האטרקציה קלחים ומבוכים

קלחים ומבוכים היא אטרקציה חדשה דנדנשה שתופעל לזמן מוגבל ולכן מומלץ להזדרז ולהגיע. מדובר על מבוך גדול מאוד הנמצא בתוך שדה חקלאי של תירסים. הפעילות מאוד אטרקטיבית ומפתחת את חוש הניווט . אחד הדברים השווים באטרקציה זו היא מידת ההתאמה לשכבות גיל שונות. הפעילות המתקיימת בקיבוץ ראש הנקרה .

כוללת למעשה 2 מסלולים אפשריים בתוך המבוך .

המסלול הראשון של קלחים ובמבוכים: מסלול קצר שמתאים לילדים ופעוטות,  במהלכו יטיילו הקטנטנים בתוך מבוך התירס ויהנו מטיול בין  שדרות הצמח המתקתק והנפלא הזה. המסלול מאוד אינטרקטיבי במובן שהוא  משולט וכולל הסברים נרחבים על צמח התירס. למשל, מהיכן הגיע התירס אלינו לארץ? או איך גדל התירס ? מהם תנאי גידולו ? ועוד פרטים מעניינים וחינוכיים אודות התירס, שכולנו (ובייחוד הילדים) כה אוהבים.

המסלול השני של קלחים ומבוכים : מסלול שמיועד יותר לנוער ומבוגרים , זאת מאחר שהוא ארוך יותר מהמסלול הקצר וכולל ניווט בתוך מבוך תירס אתגרי וגדול מאוד. שיטחו הכולל של מבוך התירס הוא כ 3 דונם.

קלחים ומבוכים בראש הנקרה
קלחים ומבוכים בראש הנקרה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קונספט הפעילות חוויתי מאוד, לאחר הפעילות במבוך יוכלו המשתתפים להגיע לשדה תירס סמוך ושם ניתן יהיה לקטוף תירס מתקתק וטעים. שהייחוד שלו הוא בכך שניתן לאכול אותו ישירות מהשדה, מדובר על זן מיוחד המתאים לאכילה ללא כל בישול. כפי שנדרש לפני אכילה של קלחי התירס הנמכרים בשווקים וברשתות הסופרמרקטים. בנוסף כל משתתף יוכל לקחת (בנוסף למה שאכל) עד 3 קלחי תירס הביתה.

חשוב לדעת

האטרקציה  קלחים ומבוכים תמשך אך ורק לפרק זמן קצר של 3 חודשים בלבד. היא תחל ממש בסוף שבוע זה ביום שישי ה 19/8/22. בשלב הראשון היא תפעל במתכונת מצומצמת רק בימי שישי ושבת בין השעות 10:00 בבוקר עד ל 16:00 אחר-הצהריים.

לקראת החגים היא תתקיים גם באמצע השבוע.

במבוכי התירס שולבו אלמנטים ופעילויות מעניינות ומגרות נוספות כגון:  מבוך עם חבלים הכולל צמחים בעל אופי מעגלי, מתאים לפעוטות, שטח מיוחד בו יוכלו הילדים לזרוע תירס באדמה, מבוך שכולל תעלות וכל כולו נחפר מתחת לפני האדמה ומבוך הטפטפות שמתאים לכל בני המשפחה.

היכן

האטרקציה תתקיים בתוך קיבוץ ראש הנקרה.

מחירים

המחירים מאוד סמליים 40 שקלים לילד  ומבוגר 20 שקלים בלבד. ניתן גם לרכוש כרטיס הכולל גם כניסה לרכבל בראש הנקרה  ובילוי באתר למשך יום שלם. במחיר של 75 שקלים לילד ו 69 שקלים למבוגר.כרטיסים ניתן לרכוש באתר :
www.rosh-hanikra.com  

בתוך אתר ראש הנקרה נוספו בשנה האחרונה אטרקציות שונות כגון : סירות טורנדו, טיולי ג'יפים ,סנפלינג, 'גליל על גלגלים' – סיור עם משאית לשמורת רכס הסולם; סיורי עששיות בין הנקרות ועוד.

צילומים : "קלחים ומבוכים".

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן