לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

תערוכת וינסנט ואן גוך

תערוכת וינסנט ואן גוך הכל כך פופולארית בעולם הגיעה לישראל – עם יצירות מדהימות של אמן הציור הענק בכל הזמנים.

בקניון ארנה בהרצליה, אחת התערוכות היפות והמיוחדות שהגיעו לארץ, התערוכה מתחלקת לשני חלקים בשני אולמות נפרדים. באולם אחד תערוכת וידאו ארט ותערוכת ציורים של וינסנט ואן .באולם השני תערוכה עם משקפי תלת מימד.

האולם הראשון בתצוגת ואן גוך

כבר בכניסה לאולם הראשון מופיעות כתובות על קירות התערוכה המציינות ומספרות על חייו של האמן ההולנדי וינסנט ואן גוך, אומן שהיה מעורער בנפשו, חי בעוני והיה מכונס בעצמו יתר על המידה דבר שמאידך הוביל יצירות שהטביעו חותם עמוק בעולם האומנות בכלל ובציור בפרט. לא ניתן להישאר אדישים נוכח הציורים השמים דגש על שימוש מוגזם בצבעים שיוצר בעיני המתבונן חוויה מעניינת ומסקרנת מאוד..

וינסנט ואן גוך נולד בהולנד בשנת 1853 התערוכה משקפת את תקופות חייו השונות אשר באו לידי ביטוי בציורים בעלי אופי שונה , הניואנסים בולטים מאוד, בתקופות הקשות של חייו בהולנד, התמונות הן קודרות אפלות יותר בצבעים כהים . ואילו בתקופה שחי בדרום צרפת באזור הכפרים התמונות יותר מוארות עם שימוש בצבעים רכים ובהירים. ואן גוך אהב מאוד אנשים ולמרות מצבו הכלכלי הרעוע והעגום הוא עסק רבות בעשייה חברתית ובעזרה לזולת. ואן גוך השתייך לזרם הפוסט-אימפרסיוניסטי.

על הכד שמופיע בחדר הראשון בתערוכה – נשפכים ומשתנים כל העת צבעים שונים שמחליפים את הטקסטורה של הציור על הכד וזה בטכנולוגיית וידאו מיוחדת וחדישה. יש במקום ספסל ממול הציור הוירטואלי. זהו רק האפרטיף למה שמצפה בהמשך.

מהחדר הראשון יש וילון שחור שמוביל , ל”דבר האמיתי” מדובר על אולם גדול עם כיסאות ישיבה וספסלים במרכז. כאשר על הקירות שלו מוצגות התמונות של ואן גוך שברקע מוזיקה קלאסית ומוזיקה שמתאימה לקונספט של התמונה.
זו חוויה שלא ניתנת לתיאור המכניסה את המבקר לתוך עולמו הפנימי של וינסנט ואן גוך דרך ציורים משובחים. אחד הדברים שאני באופן אישי אהבתי שעוברים כחוט השני לאורך כל התערוכה זה האנלוגיה למכחול שמשנה כל הזמן צבעים – בעזרת שימוש בוידאו ארט.

האולם השני בתצוגת ואן גוך

החדר האחרון מכיל את שלל יצירותיו המפורסמות ביותר של האומן וינסנט ואן -גוך אשר מוצגות עם הסבר על רוח התקופה והמוזה של האמן בעת יצירת הציור. בפינת החדר מוצג דגם של חדרו של וינסנט אשר מעוצב בהשראת חייו של האומן, קירות בצבע כחול וריהוט עץ.

הציורים המפורסמים המצוגים בחדר זה כוללים בין השאר את : “ציור החמניות” , “ליל כוכבים” , “דיוקן עצמי”, “שדה חיטה עם עורבים” , “ציור האירוסים”.

בנוסף מוצגים מכתבים שכתב וינסנט ואן גוך המשקפים את הרהורי ליבו ואת המערבולות הרגשיות שחווה במהלך חייו.
למשל :” אתה חייב להתחיל על ידי כך שתחווה את מה שאתה רוצה לבטא” , “רישום הוא כמו לטעת זרעים כדי לגדל ציורים” “העצבות תימשך לנצח” , “אני חולם לצייר ואז אני מצייר את חלומי” , “אני חושב לעיתים כי הלילה עשיר יותר מהבוקר”, ” ההצלחה היא לעיתים תולדה של הרבה כשלונות”. משפטי השפר הללו הפכו למטבע לשון וסמן עבור אומנים ואנשים רבים. וינסנט ואן גוך התאבד, במהלך טיול בשדות,  בשנת 1890 בדרום צרפת לאחר שחווה תקופת דכאון קשה.שהוא רק בן 37.יצירותיו של וינסנט ואן גוך זכו להכרה בצרפת ובעולם כולו – רק שנים לאחר מותו.

וינסנט ואן גוך מכר אך ורק ציור אחד בעודו בחיים. וינסנט ואן גוך חתך את אוזנו בגלל הבשורה שאחיו התאום עומד להינשא לאהובת ליבו.

לאולם השני (תערוכה עם משקפי VRׂ) לא הספקנו להיכנס בגלל התורים הארוכים אליו ומשך ההמתנה . ממליץ להגיע מוקדם (אם החלטתם להגיע בשבת).

תמונת החדר של וינסנט ואן גוך

אלה תוותרו על טיול לאורך המרינה של הרצליה לאחר הביקור בתערוכה. הכניסה  לתערוכה כרוכה בתשלום ומתאימה לכל בני המשפחה.

שעות פתיחה של התערוכה הבינלאומית של ואן גוך

ימי א’ – ה’ – 10:00 עד 19:00; ימי ו’ וערבי חג – 09:00 עד 16:00;יום שבת – 09:00 עד 20:30. בחג הפורים ובחג הפסח התערוכה תיפתח בשעה 09:00. ילד מגיל 3 חייב כרטיס.(אפשר לקנות בקופות אשר נמצאות בתוך קניון ארנה. חנייה : בתשלום בחניון של הקניון. כתובת: מתחם ארנה – השונית 2, הרצליה.

מה לעשות  בסביבה

שמורת שער פולגגשר הצבים -נחל אלכסנדר ; שמורת תל ברוך

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

No results found.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן