לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

שמורת תל אפק - ירקון

מי מאיתנו לא "מתחרפן ", סליחה על הביטוי במחשבות בלתי פוסקות מה אעשה עם הילדים בשבת? איפה אפשר לטייל איתם? הילד הגדול לא אוהב את הטיול הזה ? והקטנה נצמדת לטאבלט כמו תנין שלא מרפה מהטרף שלו.

שלא נדבר על זמני נסיעה מטורפים כדי לראות נחל בצפון ? או שמורת טבע בדרום.

בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם רשימה מפורטת של מקומות טיול במרכז. שאפשר בשקט להעביר יום שלם עם הח'ברה שלכם.

הנה רשימה אולטמטיבית לטיול לשבת עם ילדים במרכז :

ההמלצה הראשונה שלנו היא במקום שלמעשה מתאים לבילוי כל ימות השנה  :

גן לאומי תל אפק . ובכן מדובר על שמורת טבע מסודרת ומאורגנת של רשות הטבע והגנים הכוללת מסלול טיול בקרבת נחל הירקון. ניתן אפילו לעשות טיול עם העגלה להתרשם מהשרידים של מבצר אנטיפאטריס הנמצאים בשטח הגן הלאומי. אחר כך אפשר לעשות פיקניק בכיף כל המשפחה מתחת למבצר יש מלא שולחנות . כמו כן יש בגן הלאומי אזור למשחקי ספורט , פארק שעשועים והכי חשוב שירותים.

הגן הלאומי נמצא ממש סמוך לראש העין כך שמכל נקודה באזור המרכז זו ממש נסיעה קצרה וקלילה. כל הילדים המציאו מה לעשות ,חלק ילכו לראות את הדגיגים והברווזים הסומכים בבריכה ענקית שהיא חלק מנחל הירקון. חלק יהנו להשתעשע בפינות השונות שבמבצר ולהציץ מהחרכים החוצה. וחלק יהנו לשחק בכדור ברחבי החורשה בה נמצא הגן. ואתם תוכלו לשבת לשתות קפה ולהוציא מהצידנית את הארוחה שהבאתם מבעוד צועד. למאמר השלם על המקום : לחצו כאן.

נופר צהוב -גן לאומי ירקון

ההמלצה השנייה שלנו ממש נמצאת קרוב לפה , כל שעליכם לעשות הוא לצאת משטח הגן הלאומי לפנות שמאלה לנסוע לאורך הגדר של הגן הלאומי עד שתגיעו לשלט האמור שאין כניסה וכן שילוט על כך שזהו חניון לילה למטיילים . מפה הליכה קצרה ואתם תגיעו לאחד המקומות היפים ביותר באזור המרכז שלסתות ילדיכם יפלו מרוב תדהמה .זוהי בריכת הנופרים מדובר על בריכת מים טבעית מקסימה המים צלולים מאוד כי מדובר בשמורת טבע ובבריכה מוגנת כי יש דגים וצמחייה בסכנת הכחדה.

ההליכה לנקודה היא כ 20 דקות לערך לכל כיוון אפשר גם להגיע מהצד השני וללכת פחות . כדאי להגיע בתקופת פריחת הנופרים בשיא הקיץ ולראות כיצד מאות נופרים פורחים בצבע צהוב על פני המים. ובינהם מלא דגים יפהפיים.

להסבר מלא על איך להגיע למקום : לחצו פה.

נחל רבה -ראש העין

ההמלצה השלישית ממש קרובה לגן הלאומי בו ביקרם קודם לכן.  14 דקות נסיעה בלבד וזה לא דורש יותר מדי מאמץ . שם המקום אגם הצלילים של ראש העין. בחורף זורם מתחת לטיילת יפה בה הפארק עובר נחל רבה זהו אחד מיובליו של נחל הירקון .שכידוע נשפך בסוף לים. אפשר לעמוד בקצה הטיילת ממש ליד יש חנייה ולהביט בזרימת הנחל ובברווזים השוחים בו. אפשר גם ללכת לאורך טיילת של הפארק העוברת לאורך הנחל.

לפרטים על אגם הצלילים ונחל רבה היכנסו לכאן.

 

נחל מזור

ההמלצה הרביעית שלנו אליה תוכלו לנסוע ישירות מפה אך היא תקפה רק בתקופת החורף זה לראות את נחל מזור אשר זורם בחורף מתחת ליישוב אלעד הנמצא מרחק נסיעה קצר מהנקודה הקודמת. וליתר דיוק 18 דקות נסיעה.

נחל זה הינו אחד מיובליו של נחל הירקון בתקופת החורף הנחל זורם ומתפתל בתוך יער קולה.

אפשר לשלב גם מסלול הליכה קצר בתוך היער או להסתפק בהצצה חפוזה על מי נחל מזור הנמצא למרגלות היער. רבים לא מכירים את המקום ומומלץ מאוד לשלב טיול בתוך היער בו נמצאת אנדרטת הכ"ח , מערת עטלפים ,שרידים של התיישבות קדומה.

כמו כן יש ביער שביל מיוחד הנקרא "שביל אלכסנדרוני" .אפשר לנסוע עם הרכב ברחבי היער להנות מהפריחה הססגונית ומשלוליו המים. אל תשכחו להביא לילדים מגפיים שיקפצו בתוכן זה כיף לא נורמלי.  אם אתם רוצים רק להגיע לנחל מזור : לחצו כאן.

אם תרצו גם לשלב את יער קולה ואולו ללקט גם קצת פטריות על הדרך בין עצי האורן אז לחצו פה וקבלו מידע מלא אודות היער : לחצו פה.

ואם זה גדול עליכם אז פעם הבאה.

אילו ארבעת ההמלצות המנצחות שלנו לטיול לשבת עם ילדים במרכז.

מסלולים נוספים באיזור

מיקום במפה

דילוג לתוכן