לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

חוות האנטילופות בערבה

רוצים לראות תנינים ולהישאר בחיים ? אז בדרך לאילת או סתם כטיול לאזור הערבה, כדאי לבקר במקומות הבאים.

חוות התנינים קרולוקו

חוות התנינים אטרקטיבית בייחוד בתקופת החורף אביב. מזג אוויר באזור זה אינו לוהט ונוח מאוד לטיולים. להלן מספר מסלולים שעשיתי עם משפחתי ומומלצים מאוד, ראשית קצת רקע על אזור הערבה, אזור צחיח ויבש עם מיעוט גשמים, ממוצע שנתי של 3 ימי גשם בלבד, הנמצא בין דרום ים המלח למפרץ אילת.

באזור יש מאגר קדום מתחת לאדמה של מים מליחים אשר משמש את החקלאות הייחודית הקיימת בערבה. היתרון של מים אילו זה היותם עשירים באשלגן הם אמנם מליחים יותר ביחס למים מתוקים. אך עדיין רמת המליחות בהם קטנה מזו אשר בים ולכן הם מצוינים לשימוש בתור השקיה. כיום משתמשים בערבה במים אילו לצורכי חקלאות שונים כגון :דקלים, פלפלים במגוון צבעים, מלון, אבטיח, חמניות, עגבניות שרי, קישואים, דלעת, בצלים, מנגו תמרים. וגם גידולים אורגניים אם זאת מים מליחים טובים לגידולים מאוד מסוימים ולא לכל החקלאות ככלל .

אתחיל ואפתח שהמסלול הוא משפחתי. ומתאים כמעט לכולם למעט עם תינוקות שם זה טיפה יותר קשה. נחל צפית תחתון הוא מסלול חביב מאוד הנמצא לא הרחק מנחל תמר. המסלול הוא קצת אתגרי אבל רק קצת סולמות מברזל, אזורים צרים שצריך לעבור, מומלץ להתחיל מלמטה למעלה, לסיים בנחל תמר או מאיפה שהתחלנו, באופן אישי עשיתי אותו עם משפחתי, הילדים מאוד נהנו בעיקר מהקטע עם הסולמות, מומלץ לעשותו בין דצמבר לאפריל שעוד נעים כי בחלקו אינו מוצל וכמובן שאין שיטפונות (חשוב לברר).

ראמים בחוות האנטילופות

אם אתם פחות בקטע של טיפוסים ומאמץ אז יש לכם כמה מקומות נחמדים שכולם ייהנו, ממליץ לכם לקפוץ לחוות התנינים בערבה , זהו בית גידול תנינים נדיר ומיוחד מאוד במקום הסבר מעניין על התנינים וצאצאיהם ואף ניתן ללטף תנינים קטנטנים .

חוות האנטילופות במושב צופר

חוות זו היא  מקום נוסף נחמד בו יש תיבה ענקית דמוית תיבת נוח שבה בעלי חיות שונים : בעלי כנף, כבשים, תוכים. יש הסבר על האנטילופות שזה האטרקציה הגדולה פה, מדובר על אנטילופות שמסתובבות וחיות בשטח פתוח, ניתן לעשות מיני ספארי עם הרכב שלכם ואף להאכילם, חוויה אמיתית לילדים.
בתוך מתחם חוות האנטילופות יש מתחם לינה גדול עם בריכה קטנה וטבעית, במקום צימרים חאן שלם עם שירותים מקלחות ועוד.

לקינוח ניתן לרחוץ בבריכת מים טרמו -מינרלים במקום, אפשרי גם ללון במקום. המלצה חמה על מקום לינה זה צימר שנקרא מטמון בערבה, צימר מאובזר, מרווח, בלב הערבה. מי שרוצה יכול לעשות גם מסלול לאורך גבול ישראל ירדן עם רכבו הפרטי במסלול שנקרא "דרך השלום" את המסלול ניתן לעשות באופן עצמאי ולצאת מתוך יישוב עין יהב .

עופר בחוות האנטילופות

לסיכום

בערבה אפשר לעשות יופי של טיולים ואטרקציות ולראייה התמונות שלעיל.

מה בסביבה

: גבעת חצבה; נחל חלמיש; הר סדום -נחל פרצים.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן