לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

סימון שבילים פארק בית שאן

טיולי יום לגימלאים הפכו פופולארים בעידן זה מכמה סיבות :

  1. הגידול בתוחלת החיים הממוצעת של אנשים בארץ ובעולם.
  2. העלייה ברמת החיים .
  3. רמת המודעות לטיולים במגמת עלייה דבר שבא לידי ביטוי ברמת ההתעניינות והבישקוש העולה במוצרי טיולים כגון :נעלי הליכה, מקלות הליכה, תיקי גב ועוד. בקרב גימלאים.
  4. הרשתות החברתיות מפגישות בין גימלאים רבים לטיולים משותפים – רבים מהם לא הכירו אחד את השני לפני כן.

כל הסיבות הללו ואחרות הביאו לגידול רב היקפי טיולי יום לגימלאים. טיולים שכאילו אפשר לעשות בכמה פורמטים , זוג או חברים גימלאים המחליטים לצאת יחד לטיול בארץ באחד המסלולים או אפילו לעשות את שביל ישראל.

חלופה נוספת היא קבוצות גימלאים המתגבשות תחת קורת גג של מועדוני גימלאים בערים השונות. ושלישית התארגנויות של מקומות עבודה כמו למשל וועדי עובדים של בנקים גדולים שלהם וועד עובדים חזק.

הדואג לגימלאים למורי דרך ,לאוטובוסים לארוחות ולכל הפרמטרים לקיים טיול יום נאות ומהנה לגימלאים.

היתרון הגדול במקום הגימלאים יצטרכו להגיע עם מזוודות לכמה ימים הכוללים לינה. הם מביאים איתם תיק צד נהנים מטיול מרוחק ושבים בסופו הביתה לפינה הנוחה והטובה שלהם.

מצפה רמון

המלצות ואפשרויות לטיולי יום עבור גימלאים

טיול יומי בצפון –

אפשר לעלות עם אוטובוס לאזור אצבע הגליל ולטייל בהרבה מקומות המתאימים לגימלאים כמו למשל שמורת הבניאס שהתברכה במים רבים כל ימות השנה. בשמורה שבילים ומסלולים טובים המאפשרים הליכה נוחה וטובה להסבר על שמורת הבניאס היכנסו לקישור הבא  : לחצו פה.באותו יום אפשר גם לעלות לחרמון ולהנות מהשלג הישראלי שלנו בתקופת החורף – ממש כמו חו"ל. חלופה נוספת היא להגיע לגליל העליון לאזור מטולה לשמורת נחל עיון או לעלות לצוק מנרה היפה ולצפות על עמק החולה.

טיול יומי בדרום –

אזור מצפה רמון התברך בהמון אפשרויות לטיול עבור גימלאים למשל : מכתש רמון  -אפשר ללכת לאורך הטיילת שעוברת על המצוק כולה מונגשת וקלה להליכה. אופציה נוספת היא להיכנס למרכז המבקרים ע"ש אילן רמון בו מוקרן סרט על ההיוצרות של המכתש ועל חייו של אילן רמון האסטרונאוט הישראלי הראשון שטסס לחלל.  לפרטים לחצו פה.בנוסף אפשר לשלב טיול בשמורת עין עבדת -שמורה יפהפיה הנמצאת במורדות של מצוק הצינים סמוך למדרשת בן גוריון במקום מסלול יפהפה עם יעלים בשולי השביל בריכת מים ומפלים.

לאוהבי ארכיאולוגיה אפשר גם ללכת לעיר הקדומה עבדת – עיר קדומה שהיום מנוהלת ע"י רשות הטבע והגנים ויש בה המון המון אפשרויות לצלול לנבכי ההיסטוריה ולראות שרידים של כנסיות ביזנטיות.בורות מים , מבני מגורים ,שרידים של יישוב יהודי ועוד ועוד.

מבט על מכתש רמון מגן הפסלים

ואם אתם גימלאים שאוהבים טיולים למטיבי לכת יש חוגי הליכה ומסגרות מסודרות שמפעילות עןם הדרכה מסודרת הליכה במקטעים של שביל ישראל.

טיול יום במרכז הארץ –

באזור המרכז ישנם לא מעט אפשרויות לטיול ובילוי עבור גימלאים ובהחלט אפשר לכבות יום טיו לגימלאים. למשל ללכת לגבעת נפוליאון ואזור פארק הירקון יש המון מה לראות באזור זה למשל : פארק צפרות ,7 הטחנות על נחל הירקון ועוד ועוד הנה הסבר. לחצו פה.

אפשרות נוספת היא להגיע לכפר הבפטיסטים הנמצא סמוך לגן לאומי מקורות הירקון שם ישנם שרידים מתקופת הבריטים ומבנים כגון : טחנות קמח שהופעלו בעבר ע"י כוח המים .אפשרות מענינת לטיול גימלאים יומי בתוך המכלול הזה היא תל אפק – מדובר על מבצר יפהפה שלמורדותיו בריכה תכולה של מים – הניזונה מנחל הירקון הנקי.

בריכות נופרים במקורות הירקון

לסיכום

טיול יומי לגימלאים יכול לכסות הרבה חלקים מהארץ – הוא יכול להתחיל בבוקר ולהסתיים בסוף היום. פשוט מאוד עם אורטובוס שאוסף את כל הגימלאים מתחנות שונות בערים מרכזיות שלבסוף לוקח את כולם לטיול באזור ממוקד בישראל.שם יוכלו בנחלת להנות מהסיפורים על ישראל ומנופיה היפים.

מסלולים נוספים באיזור

מיקום במפה

דילוג לתוכן