עין הרועים גליל עליון

איזה מקום יפהפה וקשה לניחוש. אבל אתן רמז הוא בדרך רכס רמים זיהיתם?לא אז הנה התשובה : מעיין רועים

רקע על רכס נפתלי

אזור גליל עליון רכס הרי נפתלי וצוק מנרה. שרשרת מצוקים יפהפיים השוכנים על רכס רמים עליו נמצא צוק מנרה הידוע. את דרך הרי נפתלי אשר בגליל העליון, ניתן לעשות בכמה דרכים :רכיבת אופניים, רכב, ריצה, או הליכה.

אחד המונומנטים הבולטים שאין להפסידם בביקור בגליל העליון. הוא האריה השואג הנמצא בתל חי. אנחנו בחרנו להתחיל את המסלול בכניסה שלו מכביש 899. ליד קיבוץ יפתח ולסיימה בקיבוץ כפר גלעדי. ולשלב ביקור בתל-חי בנסיעה בדרך נופית. תראו תמונות נדמה כי נלקחו מתוך חבל ארץ אירופאי קלאסי.

פרות משוטטות בחופשיות ,מעיינות ,מצוקים מסלעים יפהפים, צמחייה עבותה. המסלול עובר בתוך רכס רמים אשר מלווה את המטייל לכל אורך המסלול (מרכס זה עושים מצוק מנרה).

בייחוד בתקופה זו של השנה בחודש אפריל בו הכל פורח, מלבלב וירוק.

רכס רמים

אשר בהרי נפתלי – צוק מנרה כפי שציינתי מיוער ברובו. הצמחייה מאופיינת בחורש ים תיכוני , אלה ארץ ישראלית , אלון מצוי, סירה קוצנית ולוטם ,לוע הארי, שיזף, עוזרר, שושן צחור ועוד.

רכס זה מצוי על גבול ישראל לבנון. כאשר במדרונות המזרחיים שלו מגיע עד לאזור עמק החולה. ניתן לתצפת מהמקום על קריית שמונה ועל עמק החולה בעונה זו של השנה מדובר בנוף ציורי ומיוחד במינו.

תופעה מעניינת נוספת שראינו במהלך הטיול ברכס רמים. אילו הם קינים המצויים בתימרות העצים אשר משווים לעצים מראה אימתני כפי הנראה שייכים לעופות דורסים.

הבאים בד”כ לאתרי קינון במקומות גבוהים. בעלי החיים האופייניים למסלול זה הם : צבאים ,שועלים ,שפני סלע ,דורבנים.

רכס רמים מסלול

עין רועים

נקודת חמד הראויה לציון במהלך הטיול שלנו היא עין רועים, שפותח בעזרת תמיכתה משפחה יהודית מקהילת לונדון, ובהחלט יכולה להיות נקודת מרגוע ועצירה להוציא פק”ל קפה.

האריה השואג

לאחר מכן מיד לאחר סיום המסלול הרכוב שכלל עצירות,  ביקרנו בכפר גלעדי באנדרטת “האריה השואג” לזכרו של יוסף טרומפלדור ,הלוחם המיתולוגי , אשר בקרב ההיסטורי על תל -חי, קיפח את חייו, זאת  במאבק עיקש וקשה על יישובי הגליל. אם כוחכם במותניכם ניתן לנסוע לצוק מנרה ולשלב. סנפלינג ופעילויות אקסטרים.

לאחר שסיימנו לעשות את דרך הרי נפתלי ורכס רמים, עם רכב פרטי וקינחנו באנדרטת תל -חי.

יום כיף בצוק מנרה

יום שכלל חוויות רבות כגון : טרמפולינה, חץ וקשת ,קיר טיפוס, מגלשות הרים ורכבל שווה במיוחד.

והחוויה הכי שווה שהיא אטרקציית אקסטרים מדהימה -סנפלינג מצוק מנרה. מדובר בגלישת מצוקים מאמצע ההר אשר לוקחת אתכם למסע מרתק מהאוויר למטה שלפניכם פרוסים נופיו של עמק החולה והגליל העליון, החזרה למעלה, כוללת טיול רגלי ההליכה ליד מוקדי הפריחה העונתיים במזג אוויר פנומנלי ונוח להפליא מוסיפה גם היא לחוויה בטבע.

והנוף מנקודת הגלישה על קצה המצוק פשוט מקסימה ויוצאת דופן.

 

מצוק רמים

בתקופה זו פורחים כאן אירוסים וצבעוניים. צוק מנרה הוא חלק מרכס הרים מרשים המתנשא לגובה של 1740 מטרים – הרכבל אשר משתרך מפסגת צוק מנרה עד למורדות הרי נפתלי  (קיבוץ מנרה) הוא למעשה הרכבל הארוך ביותר במדינת ישראל – כ 2000 מטר.

ישנה אפשרות גם לחובבי אקסטרים לעשות את צוק מנרה עם אופניים מלמעלה למטה, חוויה שווה ,ישנו שביל ייעודי, את האופניים ניתן להשכיר באתר עצמו.

אז בואו לבקר בגבול הצפוני של מדינת ישראל והתענגו על הנופים הסלעיים המדהימים הללו בחופשה הבאה שלכם וכחלק מטיולים בצפון שלכם. הכניסה לאתר צוק מנרה כרוכה בתשלום, וגם הכניסה למתקנים ולפעילויות השונות כרוכה בתשלום, אני מליץ לרכוש צמיד שמאפשר כניסה בלתי מוגבלת למרבית הפעילויות .

איך מגיעים לצוק מנרה

ממש לפני קרית שמונה(שעולים צפונה בכביש 90) וליתר דיוק, דרומית לפארק הגאולוגי בצומת בה נפגשים כביש  9779 וכביש 90 והכי פשוט בוויז : “צוק מנרה”.

מה בסביבה

שמורת נחל דןנחל שנירפארק החושים ; העין הכחולה.

תל חי האריה השואג

מסלולים נוספים באיזור

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן