זו’ל וורן עשה זאת 80 יום מסביב לעולם -אתם יכולים לעשות זאת בשעה.-טיס בכדור פורח ביתרונות רוחמה אשר בנגב.
טיולים בנגב, הפעם נטייל למחוז מעניין, ייחודי בעל אופי הרפתקני, בדרום הפרוע. כדורים פורחים ביתרונות רוחמה, באביב, כמו פטריות אחרי הגשם, השמים מלאים בכדורים פורחים, האזור כולו, תוואי השטח, המרחבים האינסופיים, שדות החיטה, נותנים דרור לנפש ומהווים אתר טיולים בפני עצמו. אם אתם רוצים להיות חלק בלתי נפרד מפסטיבל דרום אדום, אז נכונה לכם חוויה נוספת, מפגן הכדורים הפורחים.

מדי שנה מתרכזים להם באזור ביתרונות רוחמה, כדורים פורחים,המוסיפים צבעים, לחגיגה הירוקה של השדות האינסופיים שמסביבכם ולשמים התכולים. ישנם כ- 2 מטסים מידי יום במהלך כל הפסטיבל אחד בשעות הבוקר המוקדמות ואז ניתן לראות את הזריחה מהשמיים חוויה שמימית תרתי משמע.

 

והמטס השני יוצא בשעות הערב ואז תרוויחו ביושר לראות את השקיעה מגבהים חדשים. בכל אופן מומלץ להגיע למטס כשעה לפני ההמראה. תהליך המטס דורש הכנה מוקדמת ,בה כדאי ליטול חלק, החלק הראשון פורסים את הכדורים על פני השטח, לאחר מכן מנפחים אותם באמצעות גז. ואז מייצבים אותם כמטר מעל פני הקרקע, מכאן השמיים הם הגבול.

אגב אם בא לכם להטיס כדור פורח ולא רק לטוס בכדור פורח, אז הדבר דורש רישיון טייס ישראל על כדור פורח הניתן ע”י רשות התעופה האזרחית, בכל אופן מדובר על קורס קצר הכולל כ -10 שעות טיסה ותנאי קדם.

 

אירוע מטס כדורים פורחים בבתרונות רוחמה, כזה כפי זה שצולם פה, מתרחש אחת לשנה בתום החורף ובתחילת האביב, האירוע הוא בחינם ומתאים לכולם. כמה המלצות : יש להחנות את הרכב במקום מרוחק מהאירוע כי יש פקקים בחזור, כדאי מאוד להתמקם בקרבת הכדורים כדי לראות את ההמראה, או באחת הגבעות הקרובות. הוראות הגעה : יש להגיע לקיבוץ רוחמה מצורפת מפה עם הוראות הגעה מדויקות

המפגן מאוד ייחודי ומומלץ להתעדכן בעיתונות בתקופה ינואר, מרץ על קיום המטס. ככלל העונה הטובה ביותר לטייל במקום היא מרץ- אפריל, הכל פורח וירוק מה שלא אופייני כל כך לאזור הנגב והדרום ברוב ימות השנה. ואז הרווח הוא כפול. למי מיועד: בעיקר למטייל במסגרת משפחתית ולחובב כדורים פורחים. הנה עוד דרך לממש את הרעיון של טיולים בדרום, דרך השמיים, תבלו בנעימים. מה בסביבה: הגשר הטורקי באר שבע; טיולי פריחה בדרום; בארי.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

אטרקציות נוספות באיזור

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן