לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

הנוף מהתיתורה

העיר מודיעין הוקמה כעיר חדשנית בשנת 1993 והיא נחנכה במעמד ראש הממשלה דאז יצחק רבין.  העיר מודיעין נקראה כך על שום העיר המקראית העתיקה מודיעים שהייתה כאן. מתתיהו החשמונאי וחמשת בניו התגוררו כאן. למתתיהו היה תפקיד חשוב בהמנהגת והובלת מרד החשמונאים כנגד הממלכה הסלאוקית(היוונית).

כיום מודיעין שאוחדה עם היישובים מכבים ורעות הסמוכים הפכה לעיר ואם גדולה בישראל הנמצאת באזור השפלה בין ירושלים לתל אביב.

בתוך העיר הנמצאת באזור עם המון טבע ונחל ענבה הזורם בחורף חוצה אותה , ישנם כיום הרבה פארקי טבע , פארקים ואתרים ארכיאולוגיים. אגדנו עבורכם מספר המלצות לטיול יומי בתוך העיר מודיעין.

חשוב לציין שישנם מספר אתרים שההגעה אליהם מומלצת בחורף שהם מוריקים וכוללים פריחה יפה . אך גם במהלך שאר עונות השנה ניתן להגיע ולהנות ממה שישי להציע.

בגלל מיקומה של העיר מודיעין , נגשרת חשיבותה. ברחבי העיר נמצאו אתרי ארכיאולוגיה עם שרידי התיישבות מעניין וקדומים.

נתחיל מהאתר הכי מזוהה עם העיר מודיעין וזו גבעת התיתורה.

גבעת התיתורה

גבעה זו הינה גבעה מרשימה הנמצאת לא הרחק מהכניסה בעיר באחת מהנקודות הגבוהות ביותר בעיר ובאזור. מעבר לכך שיש ממנה נוף חלומי ומשגע במזרח של הרי יהודה ובמערב של חלק מאזור השפלה והחוף.

בגבעה נמצאו סממנים להתיישבות קדומה עוד לפני 6000 שנה.  בכניסה לגבעה יש חנייה חינם כולל חניית נכים. יש בה פינה לפיקניק בכניסה. אפשר לטייל בשבילים השונים שסומנו בה. יש כאן הרבה מה לראות אם זה בורות מים קדומים, צמחייה קדומה .
בכניסה יש תצוגה של מתקנים חקלאים משוחזרים. מרבית האתרים בגבעה משולטים ויש הסברים מלאים גם על קרבות לכיבוש המקום במבצע דני.

להסבר על גבעת התיתורה היכנסו לקישור הבא: לחצו כאן.

האתר השני שמומלץ מאד לבקר בעיר מודיעין במסגרת הטיול היומי שלכם פה היא גבעת שר.

גבעת שר

גם בגבעת שר נמצאו שרידים ארכיאולוגים רבים המלמדים על התיישבות ענפה. במקום ישנם סימנים לפעילות חקלאית רחבה ורבה מאוד.. אם זה גתות שנמצאו כאן. שומרות , בוסתנים ,בורות מים . עצי חרוב ועוד. המסלול בגבעה הינו מעגלי וקצר פחות משעה הוא מסומן בסימון שבילים ירוק ושחור. לאוהבי לכת יש אפשרות להאריך את המסלול וללכת מכאן לעוד טיולים.

להסבר מלא על גבעת שר לחצו פה.

האתר הבא שנמצא גם לא הרחק מכאן הוא "הגבעות הדרומיות" מדובר על אחד המקומות שזכו לעלות לכותרות במסגרת רצון של גורמים שונים להקים כאן שכונה שלבסוף תוכנית זו נדחתה בגלל מאבק קשה של הארגונים הירוקים.

הגבעות הדרומיות

הגבעות הדרומיות נחשבות לאתר עם פריחה רבה ויפה בסתיו יש כאן מלא חצבים ואילו בחורף מרבדי כלניות בכל פינה. גם כאן נמצאו שרידי התיישבות רבים המלמדים על כך שכל אזור מודיעין על כל חלקיו היה מיושב בגלל מקורות המים שהיו מתחת לאדמה. בגלל הגשמים הרבים שירדו כאן. שנית  הגובה הרב יחסית לאזור השפלה שאיפשר תצפית טובה. ושלישית האדמה הטובה שאיפשרה גידולים חקלאים.

בגבעות ישנם הרבה מסלולי טיול מסומנים שיובילו אתכם לפינות שונות ויפות ברחבי האזור. למשל בורות מים שבחורף מתמלאים במים. בוסתנים, מערות ועוד.

להסבר על המסלולים השונים שניתן לעשות בגבעות הדרומיות.

לחצו פה.

אתר רביעי שיחתום את הטיול היומי שלכם בעיר מודיעין , הוא גבעת הברפיליה. גם כן גבעה מרשימה הכוללת המון שרידים ארכיאולוגים הנמצאת בחלק המערבי של העיר.

גבעת הברפיליה

גבעה זו נשתמרה וגם עליה היה איום של בניה , אך בגלל הגובה שלה מגוון החי והצומח , הארכיאולוגיה. כל אילו אפשרו את השארתה כגבעה עם ערך טבע גבוה. הגבעה נמצאת סמוך לשכונת אבני חן במודייען. שכונה גדולה מאוד יחסית בעיר.

גבעת הברפיליה הינה גבעה וללת מגוון רחב של צמחייה למשל בחורף פורחות כאן כלניות ורקפות. בראש הגבעה יש עץ חרוב עתיק מאוד נמצאו בה בורות מים רבים ומערות.

יש בה גם מגוון רחב של בעלי חיים כגון :שועלים ,תנים, עקרבים צהובים , נחשים ועוד. בגבעה יש מסלול מעגלי עם שביל הליכה .

להסבר מלא על הגבעה היכנסו לקישור הבא : לחצו כאן.

מסלולים נוספים באיזור

No results found.

מיקום במפה

דילוג לתוכן