תוואי הטיילת החדשה בתל אביב

טיולים בימי שישי תפסו תאוצה בעידן המודרני שהביא עימו את קיצור שבוע העבודה ל 5 ימים. אפשר לעשות טיול רומנטי בשישי בבוקר שכולל גם ביקור באיזה פטיסרי נחמד או בית קפה הנמצא בגן בחוץ. האנרגיה של יום שישי מצויינת בדיוק לפני המפגש עם שבת.

זה כיף לטייל ואז יום אחרי להיות בחופש ואז לנוח. זה היתרון הגדול טיולים בארץ בימי שישי.

רבים עדיין שבויים בקונספציה שגורסת לטייל בשבת זה טוב יותר כי יש יום מלא. לעומת שישי שזה חצי יום כי מי לא רוצה להיות עם המשפחה בערב שבת.

אבל שוכחים לרגע קט כי יום שבת עמוס הרבה יותר  במטיילים. למשל אם תטיילו בנחל אוג ביום שישי סביר להניח שיהיה ריק. וביום שבת תצטרכו לעמוד בתור כדי לעבור את הסולמות והגבים שבו.

רבים מנצלים את יום שישי לקניות ,סידורים , ניקיונות וכדומה. ובשבילכם אילו שפנויים ביום זה ויכולים לטייל זה מה שנקרא "פול האוס". גם להנות מהטבע וגם לא להיות עם כל עם ישראל.

אפשר לצאת עם בן או בת הזוג לטיול בשישי בבוקר לאחר הקפצת העוללים לבית ספר. וכאן צריך להיות יצירתי למצוא מקבץ מסלולים קצרים שיתנו בשקט ובנחת חצי יום טיול להסחת הדעת ולמתן רוגע נפשי.

קיבצנו עבורכם מספר אפשרויות לטיול מומלץ בימי שישי , להתחיל על הבוקר.

באזור המרכז יש מלא מסלולים העונים לכך.

נוף לים מהפארק החופי

הצעה לטיול שישי

אפשרות ראשונה להתחיל בטיילת החדשה של תל אביב – שמה "הפארק החופי". היא מאובזרת בשביל הליכה מונגש לנכים ועגלות ילדים. מסלול לאופניים ומסלול להולכי רגל לא מונגש הכולל גם מדרגות עץ. במהלך המסלול על הטיילת היפה תהנו מנוף של הים התכול. המסלול מתפתל עולה ויורד עובר בנקודות נוף מרכס הכורכר המקביל לרצועת החוף. עליו נבנו מרפסות פתוחות וספסלי ישיבה אל מול הים. הטיילת הנפלאה הזו מתחילה בחוף תל ברוך ומסתיימת בחוף הצוק הדרומי בהרצליה.

הטיילת מוארת גם בשעות הערב, המסלול הוא קווי כך שיש לחזור לנקודת ההתחלה.

בסוף המסלול יש בתי קפה לאורך החוף מומלץ לשבת עם בן או בת הזוג לארוחת בוקר של שישי בבוקר. ולהנות מהים .

הסבר על מסלול זה : לחצו על הקישור.

יער צרעה

אפשרות שנייה שבאה בחשבון כטיול שישי חביב לשעות הבוקר עד הצהריים ביקור ביער צרעה ודרך הפסלים ,אפשר לנסוע עם הרכב לאורך שבילי היער הכוללים : עצים יפים , נופים מסביב של עמק האלה. כמו כן ישנם פסלים אומנותיים שהוצבו לאורך כל הדרך. היער נמצא ליד העיר בית שמש ולא הרחק מצומת נחשון באזור השפלה.

אפשר לטייל בתוך היער ביחד או לשבת לפיקניק באחד השולחנות הפזורים ביער. ולקנח בתצפית על כל אזור השפלה בהר תנופה הנמצא בקצה היער . לפרטים על המסלול הזה לחצו על קישור זה.

המסלול בנחל קטלב

אפשרות שלישית לטיול שישי בבוקר יכולה להיות מסלול הליכה של כ 3 שעות. אם אתם אוהבי לכת ההמלצה שלנו על מסלול שווה ומיוחד היא על נחל קטלב הנמצא בהרי ירושלים. זהו מסלול קווי במהותו ויורד מאזור מסעדת בר-בהר המיתולוגות בתוך שמורת הרי יהודה. למטה ישירות במסלול מסומן עד המפגש עם נחל שורק.

אם הגעתם עם רכב אחד יש שביל חזרה העולה למעלה, זהו בילוי המתאים לאוהבי לכת ומתאים בעיקר בין החודשים סוף ינואר לתחילת אפריל שיש המון פריחה ומזג האוויר משובח.

למסלול המלא.

המסלול הרביעי והאחרון שיכול להתאים כטיול ביום שישי הוא שביל המערות באזור הצפון ביער קרן הכרמל. זהו מסלול קל מאוד ומעגלי המתאים גם לילדים ומבוגרים שלא רוצים ללכת הרבה ולהרגיש טבע ואוויר פתוח משובח. המסלול כולל כמה מערות קדומות פריחות עונתיות, שביל הליכה ויער צפוף וגדול שיעטוף אתכם לאורך כל הטיול.

להסבר מלא היכנסו לקישור הבא.

מסלולים נוספים באיזור

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן