עין דובק
נרד שמאלה עם השלט לתוך שביל צדדי אשר מכניס אותנו ממש אל תוך השמורה הכל כך יפה הזו המספקת למטייל חוויה פרחונית , לצד נוף הררי טיפוסי ושבילים חומים חרוטים בתוך סביבת עצים ושיחים המקנים לאזור ניחוחות וארומה אירופאית  קלאסית. המשוואה של קור + משקעים שווה ירוק ופורח עובדת פה יפה מאוד.
לאחר הליכה מהנה ולא תלולה מאוד במורד ההר ובחריצים שנוצרו פה באדמה מתגלה הבוטניקה במלוא עוצמתה עד שמגיעים  למקור מים שם העלילה מקבלת טוויסט  בדמות של המעיין הראשון : עין סג’מה, מעיין מרשים ועמוק במיוחד עם נביעה הסמוכה לו. תענוג בימי הקיץ הלוהטים. בסביבת המעיין שנבנה כאן ע”י תושבי הגוש הוכשרו שולחן פיקניק מעץ, נדנדת עץ ופינות ישיבה. המקום נקי ומטופח.
המעיין נובע מתוך הקיר וזורם בתעלה קטנה ומיוחדת הישר לתוך בריכה עמוקה וקרה כקרח בגודל 2X2 ובעומק של כ- מטר ושמונים. סביב המעיין צמחייה עבותה הכוללת בין השאר גם גפן.
כמו שעינכם רואות המקום הוא פשוט “נירוונה”.עין ס’גמא, בתרגום מערבית, עין הצבאים, השם הוא על שום הצבאים שמסתובבים פה לעיתים. שם נוסף למקום הוא עין יצחק, על שם יצחק וינשטוק שנרצח בפיגוע טרור. לאחר הביקור המוצלח שלווה גם בחייל וחיילת שהוצבו כאן במהלך החג לשמור על המבלים במקום,  שמנו פעמינו בהמשך השביל, מטה אל הוואדי שם מחכה לנו הפתעה נוספת , בריכת דובק. המים שיוצאים מהנביעה של עין סג’מא  ממשיכים מהבריכה הסמוכה מטה בוואדי ומתנקזים אל בריכת דובק. בריכה זו היא בריכה עגולה ורחבת ידיים שלצידה עובר תוואי הוואדי. סמוך לבריכה הוקמה פינת חמד עם שולחן, חייב לציין שהמקום מאוד מטופח ומזמין ועטוף כולו בצמחייה ירוקה דומיננטית.
גם כאן המים מאוד קרים ובתקופה זו של השנה שקר עדיין בחוץ, הבריכה עצמה ריקה מאדם כך עומדת בריכה כה יפה מיותמת וגלמודה ממתינה בשקיקה לימות הקיץ החמים בה יפקדו אותה אנשים וגם קצת חרקים..הפריחה והירוק מסביב מחזקים את התחושה שמדובר בתופעת טבע – אוטופיה במלוא מובן המילה.
חזרנו מאותה דרך שבאנו בעלייה כמובן, תוך שנהנים מהנוף המשכר והפריחה המרהיבה שכרגע נמצאת בשיאה. משם נסענו למקום מיוחד במינו, חוות ארץ האיילים –  החווה נמצאת בתוך יער עציון ובתוכה אטרקציות ופעילויות אקסטרים המיועדים לכל המשפחה. איך שנכנסים לתוך החווה מוצגים לראווה מכוניות עתיקות מתוך מוזיאון האספנות הנמצא כאן.
בצידה השמאלי של החווה הגדולה חי בר עם שלל בעלי חיים : תוכים; גמל; איילים; חיות משק כגון: עזים; ראמים; סוסי פוני; לאמות ועוד.
בתוך  המתחם רחב הידיים הכולל בין השאר פינות פיקניק חלקן מקורות וחלקן פתוחות בתוך היער (בשטח החווה). ישנו גם פארק אקסטרים, שאם אתם שואלים אותי הוא הסיבה האמיתית להגיע לכאן עם המשפחה. מתחם האקסטרים כולל: קיר טיפוס; אומגה 140 מטר; פארק חבלים; טרמפולינת בנג’י; סווינג 360 מעלות וגולת הכותרת של המקום היא האומגה הגדולה ביותר שקיימת בישראל – אורכה 400 מטר והיא נישאת כ- 150 מטרים מעל פני האדמה.
הדבר המדהים והחוויה החרוטה  בזיכרוני לטובה מחוות ארץ האיילים היא אומגת 400 מטרים , חוויה בלתי נשכחת של גלישה על אומגה בין שמים לארץ שלרגלך יער ירוק ומרשים ומלפנייך פרוס עמק האלה במלוא הדרו.

בצידו השני של ההר המתין לנו רכב ספארי שלקח אותנו חזרה, חייב לציין שגם כאן הופתעתי לטובה מרכב גדול ומרשים עם מושבים נוחים לישיבה בתוכו, שחוצה את יער עציון בשבילים מעוקלים ואת ליבם של הילדים מרטיט מהתרגשות – עוד חוויה מבית ארץ האיילים. עוד במקום רכבת שעוברת מסביב לשמורה אחת לשעה.

חוות ארץ האיילים
לסיכום : גוש עציון הוא חלקת אלהים אשר מחייבת הגעה לכאן עם בימי חול המועד או בימי חול ושישי, המעיינות סביב, הנופים וכמובן חוות ארץ האיילים אשר בכפר עציון  שהיא מעין מיני -מדינת ילדים עם אטרקציות וחוויות אקסטרים לכל  המשפחה ובייחוד לילדים/ות ונערים/ות בכל הגילאים.
פרטים : חוות ארץ האיילים – כפר עציון (כ- 15 דקות נסיעה מירושלים).
שעות פתיחה : א’-ה’ 9:30-17:30 בחורף 16:30. ימי ו’ 9:30-13:30.

מחירים : כניסה לחווה בלבד – 15 ש”ח לאדם מגיל שנתיים. כניסה עם צמיד לכל המתקנים למעט אומגה 400 מטר – 80 ש”ח לילד (אך ורק בימי חול המועד ) כל שאר ימות השנה הכניסה לחווה היא ללא תשלום והתשלום הוא לפי מתקן/אטרקציה שנעים בין 10 ל 25 ש”ח למתקן.  אומגה 400 מטר – 100 ש”ח (כאשר המשקל של הגולש פחות מ 45 ק”ג עליו לעלות עם בן משפחה / חבר נוסף). בכל אופן המחיר הוא 100 ש”ח פר גלישה. ישנה אפשרות לעלות רק לחלק מהמתקנים כאשר באופציה זו  לכל מתקן יש מחיר נפרד.

טלפון : 02-5709768.
איך מגיעים בוויז : חוות ארץ האיילים. למי שאין וויז ולפרטים נוספים, הוראות הגעה  מפורטות באתר האינטרנט של החווה לחץ כאן : חוות ארץ האיילים.

עוד במקום: אירועים בטבע, מוזיאון אספנות, חאן עם לינה.
הוראות הגעה למעיינות: נגיע לצומת כפר עציון/ בת עין שם נפנה ימינה נפגוש מגרש חנייה שלידו עץ עם פינת ישיבה, נחנה את הרכב שם ומשם נרד דרך השביל למעיינות . משך זמן : כשלושים דקות עד המעין התחתון ובחזרה. למי מתאים : כולם למעט מוגבלים פיזית.
מה בסביבה:

מסלולים נוספים באיזור

דילוג לתוכן