ראש הנקרה

הגליל המערבי מדהים ביופיו, ראש הנקרה הנמצא בגובה רב. משקיף על כל מישור החוף אשר מעטר את הים כמו איפור על פניה של אישה יפה. הנקרות המרשימות גולשות מראש ההר היישר אל הים כמו רגלי פיל ענקיות.

סיור מאורגן בראש הנקרה

במסגרת סיור עיתונאים, עשינו את דרכינו בשעות בין הערביים לכיוון ראש הנקרה שם המתינה לנו מדריכה חביבה אשר הובילה אותנו למסע מעניין בקדוקודה של ישראל הלא היא פסגת ראש הנקרה. ירדנו ברכבל התלול ביותר בעולם אשר יורד אל הנקרות מגובה 70 מטרים מעל פני הים בזוית של 60 מעלות, תוסיפו את הנוף של ים אינסופי הנשקף מהקרוניות וקיבלתם חוויה ייחודית שאין לה אח ורע בשום מקום אחר בישראל ובעולם.

רקע גיאולוגי על הנקרות בראש הנקרה

הנקרות בראש הנקרה האטרקציה המרכזית שתפגשו כאן. והן תוצאה גאולוגית של תהליך שנמשך על-פני אלפי שנים, סדרת זעזועים תת-קרקעיים יצרו סדקים בסלע. המפגש המדהים והמרתק בין מים לסלעים (הנקרות) עשויים קירטון המיסו אותם. ויצרו בתוכם מחילות ומערות שעם השנים הלכו והתרחבו כתולדה של מי הים אשר היכו בסלע בעוצמה של 250 טון למטר רבוע. ומי הגשמים המחלחלים ממעל גרמו ברבות השנים לבלייה מתמשכת של הסלע. ויצרו כאן מארג מיוחד ומדהים ביופיו. משולש מעניין זה של ים -סלע- מי גשמים יצרו את הנקרות באופן טבעי.

רקע היסטורי -ראש הנקרה

מעבר להיבט הגאולוגי לראש הנקרה  יש פן היסטורי מעניין מאוד. עוד בתקופת השלטון הבריטי בישראל, שנות הארבעים בעת מלחמת העולם השנייה. נולד הצורך ליצור רצף יבשתי בין המזרח התיכון ליבשת אירופה. לצורך כך הביאו לכאן אלפי עובדים אשר במשך שנה סללו לא פחות מ- 240 קילומטרים של פסי רכבת שחיברו את מצרים עם חיפה, בירות וטריפולי שבלבנון דאז. נחצבו מנהרות מלאכותיות בסלע המשמשות את המבקרים כיום למעבר בין הנקרות.

בנוסף הונחו 15 גשרים לאורך תוואי הרכבת. הרכבת שעברה כאן שימשה את הבריטים בין השנים 1943 ל- 1948 לצרכים צבאיים, בקיץ 1944 הובאו יהודים ממחנות הריכוז ברכבת שעברה בתוואי זה. בחודש מרץ בשנת 1948 בשעה שהתחוללה סערה, פוצצו לוחמים מחטיבת כרמלי של ההגנה את הגשר סמוך לפתח המנהרה הגדולה ובכך הביאו לקיצה את התפשטות השלטון הבריטי על הגליל.

בנוסף התרשמנו במיצג אור -קולי מהעולם הקסום כאן, פסענו לאיטנו בחלק החיצוני של הנקרות והתמוגגנו נוכח פאר היצירה של הטבע- פסלי ענק דמויי רגל פיל ועוד.

שרידי מאובנים מוכיחים באופן מובהק שים התקיים פה בתקופה קדומה עד גובה המצפה העליון.

הרכבל בראש הנקרה

במקום יש אפשרות לשכור אופניים ולטייל לאורך הטיילת היפהפייה המתחברת לאתר אנו המשכנו לממד הקולינרי בסיור שלנו עלינו חזרה ברכבל.

מסעדת הצוק

מעל צוק ראש הנקרה שוכנת לה מסעדת שף מיוחדת במינה אשר משקיפה על נוף בלתי ניתן לתיאור במילים, שמה מסעדת הצוק, האוכל שהוגש לנו הוא המשך מתבקש לאנינות רבת הפנים שיש לאתר להציע, מתאבנים איכותיים וצבעוניים: סלטים עשירים של עגבניות, כרוב, סלט חצילים בטחינה ועוד.

משם העברנו הילוך למנות העיקריות שלא ביישו מסעדות מובחרות בתל-אביב באופיין אם זה אצבעות הסינטה ברוטב צי’לי, קבבוני בקר מעוצבים לתפארת ופטריות פורטובלו הנימוחות בפה, קרפציו סלק עם מלח גס. אני באופן אישי מאוד אהבתי את נתח חזה האווז הצלוי ומנת הניוקי – מנה טבעונית ברוטב קוקוס שכבשו את השולחן שלנו בתשואות בקו הסיום הוגש לנו סטייק אנטריקוט שהוכן במיומנות רבה תוך שמירה על כל טעמיו.

את המסע המוצלח שלנו בגג העולם חתמנו בקינוח מיוחד כדורי גלידה עם סופלה שוקולד פלחי תפוז ונגיעות שוקולד שעוטפות אותו. המסעדה כשרה למהדרין והיא אטרקציה בפני עצמה בייחוד בשעות שקיעת השמש.

לאחר רגעי התהילה שלנו על פסגת ראש הנקרה, אשר ברכס סולם, חזרנו לבית המלון, צוות הנהלת המלון והנהלת הרשת המסור בליווי מדריך המתין לנו והוביל אותנו לפינה מסתורית ומיוחדת במינה, לא הרחק מבית המלון, שהיא בעלת משמעות היסטורית כבירה.

סיור עששיות באקוודוקט - נהריה

מלון אקוודוקט ליד ראש הנקרה

את החופשה שלנו הקיץ פתחנו במלון אקוודוקט החדש השייך לרשת אוליב הנמצא מרחק קצר  מראש הנקרה. מדובר על מלון חדש לחלוטין השוכן בסמוך לקיבוץ רגבה. מיקומו האטרקטיבי מאפשר לנופשים בו להנות מכל העולמות: חוף אכזיב האקזוטי, מסלולי טבע ואתרים רבים ונוספים כגון :נחל כזיב, ראש הנקרה ועוד.

אם הגעתנו למלון, פגשנו במלון בעל חזות מרשימה ועיצוב מודרני הבא לידי ביטוי בתקרות גבוהות ואהילים בצבע זהב עם חוטי להט דולקים בתוכם כמו עששיות ענק יחד עם הנוף הירוק המקיף את המלון מכל עבריו, מקנים למקום אופי גלילי טיפוסי. את פנינו קיבלה מנהלת הקבלה באדיבות רבה תוך ציון שעות הפעילויות השונות של המלון; בריכה; חדר אוכל וסיור עששיות מיוחד במינו לאורחי המלון המתקיים כאן בערב שבת במיקום סודי ואותנטי.

ניכר כי הושקעה מחשבה רבה בתכנונו של המלון, כפי שנאמר “אלוהים נמצא בפרטים הקטנים” וכך רשת אוליב הקדישה מחשבה לכל פרט כאן מהקטן עד הגדול; הדבר בא לידי ביטוי בעיצוב הסוויטות אשר חלקן פונות לים ומאפשרות להתרווח במיטה ולחזות בים הנשקף מתוך החדר.

בעיצוב החדר כולו אשר מחופה בצבע חם של עץ, דמוי דק, השולט בכל פינה בסוויטה ; המיטה רחבת הידיים; חדר האמבטיה שגודלו כחדר; הסלון הגדול והמרווח מאפשר בשקט למשפחה בעלת ארבע נפשות לשהות בסוויטה בנוחות מרבית. המרפסת רחבת ידיים נמצאת מול הים הרגוע והשלו, התחושה של הפסטורליה מתפשטת ומורגשת היטב בתוך הסוויטה וברחבי המלון כולו.

בריכת השחייה

בריכת השחייה הינה בעלת הצללה המגינה על הנופשים מפני השמש היוקדת; טמפרטורת המים נוחה מאוד אינם קרים או חמים מדי; גובה המים המרבי בבריכה הוא 1.6 מטר-התאמה אופטימלית למשפחות עם ילדים ונערים; רצפת הבריכה עשויה מציפוי דמוי פסיפס בצבע כחול- לבן רך כמו חמאם תורכי; עמודי הבריכה המעוטרים מחזירות את הנופש לתקופה העותומנית שהייתה כאן לפני זמן רב; בקצה הבריכה יש אזור מיוחד עם זרמים למבקשים עיסוי לגבם המתייסר מעודפי לחץ מצטברים. הבריכה צופה על 14 וילות מפוארות עם ג’קוזי ובריכת זרמים לחפצים בחופשה אקסקלוסיבית ופרטית במתחם נפרד.

הרכבל בראש הנקרה

אמת המים עכו – כברי

מדובר על אמת מים עתיקה ומרתקת מהתקופה העותמאנית הבנויה מקשתות שתפקידה היה העברת מים מכברי לעכו, תכנון מופתי שנעשה כאן ממחיש עד כמה הושקעה מלאכת מחשבת בתהליך תכנון השיפועים מדויק מאוד כך שהמים יעברו בבטחה את המסלול הארוך הזה בתוך אמה שאורכה בסה”כ 35 סנטימטרים וסיפקה מים לתושבי העיר. עברנו בין הקשתות ששוחזרו כאן באופן מדויק חווינו פעילויות ברוח התקופה כגון בניית קשת מחלקי עץ. הסיור כולו לווה עם עששיות מה שנתן אווירה מסתורית ונעימה מאוד לסיור.

סיור עששיות – פסטיבל זריחה

הסיור לווה במדריך מטעם רשת אוליב שניתן כחלק מחבילת האירוח כאן לאורחי המלון בלבד, סיור עששיות רווי חוויות והפעלות חושיות מעניינות, מומלץ בחום לילדים ולכל המשפחה. לאחר תנומה קצרה במיטה הנוחה המשכנו את החגיגה הגלילית בשעה 4:00 לפנות בוקר נסענו לחוף אכזיב לצפות בהופעה חיה נהדרת של אברהם טל שהסתיימה בזריחה והייתה חלק מסדרת הופעות במסגרת לילה לבן באכזיב עם אמנים טובים ורבים אחרים כגון : אתניקס, שרית חדד ועוד.

ארוחת הבוקר

משם חזרנו לבית המלון לארוחת בוקר עשירה ומגוונת שבהתרשמותי מוכיחה עד כמה השירות של רשת אוליב ייחודי, עמוק מגוון ומותאם כל- כך לקהל הישראלי

סיור עששיות באקוודוקט

מידע נוסף

אשר בבית המלון הזה נותן מענה למשפחות ולזוגות, במיקום מנצח סמוך לאכזיב, ראש הנקרה, קיבוץ חניתה ושלל אטרקציות שבגליל המערבי. לאורח יש בהחלט את “החופש לבחור” את סגנון האירוח המועדף עליו משלל בתי המלון של הרשת הפרוסים מן המרכז הצפון: אורבני, כפרי ואקסקלוסיבי. מלון אקוודוקט מאפשר בנוסף לשהייה בו להנות מסביבה אטרקטיבית ומושכת של טבע וים תכול.

בנוסף במלון ישנם מתקנים נוספים כגון ג’ימבורי לקטנטנים וסמוך למלון ישנו ספא אשר לאורחי המלון הוא בתוספת של 40 ש”ח לאדם בלבד. לסיכום החוויה: חופש בלתי רגיל בגליל – חוויה מושלמות למשפחות מטיילות החפצות לשלב טיול בצפון עם לינה במיקום מושלם הקרוב לכל האטרקציות התיירותיות שיש לגליל המערבי להציע.תמונות בית המלון הן באדיבותו של יובל הנדלר.

 מה בסביבה

עין חרדליתשמורת אכזיבמערת קשת.

מסלולים נוספים באיזור

דילוג לתוכן