שמורת חי בר יוטבתה

שמורת החי בר הסמוכה לאילת ונמצאת סמוך לקיבוץ יוטבתה היא שמורת טבע שמאגדת בתוכה בעלי חיים ייחודים אשר מתאימים לסביבה ולאקלים אכזריים ביותר : המדבר . המרחבים האינסופיים הנמצאים כאן מאפשרים לבעלי חיים רבים שנמצאים בשמורת טבע זו כגון : יענים ; פראים; ערודים ; ראמים ; דישונים ; צבאים; יעלים  ועוד. בעבר הביקור כלל מבר בין כלובים של עופות דורסים , נמרים ועוד.

בשנים האחרונות נסגרו הכלובים והסיור כיום הוא סיום רכוב בלבד שנמשך כמחצית השנייה הוא נעשה כולו ברכב פרטי אשר עובר בין להקות בעלי החיים השונות ומאפשר קרובה אל חייהם של חיות רבות . בעלי חיים אילו הם זנים מיוחדים אשר רגילים לחיות בסביבה שכזו למשל ראמי סהרה שכשמם כן הם חיה מדברית מובהקת או היעל הנובי שגם הוא מסוגל בקלות לחיות בתנאי המדבר האימתניים.

ערוד בחי בר יוטבתה

הסיור הרכוב שאפשרי עם רכב פרטי ועובר בתוך מעיין ספארי רחב ידיים ושטח פתוח לחלוטין , עובר בדרך עפר ומתחיל בכניסה לחניון הלילה של שמורת החי בר יטבתה. במהלך הסיור ניתן לראות ראמים נחים בצל בקבוצה סימן ההיכר שלהם הוא קרניהן החדות והארוכות הנישאות אל על גם היענים המסתובבות פה בחופשיות מרגישות באופן טבעי להתקרב אל כלי הרכב ולהביט מקרוב במבקרי השמורה.

האטרקציה מתאימה מאוד לילדים ומומלצת מאוד בדרככם לאילת או בשובכם ממנה. על כל פנים אפשר לשלם גם לינה בחניון הלילה  אשר בשטח השמורה. מעבר לבעלי חיים  הנופים היפים של הרי אילת במערב והרי מואב במזרח מגדירים מחדש את המושג עוצמה מדברית. גם עצי  השיטה הפזורים ברחבי השמורה נותנים לה מראה מדברי אותנטי'  במקום יש שני סוגים של עצי שיטה : שיטה סוככנית ושיטה סלילנית.

ראמים בחי בר

שעות פתיחת השמורה למבקרים:

שעון קיץ: בימי א' – ה' ושבת: 17:00 – 08:30 בימים שישי וערבי חג: 16:00 – 08:30.
שעון חורף: בימי א' – ה' ושבת: 16:00 – 08:30 בימים שישי וערבי חג: 15:00 – 08:30 .
ערב ראש השנה ובערב פסח: 13:00 – 08:00.
ערב יום כיפור: 13:00 – 08:00.

יש לתאם הגעה מראש באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים .
מנויי מטמון נכנסים בחינם לחי בר.

שיטה בשמורת חי בר

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן