לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

מקומות לראות שקדיות

השנה פריחת השקדיות יפה מתמיד , בגלל ריבוי הגשמים . פרחי השקדיות גדולים יפים וריחניים מתמיד. אחד האזורים בארץ בו ישנן הרבה שקדיות שכעת בדיוק בסופו של חודש פברואר – פורחות .

הוא אזור מודיעין ועמק איילון הסמוך. אזור פורה מאוד שהייתה בו התיישבות קדומה ועל כן ננטעו בו המון שקדיות שאת פריחתן הססגונית ניתן לראות בנסיעה קצרה ולהקדיש כיום טיולים באזור מודיעין.

לצורך כך ליקטנו עבורכם את שלושת המקומות המנתחים והשווים כדי לראות את פריחת השקד.

ויתרה מכך אפילו בנינו עבורכם מסלול לראות את השקדיות כך ניתן לשזור ביום אחד שלושה טיולי הליכה קצרים וקלים. שהמרחק בין הנקודות קצר ולא ידרוש מכם זמן רב. כדי להביט בכדורי הלובן הענקיים הללו התלויים על עצים.

הנקודה הראשונה נמצאת בתוך העיר מודיעין היא אחת היפות במסלול וגם הקלה מכולן.

שקדיות פורחות

גבעת התיתורה במודיעין

גבעה זו היא אתר ארכיאולוגי חשוב מאוד והתגלתה בו התיישבות ברצף של אלפי שנים. על הגבעה התגלו בורות מים רבים ,מתקני חקלאות כגון :גתות. הגבעה גדולה ובמרכזה יש שרידי מצודה המשקיפה במערב על אזור השפלה ומישור החוף ובאזור המזרח על הרי יהודה. לאורך המסלול ולמרגלות גבעת התיתורה יש מלא שקדיות ענקיות . שכעת פורחות ביתר שאת. ניתן לראות ריכוזי פריחה לבנים ענקיים . התלויים על השקדיות ונראות למרחקים.

אם מתקרבים אליהן ניתן לראות מלא פרחים לבנים יפהפיים וקטנים תלויים על ענפים ויוצרים מעין זר פרחים אינסופי.

ממש בכניסה לגבעה תראו כבר משמאלכם שקדיה ענקית ולאחר מכן למרגלות ולאורך הגבעה מלא שקדיות הפזורות במרחב.

איך מגיעים ופרטים על המסלול בקישור הבא : לחצו כאן. אפשר לטייל בגבעה יש מסלול מעגלי מונגש.

בית הקשתות

הנקודה השנייה הנמצאת במרחק נסיעה של כ 20 דקות לערך נמצאת ממש בסמוך ליישוב מבוא חורון – יישוב יפהפה ומיוחד הנמצא ממש על הגבול בין שפלת יהודה להרי ירושלים. אם תצאו  מהיציאה הדרומית של העיר מודיעין סעו כל הזמן על כביש שדרות החשמונאים .עד שתצאו מהעיר ותגיעו לכיכר. פנו פה שמאלה  לאחר נסיעה קצרה תראו משמאלכם מטע שלם של שקדיות. העניין הוא שאילו לא תמיד פורחות. ואילו שבבית הקשתות מקדימים אותן.

בנקודה זו פנו ימינה וסעו בדרך עפר כ 1.8 ק"מ. עד שתגיעו לבריכת הקשתות המכונה גם "בית הקשתות". מדובר על מבנה רומי קדום. שבתוכו יש בריכת מים בצבע טורקיז. מסביב לבריכה ולמבנה יש מלא שקדיות שפורחות במלוא הדר וחן.

מעבר לכך במקום יש מאגר יפהפה ומלא פריחות . המקום הוא חלק מפארק ענקי ויפה עם שבילי הליכה אפשר ללכת ולהגיע עד לפארק קנדה.

רוצים לדעת איך מגיעים למקום החלומי הזה ? לחצו פה. אפשר לטייל פה כמה שתרצו ברחבי האזור הכל כך מקסים ויפה הזה.

מאגר איילון – יער הלחי

הנקודה  האחרונה ליום הטיול שמרכז כל כך הרבה יופי של שקדיות פורחות. המלצה שלישית ואחרונה לפני שחוזרים הביתה היא מאגר איילון.  מרחק נסיעה של כחצי שעה מהנקודה הקודמת. מדובר על מאגר מים חורפי עונתי. שבחודשי החורף מתמלא מים רבים. ממש סמוך למאגר יש מעין חוף עם אבנים אפואות שעליו פורחות מלא שקדיות.אבל היופי האמיתי נמצא בנקודה ובשביל המשקיף על המאגר מלמעלה.

מדובר על מסלול הליכה יפהפה היורד מראש היער למטה עד למאגר. בדרך יש מלא שקדיות פורחות בלבן עז. שממש מאירות את הדרך. פריחת השקדיות כאן היא אחד מאתרי פריחת השקדיות מהיפים בישראל. כי היא משלבת גם מים ,גם נוף וגם מלא מלא פריחה.

באזור הייתה התיישבות קדומה ניתן לראות באזור בוסתנים רבים של זיתים ועצים וגם שרידים של מבנים.

איך מגיעים לפה : לחצו על הקישור הבא .

שימו לב כל יום טיול הפריחה שמצורף לעיל כולל נסיעות קצרות מאוד בין הנקודות וגם מסלולי הליכה קלים לבחירתכם.

מסלולים נוספים באיזור

מיקום במפה

דילוג לתוכן