.

הרקע שלי הוא ארכיאולוגיה (תואר שני בעברית) היסטוריה (BA בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה בחיפה בחיפה) קורסים שונים באמנות, אסלאם, ערבית, היסטוריה וידיעת הארץ כל הזמן. לפני שעברתי להדרכה בירושלים (2004) עבדתי כארכיאולוגית ברשות העתיקות ובאוניברסיטה העברית.

מדריכה בעברית ובאנגלית.

הסיורים שלי הם סיורים עירוניים בתוך העיר במגוון שכונות, אתרים ונושאים. אוהבת במיוחד את השילוב בין האדריכלות הנראית לסיפורי האנשים שחיו וחיים כאן וההיסטוריה של העיר.

בימים אלו של קורונה ממשיכה להסתובב ולטייל בעיר גם המערבית וגם המזרחית. לעיתים עם מטיילים ישראלים ולעתים לבד או עם חברות ומשפחה. העיר העתיקה שברגיל שוקקת חיים וצפופה היא היום די שוממה ועצובה. אך, זו הזדמנות פז, מקווה שקצרה, ללכת בשווקים ובסמטאות ולגלות פרטים אדריכליים שבימים רגילים מוסתרים ולהכנס לאתרים השונים ללא תורים וצפיפות. אפשר להתבונן בנחת בתקרת הגולגותא  וציוריהלמשל או לתור בנחת ובשקט את מכמני הר הבית.

מוזמנים להצטרף לסיורים הקיימים וגם להציע סיורים בנושאים שמעניינים אתכם (למשל סיורים בשכונות הילדות שלכם או של משפחתכם).

אפרת אסף, מורת דרך מוסמכת רשיון מורה דרך: 8378

דילוג לתוכן